Yardım Xiaomi Redmi Note 7 Yardım ve Önerilerileriniz

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Arkadaşlar Herkese Hayırlı Günler Hayırlı Cumalar Dilerim. Yurt dışı cihazı olan Xiaomi Redmi Note 7 64 GB 6 Ram olan telefonu kullanıyorum. Telefon Sürüm Orijinal Kendi MIUI 12.5.3 Global Sürümü.
Cihazda Bootlar Kilidi açık. Daha önce bu cihaza hiç rom felan atmadım fakat telefonu aldığım zaman bana veren kişi formatlamış. Formatlayınca İMEİ Gitmişti. Telefoncu dan İMEİ Attırdık. Dolayısıyla 250-300 tl ücret verdim. Telefoncu da telefona gelen güncellemeleri kurma ve format atma yoksa İMEİ Gider dedi. Şimdi sorularım ve yardım alıcağım konular şunlar arkadaşlar.
1- Ben her format atmaya çalıştığım da İMEİ Gittikten sonra her zaman ücret verip İMEİ mi attırcam çözümü yok mu? Facebook da sizi önerdiler oradan buldum sizi. TWRP Üzerinden format atarsan İMEİ Gitmez dediler.
2- Bu sürümde kalmalı mıyım ? yoksa Rom atmalı mıyım size göre ? ve atarsam sizce hangi romu atmalıyım önerilere açığım.
3- MİUİ 14 Veya 13 Güncellemesi bu cihaza gelir mi ? gelmez ise ROM İle gelme şansı var mı ?
4- Son olarak önerdiğiniz tema var mı acaba ? veya cihazı özelleştirme açısından ayarları felan biraz kurcaladım fakat 2-3 şey dışında fazla bir şeye rastlamadım. Şimdiden çok teşekkür ederim sağ olun var olun. Bu arada Forumu gerçekten sevdim yardımdan, insanlığa, sohbete, muhabbete ne ararsam var. Gerçekten de sevdim. O yüzden Teşekkürü bir borç bilirim.

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
1- Bildiğim kadarıyla ime atan telefoncular her model için geçerli midir bilmiyorum. imei uçmaması için sabitliyorlar. (Bu konuda çok bilgim yok.)
Orangefox yükleyip imei yedeğini alıp sorun olursa bu şekilde aşabilirsiniz.
2- Önereceğim rom MIUI 13 - Redmi NOTE 7 EU MIUI V13.0.12.0.SKFMIXM (Android 12) Port ROM stabil ve şu anda sorunsuz kullanıyorum.
3- Miui 13 global olarak gelmez. Port olarak miui 13 geldi. 14 Geleceğini sanmıyorum.

4- Tema uygulamanı açıp arama kısmına agit77 yazarak paylaşmış olduğum temalara. Yazı tipleri içinde aşağdaki açmış olduğum kısımdan inidrip deneyebilirsiniz. giggle~~

Tema konularım

Yazı tipi konularım.

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
1- Bildiğim kadarıyla ime atan telefoncular her model için geçerli midir bilmiyorum. imei uçmaması için sabitliyorlar. (Bu konuda çok bilgim yok.)
Orangefox yükleyip imei yedeğini alıp sorun olursa bu şekilde aşabilirsiniz.
2- Önereceğim rom MIUI 13 - Redmi NOTE 7 EU MIUI V13.0.12.0.SKFMIXM (Android 12) Port ROM stabil ve şu anda sorunsuz kullanıyorum.
3- Miui 13 global olarak gelmez. Port olarak miui 13 geldi. 14 Geleceğini sanmıyorum.

4- Tema uygulamanı açıp arama kısmına agit77 yazarak paylaşmış olduğum temalara. Yazı tipleri içinde aşağdaki açmış olduğum kısımdan inidrip deneyebilirsiniz. giggle~~

Tema konularım

Yazı tipi konularım.
Hocam öncelikle Orangefox ne işe yarıyor ? İMEİ Yedeğini aldığımda nasıl atıcam peki gittiğinde ? ardından dediğim gibi facebook Xioami Redmi grubunda twrp üzerinden format atarsan İMEİ Gitmez dediklerini doğru mu ? agitt77 yazarak dediklerinize bakıcam. Peki rom atmamı önerir misiniz hocam ? Yoksa bahsettiğim sürümde kalmalı mıyım ? Şimdiden Teşekkür Ederim.

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Hocam öncelikle Orangefox ne işe yarıyor ? İMEİ Yedeğini aldığımda nasıl atıcam peki gittiğinde ? ardından dediğim gibi facebook Xioami Redmi grubunda twrp üzerinden format atarsan İMEİ Gitmez dediklerini doğru mu ? agitt77 yazarak dediklerinize bakıcam. Peki rom atmamı önerir misiniz hocam ? Yoksa bahsettiğim sürümde kalmalı mıyım ? Şimdiden Teşekkür Ederim.

