Rehber Xiaomi Redmi Not 4X (SD 625) Bootloader Unlock Anlatım

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
Geliştirici ayarlarından OEM Unlock seçeneğini açıp, Mi Unlock Status'tan telefonu eşleştirdiniz mi?

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Üstadım dediklerinizin hepsini yaptım hatta çin developer ve çin kararlı romunu yükledim öyle denedim ama gene %50 de hata verdi yine sms ile unlock izni istedim tekrar haber bekliyorum

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Teşekkür ederim üstadım unlock onay mesajının gelmesini bekliyorum aynı hesapla sorunsuz bi şekilde Redmi Pro cihazımı unlock yapmıştım ama bunu yapamıyorum sanırım her cihaz için ayrı izin isteniyor

Her cihaz için başvuru yapmanıza gerek yok hocam onaylanmış bir hesabınız ile ayda bir unlock yapabiliyoruz sizin sorununuz farklı galiba verdiğim linki denedinizmi?

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
Her cihaz için başvuru yapmanıza gerek yok hocam onaylanmış bir hesabınız ile ayda bir unlock yapabiliyoruz sizin sorununuz farklı galiba verdiğim linki denedinizmi?
Ben orada anlatılanların hepsini yaptım hocam olmuyor malesef

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
Yeni version Unlock programı indirdim %100 e geldi aha oldu dedim bu sefer de 72 saat kuralına takıldım

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Yeni version Unlock programı indirdim %100 e geldi aha oldu dedim bu sefer de 72 saat kuralına takıldım

72 saat şart.
Her cihaz için ayrı izin almaya gerek yok hocam. Başvuru yaparken zaten herhangi bir cihaz bilgisi verilmiyor. Unlock sitesine girdiğinizde eğer başvuru yapılmadıysa başvuru ekranı geliyor. Başvuru yapıldı ama henüz onaylanmadı ise ekranda henüz onay verilmediğini ve beklemeniz gerektiği yazıyor. Başvurunuz onaylandı ise de Mi Unlock Tool'un indirme butonu olan bir sayfa geliyor. Dolayısıyla cihaz ile ilgili herhangi bir durum söz konusu değil. Download butonu olan ekran geliyorsa Unlock yetkiniz var demektir. Tabi ayda 2 defa (yada 1 tam emin değilim) Unlock hakkınız ve 72 saat kuralları ayrı konu. Onlar işlem yaparken bildirim olarak ekrana geliyor.
Cihaz üzerinden Geliştirici seçeneklerinden Mi Unlock Status seçeneğinde yaptığınız eşleştirme işlemi sırasında cihaz yetkilendiriliyor. İşte bundan sonra da o cihaz için 72 saat işlemeye başlıyor.

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
72 saat şart.
Her cihaz için ayrı izin almaya gerek yok hocam. Başvuru yaparken zaten herhangi bir cihaz bilgisi verilmiyor. Unlock sitesine girdiğinizde eğer başvuru yapılmadıysa başvuru ekranı geliyor. Başvuru yapıldı ama henüz onaylanmadı ise ekranda henüz onay verilmediğini ve beklemeniz gerektiği yazıyor. Başvurunuz onaylandı ise de Mi Unlock Tool'un indirme butonu olan bir sayfa geliyor. Dolayısıyla cihaz ile ilgili herhangi bir durum söz konusu değil. Download butonu olan ekran geliyorsa Unlock yetkiniz var demektir. Tabi ayda 2 defa (yada 1 tam emin değilim) Unlock hakkınız ve 72 saat kuralları ayrı konu. Onlar işlem yaparken bildirim olarak ekrana geliyor.
Cihaz üzerinden Geliştirici seçeneklerinden Mi Unlock Status seçeneğinde yaptığınız eşleştirme işlemi sırasında cihaz yetkilendiriliyor. İşte bundan sonra da o cihaz için 72 saat işlemeye başlıyor.

Ben direk eu nun sitesinden indirdim unlock programını fakat başvuru sayfasında başvuruyuda dün yapmıştım şimdi hiç birşey yapmadan 72 saatin dolmasını beklemeliyim değil mi daha sonrasında aynı programla unlock dediğimde olacak sanırım

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ben direk eu nun sitesinden indirdim unlock programını fakat başvuru sayfasında başvuruyuda dün yapmıştım şimdi hiç birşey yapmadan 72 saatin dolmasını beklemeliyim değil mi daha sonrasında aynı programla unlock dediğimde olacak sanırım

Hocam sağdan soldan indirmenize gerek yok. Zaten bir ara eski versiyonla 72 saat kuralı es geçiliyordu ama şimdi son versiyon değilse işlem yapmıyor. Girin en.miui.com sitesine, oradan Unlock linkine tıklayın, zaten hesabınız onaylıysa download ekranı gelecek, oradan indirin. Onay gelmediyse zaten yapamazsınız. Buradaki amaç Unlock Tool'u indirmek değil. Yani başka bir yerden indirmenizin anlamı yok.

fameka

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FATİH MEHMET
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Konular
6
Ben de xaiomi rdmi note 4 snapdragon modeli ve global devolper rom yüklü.Buna unlock yapmak için ne yapmalıyım mi unlock programı yüzde 50 de hata veriyor.Acaba redmi note 4x çin devoloper sürümü yüklesem olur mu.Anlatımda çin devoloper yükle deiş ama note 4 için çin devoloper yok.Çok acil lazım

Üst Alt