Soru Xiaomi Redmi Note 9 Pro için ROM önerisi

Emirhan_TR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
XİAOMİ Redmi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Herkese öncelikle merhaba.
3 seneye yakındır telefonumu kullanıyorum artık yavaştan donmalar kendi kendine kapanma gibi sorunlar başladı, hem bu saçma sapan reklamlardan kurtulmak hem de daha akıcı bir roma geçmek istiyorum 1 sene öncesinden bl açtım 1-2 ROM denedim lakin memnum kalmadığım için geri stok roma döndüm. Redmi Note 9 Pro için önerebileceğiniz akıcı, reklamsız yani telefonu ve kullanıcının kullanımını rahatlatan ROM öneriniz var mı varsa nelerdir?
Herkese şimdiden çok teşekkürler.

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
48
Herkese öncelikle merhaba.
3 seneye yakındır telefonumu kullanıyorum artık yavaştan donmalar kendi kendine kapanma gibi sorunlar başladı, hem bu saçma sapan reklamlardan kurtulmak hem de daha akıcı bir roma geçmek istiyorum 1 sene öncesinden bl açtım 1-2 ROM denedim lakin memnum kalmadığım için geri stok roma döndüm. Redmi Note 9 Pro için önerebileceğiniz akıcı, reklamsız yani telefonu ve kullanıcının kullanımını rahatlatan ROM öneriniz var mı varsa nelerdir?
Herkese şimdiden çok teşekkürler.
şuan hangi yazılımdasınız?
stok rom arıyorsanız 13.05 endo veya 12.5.2 öneririm. 13.05, 12.5.4 endo nun android12 deki hali, akıcılık olarak gayet stabil. pil ömrü olarak da günü çıkarıyor diyebiliriz. yaklaşık 7 saat civarı ekran süresi alıyorum ben.
(karanlık tema, konum, cihazı bul sürekli açık. )
(2021 marttan beri cihaz bende ve yaklaşık 1 yıldır bu sürümdeyim. bi bug vesayre görmedim şimdilik.)
(sadece 14 e geçtikten sonra yakınlık sensörü sapıttı sonra geri dönünce de düzelmedi. )
(debloat ile 13 gereksiz uygulama silindi.)
(son olarak, reklam sadece güvenlik->temizleyici uygulamasında çıkıyor kapattıktan sonra)

Emirhan_TR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
XİAOMİ Redmi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Şuanda stabil eu var lakin cihazın pil göstergesi gibi görünümleride özelleştirmek istediğim için aosp rom aramaktayım

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
48
Şuanda stabil eu var lakin cihazın pil göstergesi gibi görünümleride özelleştirmek istediğim için aosp rom aramaktayım
haa hocam eu ve aosp romlar bana ters, eu roma 1 hafta zor dayandım ben. miui 13 ve 14 ünü kullandım, stabilite sorunları vardı benim cihazda

Emirhan_TR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
XİAOMİ Redmi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Anladım hocam, peki yeni roma geçmeden önce recovery kurmaya çalışıyorum orangefoxu bir türlü kuramadım nasıl yapabileceğim hakkında bilginiz varmı

(recovery sorunu çözüldü Aosp rom tavsiyesine halen daha açığım)

Son düzenleme:
Üst Alt