Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 Pro bootloop

Eren Akbaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
11
Merhabalar,
Xiaomi Redmi Note 8 Pro Kullanıyorum (IMEI atılmış :/), yaklaşık 5 6 ay önce rom atarken hata yaptım ve telefon kilitlendi 200 ₺ gibi bir ücretle tamir ettirdik ve çin rom yüklendi. Dün MIUI 12.5.1.0 (android 11) güncellemesi geldi ve bende yaptım, herşey düzgün gidiyordu ki telefonun şarjı bitip ve kapanana kadar. Şarja taktım biraz şarjının dolmasını bekledim yaklaşık %6 gibi bir miktar şarj oldu ve telefonu açmak istedim. Ama MIUI ekranında takılı kaldı ve sürekli yeniden başlamaya başladı. Fastboot ve recovery yerlerine girebiliyor (sanırım bootloader kilidi kapalı) ne yapmam gerekiyor? Kimisi internette Wipe Data yapınca düzelir yazmış, bu işlemi yaparsam IMEI gider mi ve telefon düzelir mi?

Edit: Wipe Data Yaptıktan Sonra Sorun Çözülmüştür.

Son düzenleme:

kitaarist

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ptntlhckr
Cihazım
Note 8 pro
Konular
18
Merhabalar,
Xiaomi Redmi Note 8 Pro Kullanıyorum (IMEI atılmış :/), yaklaşık 5 6 ay önce rom atarken hata yaptım ve telefon kilitlendi 200 ₺ gibi bir ücretle tamir ettirdik ve çin rom yüklendi. Dün MIUI 12.5.1.0 (android 11) güncellemesi geldi ve bende yaptım, herşey düzgün gidiyordu ki telefonun şarjı bitip ve kapanana kadar. Şarja taktım biraz şarjının dolmasını bekledim yaklaşık %6 gibi bir miktar şarj oldu ve telefonu açmak istedim. Ama MIUI ekranında takılı kaldı ve sürekli yeniden başlamaya başladı. Fastboot ve recovery yerlerine girebiliyor (sanırım bootloader kilidi kapalı) ne yapmam gerekiyor? Kimisi internette Wipe Data yapınca düzelir yazmış, bu işlemi yaparsam IMEI gider mi ve telefon düzelir mi?
Wipe data yaptığınızda imei gitmez ama çözümünü bilmiyorum, kilitli cihazda durduk yere böyle yapması garip

kitaarist

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ptntlhckr
Cihazım
Note 8 pro
Konular
18
Bir konu buldum ama telefona yine bir şey olur diye yapmak istemiyorum acaba işe yarar mı ki?
Anladığım kadarıyla ztn çin sürümü yüklüydü sizde, bl kilidi de kapaliymis yani bunu yapmadan önce wipe datayı denemenizde fayda var bootlop sorunu için ama baska fikirleri de bekleyebilirsiniz

Eren Akbaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladığım kadarıyla ztn çin sürümü yüklüydü sizde, bl kilidi de kapaliymis yani bunu yapmadan önce wipe datayı denemenizde fayda var bootlop sorunu için ama baska fikirleri de bekleyebilirsiniz
Teşekkür ederim wipe data'yı deneyeceğim.

kitaarist

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ptntlhckr
Cihazım
Note 8 pro
Konular
18
Teşekkür ederim wipe data'yı deneyeceğim.
Bir de tavsiyem yeni gelen güncelleme ile çin romlarinda google servisleri engelleniyor, bir tamirciye götürüp,chimera ile telefonun bl kilidini açtırarak global roma geçmeniz yarariniza olacaktır

Eren Akbaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Wipe Data'yı denedim işe yaramadı :/ Yarın diğer yöntemi deneyeceğim umarım daha kötü olmaz :(

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Wipe Data'yı denedim işe yaramadı :/ Yarın diğer yöntemi deneyeceğim umarım daha kötü olmaz :(
Birde telefonu güvenli modda açmayı deneyin hocam
güvenli modda açmak için güç ve ses kısma tuşuna aynı anda basın ve redmi logosu gelince elinizi güç tuşundan çekin ve ses kısma tuşuna basmaya devam edin açılacaktır umarım

Son düzenleme:

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
Merhabalar,
benim anlamadıgım imei atılmış bir telefonda bootloader açıktır kapalı olsa İmei hiçbirşekilde atılmaz

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
MTK işlemcili cihazlara imei işlemi bootloader kapalı da yapılabilir. Ayrıca bootloader kilidi artık açılabiliyor. Bootloader kilidi anında açılıp global rom atılabilir.ö Ücretli Onarımlar bu linkten destek alabilirsiniz

Üst Alt