Twrp/Orangefox aynı işlem gören uygulamalar. Orangefox öneririrm. Redmi Not 7 için daha sağlıklı çalışıyor. Orangefox Rom atma / Root cihaz erişimi sağlamak için magisk uygulaması yükleyerek / imei yedeği alma gibi işlemleri yapan uygulama. Orangefox recovery modda çalışan bir uygulamadır. İmei yedeği alma orangefox üzerinden efs yedeği alınıp imei uçması durumunda yedekten gereki yükleme işlemi yapılır. Ekteki gibi.

Rom atmanız konusunda her kullanıcının görüşü farklıdır. Rom atıp beğenmeyebilirsiniz. Ben öneririm ama sizi memnun eder mi bilemem. Redmi Note 7 kullananlarda bu konu üzerinden yorum yapıp bilgi verirlerse ona göre bir yol çizersiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Twrp/Orangefox aynı işlem gören uygulamalar. Orangefox öneririrm. Redmi Not 7 için daha sağlıklı çalışıyor. Orangefox Rom atma / Root cihaz erişimi sağlamak için magisk uygulaması yükleyerek / imei yedeği alma gibi işlemleri yapan uygulama. Orangefox recovery modda çalışan bir uygulamadır. İmei yedeği alma orangefox üzerinden efs yedeği alınıp imei uçması durumunda yedekten gereki yükleme işlemi yapılır. Ekteki gibi.

Rom atmanız konusunda her kullanıcının görüşü farklıdır. Rom atıp beğenmeyebilirsiniz. Ben öneririm ama sizi memnun eder mi bilemem. Redmi Note 7 kullananlarda bu konu üzerinden yorum yapıp bilgi verirlerse ona göre bir yol çizersiniz.

Hocam Öncelikle güzel ve değerli görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum. Önerileriniz benim için gerçekten çok ama çok kıymetli. Peki aldığımız yedek nereye gider hocam ? Hocam şimdi ilk olarak dediğim gibi bootlar açıkmış ya ve rootluymuş galiba cihazım çünkü maç izleme programı olan inat tv yükliyemiyorum çünkü cihaz rootlu olduğu için o program yüklenmiyor. Hocam şimdi aklıma geldi demiştim ya yurt dışı cihazı olduğu için işte telefoncu imei attı dedim ya. Root u kaldırıp normal kullanırsam İmei gider diyorlar bu işlemi nasıl düzeltiriz ? yani ben rootlu değil normal kullanmak istiyorum.
Hocam şimdi yazdığınıza gelince 2 soru sormak istiyorum.
1-Orangefox nasıl yüklerim ? Önce magisk yükleyip sonra mı Orangefox yükliycem ?
2- Cevaplarınızı düşüncelerinizi merakla bekliyorum hocam gerçekten benim için çok değerli.
Hocam Dipnot Geçmek istiyorum: Beyaz ile belirttiğim yazıda önce imei yedeğini aldıktan sonra eğer dediğim gibi şansımız varsa normal rootsuz kullanmak isterim. Cevaplarınızı ve düşüncelerinizi,yardımlarınızı merakla bekliyorum hocam.

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Hocam Öncelikle güzel ve değerli görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum. Önerileriniz benim için gerçekten çok ama çok kıymetli. Peki aldığımız yedek nereye gider hocam ? Hocam şimdi ilk olarak dediğim gibi bootlar açıkmış ya ve rootluymuş galiba cihazım çünkü maç izleme programı olan inat tv yükliyemiyorum çünkü cihaz rootlu olduğu için o program yüklenmiyor. Hocam şimdi aklıma geldi demiştim ya yurt dışı cihazı olduğu için işte telefoncu imei attı dedim ya. Root u kaldırıp normal kullanırsam İmei gider diyorlar bu işlemi nasıl düzeltiriz ? yani ben rootlu değil normal kullanmak istiyorum.
Hocam şimdi yazdığınıza gelince 2 soru sormak istiyorum.
1-Orangefox nasıl yüklerim ? Önce magisk yükleyip sonra mı Orangefox yükliycem ?
2- Cevaplarınızı düşüncelerinizi merakla bekliyorum hocam gerçekten benim için çok değerli.
Hocam Dipnot Geçmek istiyorum: Beyaz ile belirttiğim yazıda önce imei yedeğini aldıktan sonra eğer dediğim gibi şansımız varsa normal rootsuz kullanmak isterim. Cevaplarınızı ve düşüncelerinizi,yardımlarınızı merakla bekliyorum hocam.

Cihazınızın rootlu olması için magisk uygulaması yüklü olması gerekiyor. Bu uygulama varsa rootlanmıştır.

İmei yedeği harici bir micro sd kart ya da telefon a takılan harici usb disk ile yapabilirsiniz. Ekteki gibi harici micro kart ya da usb yi seçerek.
Select storge den.

Root kaldırınca ime gitmez. Şimdiye kadar böyle birşey duymadım. Cihazın root olması size bir zararı olmaz. Bir çok yönden faydası vardır.
Rootlu cihazlarda bir çok modül vardır.
Forumdan Magisk modül diye artırsanız

Sorduğunuz soru için de
Öncelikle orangefox yüklenir. Bu bilgisayar üzerinden yapılır.
Orangefox üzerinden
Sonrasında sistem varsayılan rom u silinip indireceğiniz rom yüklenir. İsteğe bağlı magisk yüklenir.

