Çözüldü Xiaomi Redmi Note 10 Pro Ön Kamera Açılmıyor

salihaetiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Saliha
Cihazım
Redmi Note10 Pr
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 13.0.6
Telefon Modeli
Redmi Note10 Pro 8 GB Ram
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Arkadaşlar merhaba.
23 Temmuz 2021'de Hepsiburada satıcılı cep telefonu satın aldım. Hiç düşürmedim, suya temas ettirmedim. Fiziksel olarak bir problemi görünmüyor ancak bugün cihazımın ön kamerasını açmak istediğimde cihaz ön kamera yerine arka kamerayı siyah-beyaz olarak çalıştırmaya başladı. Farklı uygulamalardan denemiş olmak için Instagram'dan ön kamerayı çalıştırmak istediğimde ise uygulama donuyor. Hardware test ettiğimda failed veriyor.

Kamera uygulamasının önbellek ve verilerini temizledim. İnternette biraz okuma yaptım ancak çözüm yolunu bulamadım. Cihazı zorunda kalmadıkça servise vermek istemiyorum, yedek cihazım yok :(

Renkli olan görsel arka kamera, ön kamerayı istediğimde ekran siyah-beyaz arka kamerayı gösteriyor. Güzelleştirme modu açılıyor. Ön kamera durduk yere gümler mi? Nasıl çözebileceğim hakkında bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim. Şikayetvar'da da aynı problemi yaşayan bir kullanıcı:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çözüm
Merhaba sorununuzu çözebildiniz mi? Benzer bir problem yaşıyorum.
Merhaba. Telefonumun en az lazım olduğu dönemde servise verdim. Aynı gün tamiri gerçekleşmiş, ertesi gün gidip aldım. Kullanıcı hatası olmadığı için ücretsiz anakart değişimi yapıldı. Haliyle IMEI numarası değişti. Sanırım anakart kamerayla bağlantı kuramıyordu.
Servisteki danışmanın dediğine göre kameralardan biri arızalandığında da bu tarz problemler olabiliyormuş çünkü benim makro lensim sorunsuz çalışıyordu. Ana kamera ve ön kamerada sorun vardı. Uzun lafın kısası, anakart değişimiyle çözüldü. Şu anda sorunsuz kullanıyorum. :)

Ademg23

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem GVRCN
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
29
Saliha hanım yardımcı olmadan önce size teknik bilginizin olup olmadığını sormak isterim.

Oyla:

salihaetiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Saliha
Cihazım
Redmi Note10 Pr
Konular
1
Saliha hanım yardımcı olmadan önce size teknik bilginizin olup olmadığını sormak isterim.
Telefona yazılım atma veya güncellemeyi geri alma gibi konularda teknik bilgim yok ancak adım adım gidersek çözebilirim.

Oyla:

oben3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oben
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
2
Arkadaşlar merhaba.
23 Temmuz 2021'de Hepsiburada satıcılı cep telefonu satın aldım. Hiç düşürmedim, suya temas ettirmedim. Fiziksel olarak bir problemi görünmüyor ancak bugün cihazımın ön kamerasını açmak istediğimde cihaz ön kamera yerine arka kamerayı siyah-beyaz olarak çalıştırmaya başladı. Farklı uygulamalardan denemiş olmak için Instagram'dan ön kamerayı çalıştırmak istediğimde ise uygulama donuyor. Hardware test ettiğimda failed veriyor.

Kamera uygulamasının önbellek ve verilerini temizledim. İnternette biraz okuma yaptım ancak çözüm yolunu bulamadım. Cihazı zorunda kalmadıkça servise vermek istemiyorum, yedek cihazım yok :(

Renkli olan görsel arka kamera, ön kamerayı istediğimde ekran siyah-beyaz arka kamerayı gösteriyor. Güzelleştirme modu açılıyor. Ön kamera durduk yere gümler mi? Nasıl çözebileceğim hakkında bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim. Şikayetvar'da da aynı problemi yaşayan bir kullanıcı:

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Entegre arızası gibi.rexoveryden format data da çözüm olmazsa garantiye verin beklemeden.

M2007J17G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

salihaetiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Saliha
Cihazım
Redmi Note10 Pr
Konular
1
Merhaba. Telefonumun en az lazım olduğu dönemde servise verdim. Aynı gün tamiri gerçekleşmiş, ertesi gün gidip aldım. Kullanıcı hatası olmadığı için ücretsiz anakart değişimi yapıldı. Haliyle IMEI numarası değişti. Sanırım anakart kamerayla bağlantı kuramıyordu.
Servisteki danışmanın dediğine göre kameralardan biri arızalandığında da bu tarz problemler olabiliyormuş çünkü benim makro lensim sorunsuz çalışıyordu. Ana kamera ve ön kamerada sorun vardı. Uzun lafın kısası, anakart değişimiyle çözüldü. Şu anda sorunsuz kullanıyorum. :)

Oyla: Çözüm

oben3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oben
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
2

Öncelikle teşekkür ederim cevapladığınız için. Bu durumda en sağlıklısı garanti bitmeden servise göndermek, ben de bayramdan sonra göndereceğim, umarım sizinki gibi kısa sürede tamir edilir🙂

Oyla:

kasikciserhad

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhad
Cihazım
Note 8 Pro 128G
Konular
1
Benim de makro kameram normal açılıyor ama düzgün çalışmıyor, odaklamıyor. Geniş açı moduna geçince de kameraya bağlanılamıyor diyor. Test modunda da donup kalıyor. Yenilenmiş telefon olarak aldım, alalı 14 gün daha olmadı. İade mi edeyim, serviye mi vereyim yoksa değişim mi isteyeyim? N'apsam bilemiyorum.

Oyla:

oben3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oben
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
2
Benim de makro kameram normal açılıyor ama düzgün çalışmıyor, odaklamıyor. Geniş açı moduna geçince de kameraya bağlanılamıyor diyor. Test modunda da donup kalıyor. Yenilenmiş telefon olarak aldım, alalı 14 gün daha olmadı. İade mi edeyim, serviye mi vereyim yoksa değişim mi isteyeyim? N'apsam bilemiyorum.
Ben iade etmenizi tavsiye ederim.

Oyla:

rizamuhtar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
riza
Cihazım
Redmi note10pro
Konular
0

ohh çok sevindim süper ücretsiz değişim yapmaları güzel

Oyla:
Üst Alt