Yardım xiaomi redmi pro yardımınıza muhtacım :(

neoca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alkan
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
1
Merhaba arkadaşlar bir süre önce xiaomi redmi pro aldım bi kaç gün sonra binadan çamur ve taşlı bi yere düşürdüm :) sağlamlık testini yapmış olduk ne kılıf ne ekran koruyucu vardı ama hiç bi şey olmadı bi güzel temizledim sonra kullanıma devam ettim kullanım sırasında gördü ki sağ ve sol tuş bazen çok nadirende olsa karışıyor nedenleri içinde room var ama düşmeden sonra oldu ve hiç bir güncelleme yapmadığım halde şu anda bu sorun yok gibi buraya kadar normal.

Asıl sorunum bildirim ayarlarında sorun yaşıyorum bu telefon normal kullandığım telefon gibi değil çok manyak üzeri ayarı var arkadaşlar örneğim facebook messengerdan mesaj geldi ben o uygulamayı açana kadar mesajı göremiyorum yada whatsappdan biri bişi yazınca ve en önemlisi maillerler gmail de bildirim vermiyor ama banka uygulamaları direk bildirim veriyor anlamış değilim. sürekli uygulamalara bildirim mesaj var mı diye bakmam gerekiyor bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olursanız sevinirim.

sıkıntı yaşadığım diğer konu ise kamerası üzerindeki kamera yazılımından dolayımı bilmiyorum kamerası çok vasat çalışıyor fotoğraf çekimi yaparken netlik filan yani gördüğüm kare güzel çekimden sonra flu oluyor nasıl çözüm üretirim yardımcı olur musunuz?

yazmayı unutmuşum evdeki piskopat ve beni çok seven kedim telefonun alarmını kapatıyor ve arayanları meşgule alıyor sabahları alarm kapanması nedeniyle işe geç kalıyorum :) bu alarmı parmak izine bağlama gibi bi şansım var mı

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Öncelikle geçmiş olsun hocam kamera eğer düşmeden önce böyle değildi ise büyük bir ihtimalle düşmekten kaynaklı bu duruma gelmiştir. Tuşlar için ise yeniden yazılım kurmanızı tavsiye ederim. Uygulama bildirimleri için güvenlik uygulamasından izinlere göz atın hocam izinlerde bir sıkıntı oluşmuyor ise yine yazılım atmanızı tavsiye edecem .
Alarm için bir fikrim yok.

Oyla:

neoca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alkan
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
1
kamera ilk alıp denediğimdede öyleydi çok önemsemiyordum ama lazım oluyor bazen. ben bi izinleri kurcalayım çok teşekkür ederi bilgi veridğiniz için şöyle bi sorunum var yaklaşık bir ay filan yeni yazılım yükleyemem :(

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
kamera ilk alıp denediğimdede öyleydi çok önemsemiyordum ama lazım oluyor bazen. ben bi izinleri kurcalayım çok teşekkür ederi bilgi veridğiniz için şöyle bi sorunum var yaklaşık bir ay filan yeni yazılım yükleyemem :(
cihazı formatlamayı deneyin o zaman neden yükleyemezsiniz ? bu cihazınızda rahatlatır.

Oyla:

neoca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alkan
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
1
yedek almak filan gerekecek yedekleme imkanım yok bi süre o yüzden

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
yedek almak filan gerekecek yedekleme imkanım yok bi süre o yüzden
o zaman bir süre böyle kullanmak zorundasınız ayrıca sorunlarınızın hepsi donanımsalda olabilir ki ben öyle olduğunu düşünüyorum ama denemekte yarar var ...

Oyla:

neoca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alkan
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
1
anladım düşmenin etkisi ile olmuş olabilir sorunlar bi süre daha böyle kullanıp yazılım denemesi yaptıktan sonra belli olur umarım

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
eğer sıfırdan yazılım yüklediğinizde sorunlar devam ediyorsa yapılacak birşey kalmıyor demekki düşmekten kaynaklı iyi günler dilerim .

Oyla:

frknbbr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
2
Merhaba hocam dayanıklılığı testinin gerçekten iyiymiş :D

İlk önce alarm için maalesef doğrudan telefon üzerinden parmak izi ile alarmı kapatmak mümkün değil ancak playstore daki bazı uygulamalar ile alarmı kapatmak için fotoğraf eşleştirme, rakam sıralama gibi kedinizin aşamayacagi metodları kullanabilirsiniz :)

Kamera için konuşmak gerekirse Redmi Pro'yu kullanmaya başlayalı kısa bir süre oldu ve önceki telefonum övünülecek tek yanı kamerası olan LG G3'tü bunu belirteyim öncelikle. Yüksek ışıkta ev veya dışarda fark etmeden bence gayet iyi çekimler yapıyor özellikle selfielerde çok başarılı ancak video konusunda otomatik odaklanma iyi olsa da sanki görüntü fazla sallanıyor bir de lensinden ancak geceleyin sessizken duyabildigim bir cızırtı çıkıyor.

Bu sorunlar bence kameranın lensi ve diğer bileşenleri ile alakalı ancak bahsettiğiniz odaklanma belki yazılımsal olabilir. Onun dışında fotoğraf kalitesi gerçekten detay gücü düşük olsa da oldukça iyi. Yani bir amiral gemisi ya da Apple kullanıcısı olmayan herkesi tatmin eder diye düşünüyorum

Oyla:
Üst Alt