Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9 Pro | Parlaklığı Fulleyince Ekran Kararıyor...

Kerimcan BEKAR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
BayLECKOS
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI by xiaomi.eu 14.0.3 SJZMIXM Stabil
Telefon Modeli
Redmi Note 9 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Konu başlığında belirttiğim gibi cihazın ekran parlaklığını fullediğim/full 'e fazla yakın tuttuğum zaman Ekran tamamen gidiyor. Evin tavanındaki ampulü telefon üzerine getirip gezdirdiğimde ekranı neon bir halde görebiliyorum ve bu şekilde Erişilebilirlik Kısayolu Butonu üzerinden "Güç" seçeneğini seçip telefonu yeniden başlattığımda Ekran normale dönüyor. Telefonun güç tuşu bozuk olduğu için zorluk çekiyorum, yazılımsaldır dedim/yazılımı değiştirdim bir kaç gün sonra yine aynı sorunla karşılaştım. Bu neden olur, çözümü var mıdır ?

Çözüm
O neden bilmem ama şöyle bir çözümüm olabilir.
Ayarlar/Ekran/LiveDisplay/ Görüntü modu aktif edersen sürekli güneş ışığı modunda olacak ve ekran parlaklığıyla oynamamış olacaksın.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Ayarlar/Ekran/LiveDisplay/ Görüntü modu aktif edersen sürekli güneş ışığı modunda olacak ve ekran parlaklığıyla oynamamış olacaksın.

Oyla: Çözüm

Kerimcan BEKAR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
BayLECKOS
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
2
Bu çözüm için teşekkürler ancak bunu tamamen ortadan kaldırabilecek bir çözüm yok mudur acep?

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Bu çözüm için teşekkürler ancak bunu tamamen ortadan kaldırabilecek bir çözüm yok mudur acep?
Ekran değişimi çözüm olabilir hocam. Hem ekranı yaptırırsanız güç tuşunu da tamir ettirirsiniz.

Oyla:

decklanshor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi6 64/128 Siya
Konular
0
Sorun LCD ekranın arka aydınlatmasını yapan ledlerde gibi görünüyor. Ya doğrudan ledlerde bir arıza var, ya da anakart üzerinde ledleri besleyen devre elemanlarında bir arıza var. Ekran parlaklığını tamamen açtığınızda belli bir akım üzerine geçince ledler tamamen sönüyor ve ekranınız kararıyor. Aslında ekran çalışıyor ama arka aydınlatma olmadığı için görüntü alamıyorsunuz, ekrana ışık tuttuğunuzda görüyorsunuz zaten çalıştığını. Live Display yaptığınızda parlaklığı arka aydınlatmayla birlikte LCD panel de ışık geçirgenliğini arttırarak yapıyor. Bu durumda hem güç tüketiminiz artacak hem de ekranınız normale göre çok daha fazla ısınacak, ayrıca ekranın Flex kablosu da daha çok akım taşıdığı için arıza yapmaya daha müsait olacak Bir süre böyle kullanmaya devam edebilirsiniz ancak ilerleyen süreçte ekranınızda panelin teknolojisine göre ya hayalet ekran sorunu ya ölü pikseller ya da ölü piksel satırları oluşacaktır, en kötüsü de birden ekran tamamen kullanılamaz hale gelebilir. Olayın teknik özeti budur. İlk bakışta ekran değişimi çözüm gibi görünüyor ama bu işler böyle yürümüyor ne yazık ki. Çözümünüz işinin ehli bir teknik servise uğrayarak sorunu anlatmak ve teknik incelemesini yaptırmak. Bakalım ne bulacaklar :) Geçmiş olsun.

Oyla:
Üst Alt