İpucu Xiaomi Redmi Note 4 Wifi Kimlik Doğrulama Hatası ve Çözümü

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
Beğeniler
Puanları
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Yaş
45
Katılım
6 Aralık 2016
#1
Modem şifresini değiştirdikten sonra evdeki 3 Xiaomi'den ikisi sorunsuzca wifi'ye bağlandı ancak, Redmi Note 4 biraz naz yaptı, şifre doğru girilmesine rağmen wifi'den koparak Kimlik Doğrulama Hatası verdi. Ağıt unut diyerek yeniledim olmadı, ağ bilgilerini elimle girdim olmadı, İp seçeneklerini statik yaptım internetten bulduğum numaraları el ile girdim olmadı, telefonu iki kez kapattım açtım (diğer iki telefon bu çözümle bağlanmıştı) olmadı.

En nihayetinde;

Wifi bölümündeki Gelişmiş Ayarlar sekmesinde bulunan WPS kullanarak bağlanı tıkladım, hemen sonrasında da; modemin üzerinde bulunan WPS tuşuna bastım, şifre vs. istemeden telefon wifi ağına bağlandı... Daha basit bir mantık ile, iki telefonu bluetooth ile bir birine bağlamak gibi bir mantık üzerine kurulu çözüm olarak düşünün.

drunk~~
 

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
Beğeniler
Puanları
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Yaş
45
Katılım
6 Aralık 2016
#2
Aradan geçen zamanda tekrar aynı hatayı vermeye başlayınca, sorunun modem şifresini değiştirdikten sonra ortaya çıkmasından yola çıkarak tekrar modem şifresini değiştirmeyi düşündüm. Bu seferki şifreyi minimum 8 karakter ile değil de, harf rakam karışık olarak 12 rakam yaptım şimdilik sorun kalmadı.8-|
 
Üst Alt