Soru Xiaomi Redmi 9C (yurtdışıdan aldım)

zydrx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Redmi 9c
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.0.13.0
Telefon Modeli
Redmi 9c
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar ben 9c telefonuma root atmak istiyorum ama bir sıkıntı var TWRP yükleyemiyorum , 9c için orangefox var onu indirdim telefonu fastboota aldım flash recovery yaptım , telefonun güç ve ses açma tusuna aynı anda basarak twrp ekranına girmeye calıstım ama olmadı beni tam siyah olmayan bir ekran karşıladı bunun yüzünden twrp girip root atamıyorum.Lütfen birisi yardım etsin.Bootloader kilidini falanda açtım

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Ne zamandır root işleri ile uğraşıyorum ilk kez mtk işlemcilerin twrp yüklerken brick olduğunu duydum.

Diyorum ki o cihaza root atmaya çalışma cihazın işlemcisi mediatek olduğu için kapanma olasılığı yüksek o yüzden ücretli tool kullanılarak yapılması riski en az indirir
Hocam insanların gözünü neden korkutuyorsunuz ? İşlemleri düzgün yaptığınızda hiç bir cihaz brick olmaz. Yanlış rom, kernel, recovery, vb atmazsanız neden sorun çıksın? Meditek işlemcilerde bu işlemler daha kolay hem cihaza uygun yazılım varsa
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

anlamadım biraz daha basit anlatabilir misin çok bilgili değilim de

bricki nasıl kaldıracagım
Hocam bilgisayarınız varsa bağlanıp tüm süreci size ücretsiz bir şekilde gösterebilirim. Tekrar yapmanız gerekirse sonraki işlemleri kendiniz yapabilirsiniz.

Oyla:

zydrx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Redmi 9c
Konular
1
TWRP yükleyerek mi brick edecek o cihazı? :D Tahmin edeyim ücretli tool için de "birilerine" yönlendirerek arkadaşa iyilik yapacaksınız değil mi? facepalm~~

Korkmayın hocam MTK cihaza hiç bir şey olmaz, olsa da basitçe ve ücretsiz bir şekilde çözersiniz. Sadece indirdiğiniz recovery dosyasında problem var, farklı bir recovery deneyin.
Hocam sağolun piyasadaki bütün recovery dosyalarını denedim hepsinde aynısı oldu ve twrp yükledikten sonra root atarsam brick olur mu?

Hocam insanların gözünü neden korkutuyorsunuz ? İşlemleri düzgün yaptığınızda hiç bir cihaz brick olmaz. Yanlış rom, kernel, recovery, vb atmazsanız neden sorun çıksın? Meditek işlemcilerde bu işlemler daha kolay hem cihaza uygun yazılım varsa

Hocam bilgisayarınız varsa bağlanıp tüm süreci size ücretsiz bir şekilde gösterebilirim. Tekrar yapmanız gerekirse sonraki işlemleri kendiniz yapabilirsiniz.
olur

Oyla:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Hocam sağolun piyasadaki bütün recovery dosyalarını denedim hepsinde aynısı oldu ve twrp yükledikten sonra root atarsam brick olur mu?

olur
Direkt mesajdan iletişime geçin lütfen

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155

olur

Brick olmaz hocam korkmayin. Kactane mtk cihaz gecti elimden gerek xiaomi gerek baska marka. Su mtklar brick oluyor olaylarini birakalim.. Duzgun islem yapildigi taktirde hicbirsey olmuyor gonlumuz ferah olsun. Adimlari dikkatli uygulayin yeter.

Oyla:

zydrx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Redmi 9c
Konular
1
Brick olmaz hocam korkmayin. Kactane mtk cihaz gecti elimden gerek xiaomi gerek baska marka. Su mtklar brick oluyor olaylarini birakalim.. Duzgun islem yapildigi taktirde hicbirsey olmuyor gonlumuz ferah olsun. Adimlari dikkatli uygulayin yeter.
teşekkür ederim

Oyla:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Uzak masaüstüne izin veremem dediniz ama ben yinede linkleri bırakayım.
Orange Fox öneririm resmi olarak sitesinden indirme yapabileceğiniz ve destek alabileceğiniz için.

Oyla:

zydrx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Redmi 9c
Konular
1
Uzak masaüstüne izin veremem dediniz ama ben yinede linkleri bırakayım.
Orange Fox öneririm resmi olarak sitesinden indirme yapabileceğiniz ve destek alabileceğiniz için.

bunuda denedim yine olmadı

Oyla:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
bunuda denedim yine olmadı
Hocam o zaman benim yapabileceğim bir şey yok. Bir telefoncuya götürür ücreti karşılığı yaptırırsınız. Tekrar aynı sorunla karşılaştığınızda yine ücretli destek alırsınız.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6

olur
O zaman yüklerken bir hata yapıyorsunuz hocam. Yaptığınız işlemleri ekran görüntülerini ekleyerek yazar mısınız? Beraberce hatayı bulmaya çalışalım.

Oyla:

rotindaaa21

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Not 11Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Başka twrp olsa olmamış diyip hak veririm fakat orangefox olmama ihtimali yok mutlaka yanlış yaptığınız birşey vardır

Oyla:
Üst Alt