Yardım Xiaomi Redmi Note 9S Rom çöker mi

Kaannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi redmi 7a
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.0.2
Telefon Modeli
Xiaomi Resmi Note 9S
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba kardeşlerim IMEI atılmış redmi Note 9s telefonum var bootlader kilidi açık.Bugun telefona MIUI 12.5.1 geldi telefoncu güncelleme rom çöker dedi ama bazı modellerde güncellese de rom cokmuyo ve IMEI gitmiyor. Mesele redmi 9c modeli. Bu telefonu güncellesem IMEI veya rom gider mi ya da bir yakınınız guncelliyor mu

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
EFS yedeği alıp işlemleri uygulamalısınız TWRP üzerinden. Normal güncelleyici bölümünden yaparsanız IMEI uçma ihtimali beliriyor. Telefonunuza ait bölümde ROM'şar, ayrıntısıyla kurulum aşamalarıyla yer almaktadır.

Oyla:

Kaannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi redmi 7a
Konular
6
EFS yedeği alıp işlemleri uygulamalısınız TWRP üzerinden. Normal güncelleyici bölümünden yaparsanız IMEI uçma ihtimali beliriyor. Telefonunuza ait bölümde ROM'şar, ayrıntısıyla kurulum aşamalarıyla yer almaktadır.
Link atabilirmisim reis

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Link atabilirmisim reis
Romları alt forumdan bulabilirsiniz. Sizdeki hangi romsa, o romun recovery bağlantısından indiriniz:

Öncelikle EFS yedeğinizi alıp bir başka yere aktarınız. TWRP'nin güncel sürüm olduğundan emin olunuz veya OrangeFox gibi farklı bir recovery de kullanabilirsiniz. Romu kurduktan sonra TWRP kalsın istiyorsanız Magisk.zip dosyasını da kurmanız gerekmekte.

Bu arada dikkatli olunuz: 12.5 sürümüyle TWRP ve Magisk bazen sıkıntı çıkartıyor, şifrelenmeye yol açıyor. Temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim. Kurulum öncesi en güncel recovery sürümünde olduğunuzdan emin olunuz, kurulum sonrası (Magisk'i kurmadan önce) format data yapınız.

Ayrıca ufak bir bilgi vermek istiyorum: Forum iklimi gereği birbirimize olabildiğince "siz" kişisiyle ve diğer hitaplardan ziyade "hocam" hitap sözcüğüyle iletişim kurmaya çalışıyoruz. :)

Oyla:
Üst Alt