Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9 Pro şüpheli cihaz

racooss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 4x
Konular
7
Herkese merhaba. İkinci el olarak bir cihaz aldım. Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Cihazın ayarlarından telefon özelliklerine baktığımda Note 9 Pro yazıyor. Fakat Redmi Note 9 Pro da olması gereken özellikler yok. NFC yok. Kamerası 64 MP olması gerekiyorken 48 MP. Modelini M2003J6A1I olarak görüyorum. Cihaz daha çok Note 9s özelliklerini taşıyor. Acaba yazılımı sahte veya değiştirilmiş olabilir mi? Yoksa bu modele özgü bir durum mudur?
Ayrıca hızlı şarj desteği var fakat 33W mü yoksa 15w mı bunu nasıl öğrenebilirim?

Teşekkürler.

Mermato

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi 10 T pro
Konular
5
Herkese merhaba. İkinci el olarak bir cihaz aldım. Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Cihazın ayarlarından telefon özelliklerine baktığımda Note 9 Pro yazıyor. Fakat Redmi Note 9 Pro da olması gereken özellikler yok. NFC yok. Kamerası 64 MP olması gerekiyorken 48 MP. Modelini M2003J6A1I olarak görüyorum. Cihaz daha çok Note 9s özelliklerini taşıyor. Acaba yazılımı sahte veya değiştirilmiş olabilir mi? Yoksa bu modele özgü bir durum mudur?
Ayrıca hızlı şarj desteği var fakat 33W mü yoksa 15w mı bunu nasıl öğrenebilirim?

Teşekkürler.
bu programı indirip bütün bilgileriniz öğrene bilirsiniz ozaman daha net anlarsınız

Oyla:

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42

Teşekkürler.
Hocam öncelikle konuyu yanlış yere açmışsınız ve bu yazdıklarınız yazılımsal olarak çok basit bir şekilde yapılabilir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu programı indirip bütün bilgileriniz öğrene bilirsiniz ozaman daha net anlarsınız
Aida64 olması lazım oradan daha detaylı bilgi alabilir.

Oyla:

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
NFC yoksa india ülkesi için üretilen model olabilir. Poco x3 lerin de india olanlarında nfc yok batarya da farklıydı yine de mi orjinallik doğrulamadan cihazın imeilini yazarak orjinalliğini doğrulayın.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Siz Hindistan'ın Note 9 Pro'sunu almışsınız. Hindistan'daki Note 9 Pro, globalde Note 9S'tir.

Oyla:

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Siz Hindistan'ın Note 9 Pro'sunu almışsınız. Hindistan'daki Note 9 Pro, globalde Note 9S'tir.
hocam ne kadar doğrudur bilemem fakat şöyle bir yazı okumuştum, Xiaomi Hindistan da üretim fabrikasında 9S leri 9 Pro olarak yazılımını ve içeriğini değiştirip satışa sunuyormuş. Zaten 9S ile 9 Pro arasındaki tek fark arka kamerasında 64 MP yazması. Bunun haricinde görsel bariz fark yok. Şikayet var üzerinde bir sürü şikayet vardı hatta bununla ilgili. İnanılmaz garibime gitmişti. Telefona yazılım güncellemesi gelince brick olanlar mı dersiniz, 9 Pro aldım diye 9S alanlar mı dersiniz vs. vs. bir sürü yazı vardı. Hatta forumda da konusuna denk gelmiştim. Tabi doğruluğu tartışılır, ne kadar doğrudur bilemem.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hindistanlılara 9s curtana modelini 9 pro diye diye satıyorlar. Bu cihaz tamamen curtana yani 9s modelidir. Hatta brick olanlarını curtana romu ile açıyoruz :) Kamera 48 MP ve NFC özelliği yok cihazda.

Oyla:

racooss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 4x
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bu programı denedim. Benim kameram kasada zaten 48 mp yazıyor. Uygulamada da 48 MP çekim yapıyor. Ama bu program ile baktığımda 64 mp yazıyor. Program aslında cihazın içeriğini görmüyor. Adını görüp Google'da yazan özelliklerini sunuyor gibime geliyor. Bilemedim. Ama sanırım hindistan sürümü. Çünkü konuda da model adını vermiştim. Model adını Google'dan aratınca "Xiaomi Redmi Note 9 Pro" (India) diye sonuç çıkıyor.

Tam olarak cihazım :

Sanırım India olanı almışım.
Sorunu anladım sanırım. İlgi gösteren herkese sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
hocam ne kadar doğrudur bilemem fakat şöyle bir yazı okumuştum, Xiaomi Hindistan da üretim fabrikasında 9S leri 9 Pro olarak yazılımını ve içeriğini değiştirip satışa sunuyormuş. Zaten 9S ile 9 Pro arasındaki tek fark arka kamerasında 64 MP yazması. Bunun haricinde görsel bariz fark yok. Şikayet var üzerinde bir sürü şikayet vardı hatta bununla ilgili. İnanılmaz garibime gitmişti. Telefona yazılım güncellemesi gelince brick olanlar mı dersiniz, 9 Pro aldım diye 9S alanlar mı dersiniz vs. vs. bir sürü yazı vardı. Hatta forumda da konusuna denk gelmiştim. Tabi doğruluğu tartışılır, ne kadar doğrudur bilemem.
9S ve 9 Pro arasında 3 fark var:
Temel konfigrasyonlarında 9S 4 gb rame sahipken 9 Pro 6 gb rame sahip,
9 Pro 64 mp kameraya sahipken 9S 48 mp kameraya sahip,
9 Pro NFC'ye sahipken 9S'te bu yok.
Diğer her alanda aynı cihazlar. :)

Hindistan'da, globaldeki Note 9S cihazlar 9 Pro ismiyle satılıyor. Globaldeki 9 Pro ise 9 Pro Max diye satılıyor. Xiaomi, Hindistan'a özel isimlendirme yapıyor. :)

Oyla:

Mftorun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
5
Ben bu isim meselesini bir türlü anlayamadım çoğu marka yapıyor aynısını aynı isimle sat iste kafa karıştırmaya ne gerek var.

Oyla:
Üst Alt