Çözüldü Xiaomi roborock S5 wi-fi hakkında

illskylark

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
Mi 9, mi5s
Meslek
Ziraat mühendisi
Konular
4
İyi günler cepporttan roborock s50 cihazını aldım çok güzel sorunsuz bir şekilde gönderdiler ve 3 gündür kullanıyorum.

Benim tek bir problemim var çözmek için uğraştım ama işin içinden çıkamadım....

Problem: benim kaldığım yer lojman ile işyeri aynı yerde işyerinin internetini kullanıyoruz. İş yerinin internetine statik ip ile baglaniliyor...sadece 48 saat süre ile dhkcp ile bağlantıya izin veriyor sonrasında bir ip girmenizi istiyor...neyse çok bulandirmayayim....
Roborock s50 yi wifiye bagladigimda statik ip atayacak yer bulamıyorum...bu yüzden 1 gündür bağlantı kuramadım modem ile arasında...bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Herhangi bir uygulama ile ip atayabilirmiyim bu cihaza modeme bağlantı kurması için?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

illskylark

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
Mi 9, mi5s
Meslek
Ziraat mühendisi
Konular
4
biraz sakin kafayla düşündüm...forumları araştırdım yabancı forumlarda da hiç böyle bir problem ile karşılaşılmamış....ama sorunu çözdüm...belki şirketinde bu şekilde bir internet ve temizlik robotu kullanmak isteyen olursa diye çözümü yazıyorum....

çözüm: modemin içine explorerdan giriş yaptım. ayarlar kısmından cihazın mac adresini girip karşısına ip atadım. yani modeme su mac adresli cihaz bağlanırsa şu ip ile bağla diye komuıt vermiş oldum ve sorunum çözüldü.

Üst Alt