Soru Xiaomi Roborock S5 Max Kullanıcıları

serkaon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Ortodontist
Konular
6
Selamlar herkese, 2 haftalık S5 Max kullanıcısı olarak böyle bir konu açmak istedim. S5 Max kullanan diğer üyelerimizle birlikte bilgi alışverişi, robotun kullanımı hakkında tüyolar veya problemler hakkında konuşmak ve bir bilgi birikimi yaratmak istedim.

Ben 2 haftadır kullanıyorum ve gayet memnunum. Mi bone uygulaması ile değil de roborockun kendi uygulaması ile kullanıyorum. Şu ana kadar gayet memnunum. Sadece su ile mop yaptırıyordum ama diğer forumlarda da önerilen 2 çay kaşığı beyaz sirke veya çamaşır suyu eklenebilirmiş. Sabun bazlı deterjan da konulabiliyormuş. Bir de öyle deneyeceğim bakalım.

MI 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

haciwatt

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf can
Cihazım
mi 8
Konular
4
Merhabalar
No-mop zone seçtiğim zaman no-gone zone olarak algılıyor. Ne süpürüyor nede siliyor bir türlü çözemedim.
Ayrıca Hem süpürme hem de silme(mop) nasıl yapıyoruz? Önce tüm evi süpürüyorum sonra tek tek seçip silme yaptırıyorum. Kısa çözümü var mı? (No mob zone alanına hiç süpürme yapmadı için bu şekilde yapıyorum)

Cbo72

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
1
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
0
“Wifi reset” yapmıyor. Oysa ev internetinde sorun yok. Cihazı telefondan kontrol etmeye başlayamadım. Yardım lütfen

nihat1551

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
Merhabalar
No-mop zone seçtiğim zaman no-gone zone olarak algılıyor. Ne süpürüyor nede siliyor bir türlü çözemedim.
Ayrıca Hem süpürme hem de silme(mop) nasıl yapıyoruz? Önce tüm evi süpürüyorum sonra tek tek seçip silme yaptırıyorum. Kısa çözümü var mı? (No mob zone alanına hiç süpürme yapmadı için bu şekilde yapıyorum)

Bunun çaresini ben de bulamadım. Halıları No mop zone olarak işaretledim harita ekranında mop seçeneği damlatma kısmından kapalı yine de süpürme yapınca halılara çıkmıyor. Her seferinde tek tek oda ve mop zone seçmektense 2 ayrı harita çıkartıp birini mop diğerini süpürme için yapmak en basit çözüm.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

igunduz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi A1
Konular
0
merhabalar. geçen hafta s5 max süpürge aldık. bir sorunumuz var, bilgili olanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.. evimiz biraz büyük, süpürge haritalama işlemine başlıyor sonra şarjı %20'nin altına düşünce otomatik olarak istasyona gidiyor ve %40 seviyesine kadar şarj oluyor. Ancak tekrardan başladığında yaptığı haritayı sıfırlayıp yeniden harita çizmeye başladı.. bunun çözümü nedir nerede hata yapıyorum acaba ?

nihat1551

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
SORUNU ÇÖZDÜNÜZ MÜ ? BENDE AYNI PROBLEMİ YAŞIYORUM ŞU AN

Cihazın üzerindeki 2 tuşu da basık tutarak wifi resetleniyor. Telefonda yine cihaza bağlanabileceğiniz wifi görünmüyor ise cihaz üzerindeki power tuşuna basık tutarak cihazı kapatın ve aynı tuş ile geri açın. Bu işlemi yaparken cihaz şarj istasyonunda olmasın.

nihat1551

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
merhabalar. geçen hafta s5 max süpürge aldık. bir sorunumuz var, bilgili olanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.. evimiz biraz büyük, süpürge haritalama işlemine başlıyor sonra şarjı %20'nin altına düşünce otomatik olarak istasyona gidiyor ve %40 seviyesine kadar şarj oluyor. Ancak tekrardan başladığında yaptığı haritayı sıfırlayıp yeniden harita çizmeye başladı.. bunun çözümü nedir nerede hata yapıyorum acaba ?

2 ayrı harita oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Kapıları kapalı tutun önce 1 harita oluşsun sonra tam tersi yaparak 2.harita yapılabilir.

Alternatif olarak cihazın odada ki tarama alanını engel koyarak daraltabilirsiniz. Haritalama ekranında odaları oluşturun. Daha sonra temizlik komutu verdiğinizde tekrar o alanları görerek haritayı günceller.

Ferhat Yilmaz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
0
Ben bugün aldım Trendyol dan. Garantisi var ama roborocka telefon ettim garanti için 450 lira gibi bir fiyat diyor. Birde roborock uygulamasını AppStore dan indirdim YouTube daki videolarda all seçeneği var bizimkinde yok onun yerine FULL var. Ve odayı yarısına kadar gidip süpürüyor diğer yarısına geçmiyor

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Bunun çaresini ben de bulamadım. Halıları No mop zone olarak işaretledim harita ekranında mop seçeneği damlatma kısmından kapalı yine de süpürme yapınca halılara çıkmıyor. Her seferinde tek tek oda ve mop zone seçmektense 2 ayrı harita çıkartıp birini mop diğerini süpürme için yapmak en basit çözüm.

Cihazda no mop zone kurgusunu şu şekilde kurmuşlar : mop aparatı ve mop bezi takılıyken alttaraf ıslak bulunacağından bu şekilde kesinlikle halıların üzerine cihaz çıkmıyor da, halılardan geçmiyor da
mop bezini çıkartırsanız no mop zone olarak seçtiğiniz bölgeden cihaz geçiyor ama bu sefer de tak çıkar yapmak zorunda kalıyorsunuz her seferinde ayrı ayrı seçip , mesela benim koridoru tamamen kapsayan bir halım var no mop zone yaparsam, mop aparatı takılıyken evin diğer tarafına hiç bir şekilde gönderemiyorum başka bölgeyi temizletmek istesemde
Çözümü kendimce şu şekilde buldum ; ' odaların içindeki halıları da '' oda '' gibi haritadan bölerseniz ayrım yapıyor, mop yapılcak alanı ayrı bir oda halı kısmını ayrı bir oda olarak görüyor

Bu şekilde ;
1- ya hiç mop bezini çıkarmadan şu odaları ( oda olarak ayırdığınız halıları ) süpür , şu odaları ( halıların dışında kalan alan) mopla
ya da benim halıma hiç ıslak mop bezi değmesin derseniz ;
2- önce oda olarak ayırdığınız tüm halıları seçip süpür sonra mop bezini takıp halıların dışında kalan oda olarak seçtiğiniz tüm alanları seçip mopla

diyerek bu şekilde tek harita üzerinden çözebilirsiniz.

Üst Alt