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Cihazınızın rootlu olması için magisk uygulaması yüklü olması gerekiyor. Bu uygulama varsa rootlanmıştır.

İmei yedeği harici bir micro sd kart ya da telefon a takılan harici usb disk ile yapabilirsiniz. Ekteki gibi harici micro kart ya da usb yi seçerek.
Select storge den.

Root kaldırınca ime gitmez. Şimdiye kadar böyle birşey duymadım. Cihazın root olması size bir zararı olmaz. Bir çok yönden faydası vardır.
Rootlu cihazlarda bir çok modül vardır.
Forumdan Magisk modül diye artırsanız

Sorduğunuz soru için de
Öncelikle orangefox yüklenir. Bu bilgisayar üzerinden yapılır.
Orangefox üzerinden
Sonrasında sistem varsayılan rom u silinip indireceğiniz rom yüklenir. İsteğe bağlı magisk yüklenir.

hocam cihazımın rootlu olduğunu dediğim uygulamadan anladım. İnat TV Apk yükliycektim. Cihaz rootlu olduğu için yüklenilmez dedi. Hocam şimdi İmei yedek almak için dediğiniz uygulamayı Google play den mi indircem nerden yapıcam ? Hocam eğer uygun iseniz teamviver dan bağlanıp halledebilme şansımız var mı ? beraber acaba çok güzel olur.
hocam 2-3 soru sormak istiyorum.
1- Rootlu olursa ne gibi avantajı kullanırım naparım ?
2- Peki root u nasıl kaldırırım madem imei gitmez.
3- Son olarak İmei yedek aldıktan sonra Root u nasıl kaldırırız ? ve kaldırırken herhangi bir uygulamam felan silinmez değil mi ?

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
hocam cihazımın rootlu olduğunu dediğim uygulamadan anladım. İnat TV Apk yükliycektim. Cihaz rootlu olduğu için yüklenilmez dedi. Hocam şimdi İmei yedek almak için dediğiniz uygulamayı Google play den mi indircem nerden yapıcam ? Hocam eğer uygun iseniz teamviver dan bağlanıp halledebilme şansımız var mı ? beraber acaba çok güzel olur.
hocam 2-3 soru sormak istiyorum.
1- Rootlu olursa ne gibi avantajı kullanırım naparım ?
2- Peki root u nasıl kaldırırım madem imei gitmez.
3- Son olarak İmei yedek aldıktan sonra Root u nasıl kaldırırız ? ve kaldırırken herhangi bir uygulamam felan silinmez değil mi ?

Uzaktan yapılacak bir durum yok.
Magisk uygulaması telefonunuzda yüklü mü?
Telefonu kapatıp ses açma tuşuna basılı tutup açma düğmesine basın telefon açıldıktan sonra bırakın. Telefonunuza twrp mi orangefox mu yüklenmiş ona bakın.
Twrp yüklenmiş ise mavi temalı uygulama gelecek
Twrp ise aşağıdaki konu üzerinden ime yedek alma konusu var.

Orangefox yüklü ise ekran görüntüsü attığım yerden yedek alabilirsiniz.
Root kaldırma bazı durumlarda twrp ya da orangefox un silinmesine sebep olabilir.

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Orangefox ya da twrp ekranından çıkmak telefonu açmak için

Orangefox ekran görüntüsü attığım kısımdan 3 çizgiye basıp system rebot system.
Twrp için ise rebot system yaparak açarsınız.

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Uzaktan yapılacak bir durum yok.
Magisk uygulaması telefonunuzda yüklü mü?
Telefonu kapatıp ses açma tuşuna basılı tutup açma düğmesine basın telefon açıldıktan sonra bırakın. Telefonunuza twrp mi orangefox mu yüklenmiş ona bakın.
Twrp yüklenmiş ise mavi temalı uygulama gelecek
Twrp ise aşağıdaki konu üzerinden ime yedek alma konusu var.

Orangefox yüklü ise ekran görüntüsü attığım yerden yedek alabilirsiniz.
Root kaldırma bazı durumlarda twrp ya da orangefox un silinmesine sebep olabilir.
Ses açma ve güç tuşuna mı basıcam yoksa sadece ses açma ya mı basıcam ? hocam peki hangi magisk den diyorsunuz ? Google play de var mı bu dediğiniz ? Orangefox u nerden indirip işlemleri nasıl yapıcam hocam ?
Sizin dediğinize bakarken şunu diycem Hocam. Diyelim İmei yedeği alamadık ve bir şekilde imei gitti. Ücretsiz imei atma şansımız var mı redmi note 7 ye ? bir daha telefoncuya ücret vermeden etmeden imei atma şansımız var mı ? Cevaplarınızı bekliyorum hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

agit77 hocam dediğinizi yaptım ses açma ve güç tuşuna basılı tuttum yukardan kilit açıldı ardından redmi yazıp telefon normal şekilde açıldı. Fakat Yardım - root yetkisi tespit edildi, bu özelliğe izin verilmiyor burdaki konuda dediği uygulamayı yükledim rootlu mu değil mi diye görmek için buradaki tepkiyi verdi bana.

Üst Alt