Yardım Xiaomi Redmi Note 9 Pro Bootloader Kilidini IMEIsiz Açabilir Miyim?

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android 12
Telefon Modeli
Redmi Note 9 Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar arkadaşlar xiaomi redmi note 9 pro 128 gb telefonumun imeisi kapanmış durumda. İmei kapanmadan maalesef bootloader kilitini açmadım. Hepinizin de bildiği üzere imei bootloader kilitinin açık olması gerekiyor ve de bootloader kilitini açam içinse telefonda mobil veri bağlantısı gerekiyor.

İnternette biraz araştırdım. Biraz daha eski model xiaomi telefonlarda note 8, note 9 falan telefonlarda bootloader açılmadan imei atılabiliyor veya chimera benzeri programlar ile beraber bootloader kiliti açılabiliyor. Hepsinin ortak özelliği işlemcilerinin mtk mediatek olması. Note 9 pronun işlemcisi ise qualcomm snapdragon bundan ötürü benzer işlemler olmuyormuş note 9 proda En azından internetten araştırmalarımdan bunu öğrendim. Hatta yabancı forumlara bile baktım forum xda, reddit falan ama yine de bu konuyla ilgili birşey bulamadım.

Değerli forum sakinleri bu konuyla alakalı bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin. Şu an oldukça müşkül durumdayım. Ne yapacağımı bilmiyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Eğer daha önce bootloader başvurusu yaptıysanız IMEI olmadan açabilirsiniz ancak başvuru yoksa mutlaka IMEI olması gerekli.

IMEI için eğer şartlara uyuyorsanız veya uyan tanıdığınız varsa geçici uzatma işlemi yapabilirsiniz.

Geçici uzatma yapamıyorsanız ücretli onarımlar forumu altından teknisyenlerimize yazarak destek isteyebilirsiniz.

Oyla:

_maliyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
0
Merhabalar arkadaşlar xiaomi redmi note 9 pro 128 gb telefonumun imeisi kapanmış durumda. İmei kapanmadan maalesef bootloader kilitini açmadım. Hepinizin de bildiği üzere imei bootloader kilitinin açık olması gerekiyor ve de bootloader kilitini açam içinse telefonda mobil veri bağlantısı gerekiyor.

İnternette biraz araştırdım. Biraz daha eski model xiaomi telefonlarda note 8, note 9 falan telefonlarda bootloader açılmadan imei atılabiliyor veya chimera benzeri programlar ile beraber bootloader kiliti açılabiliyor. Hepsinin ortak özelliği işlemcilerinin mtk mediatek olması. Note 9 pronun işlemcisi ise qualcomm snapdragon bundan ötürü benzer işlemler olmuyormuş note 9 proda En azından internetten araştırmalarımdan bunu öğrendim. Hatta yabancı forumlara bile baktım forum xda, reddit falan ama yine de bu konuyla ilgili birşey bulamadım.

Değerli forum sakinleri bu konuyla alakalı bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin. Şu an oldukça müşkül durumdayım. Ne yapacağımı bilmiyorum.
E-devlet üzerinden cüzi bir miktar karşılığında 2 aylığına açtırabiliyorsun. O süre esnasında kilidi açıp IMEI de atabilirsin :)

Oyla:

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
2
E-devlet üzerinden cüzi bir miktar karşılığında 2 aylığına açtırabiliyorsun. O süre esnasında kilidi açıp IMEI de atabilirsin :)
E iyi de o yurtdışında gelenler için. Pasaport numarası falan istiyorlar.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Cantara hocamın verdiği linkten ulaşırsanız yardımcı oluruz..

Oyla:

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
2
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

arkadaşlar cihazın iki şekilde yapılışı varmış birincisi e devletten pasaport ile imei süresini uzatmak ikincisi telefon kapalıyken telefonun arka pil kapağını açıp telefonu bilgisayara bağlamak ani edl mod. Acaba bu edl mod ile ilgili bilgisi olan var mı?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
korkusuzmaraz, Üst mesajda link verildi oradan teknisyen arkadaş ile görüşün...

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

arkadaşlar cihazın iki şekilde yapılışı varmış birincisi e devletten pasaport ile imei süresini uzatmak ikincisi telefon kapalıyken telefonun arka pil kapağını açıp telefonu bilgisayara bağlamak ani edl mod. Acaba bu edl mod ile ilgili bilgisi olan var mı?

EDL modda işlem yapılabilmesi için "yetkili hesaba" ihtiyaç var. Bu hesap ise sadece Xiaomi servislerinde bulunuyor. Bunun dışında kredi işlem yapan araçlarda da mevcut fakat kredi gerektirdiği için ücretsiz bir şekilde olmuyor maalesef.

Oyla:

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
2

Millet daha telefonu satmadan kayıtlı mı değil mi ne zaman kayıt yapılır muhabbetine başlamış. İçlerinde sadece benim telefonum redmi note 9 pro yok :)

Oyla:
Üst Alt