Çözüldü Xiaomi Redmi 7 Orjinal Stock Rom Nasıl Kurulur?

Gokberk_DRY

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökberk
Cihazım
Xiaomi Redmi 7
Konular
4
Xiaomi Redmi 7 kullanıcısıyım, temmuz ayında telefonumu Abim rootladı ama ben hiç memnun değildim, çok sorunu vardı. Ben de orjinal MIUI'a geçmek istedim, nasıl geçebilirim? bunun hakkında bir makale-rehber var mı? Redmi 7 Stock rom nereden bulabilirim?

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Cihazınızın kod adını öğrenin. Ardından bu siteden global veya hindistan hangisini isterseniz kurun. China rom kurmayın, onda Google servisleri yok.

Ardından Mi Flash ile romu yükleyin.

Detaylı rehber burada mevcut. Cihazın başına bir şey gelirse sorumlusu ben ve forum değildir.

Gokberk_DRY

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökberk
Cihazım
Xiaomi Redmi 7
Konular
4
Cihazınızın kod adını öğrenin. Ardından bu siteden global veya hindistan hangisini isterseniz kurun. China rom kurmayın, onda Google servisleri yok.

Ardından Mi Flash ile romu yükleyin.

Detaylı rehber burada mevcut. Cihazın başına bir şey gelirse sorumlusu ben ve forum değildir.

Redmi Note 8 konusu olduğuna bakmayın. Rom genel olarak böyle yükleniyor.
Buradan hangi seçenekler açık kalmalı?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihazınızın kod adını öğrenin.
Nasıl öğreneceğim?

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Buradan hangi seçenekler açık kalmalı?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Nasıl öğreneceğim?
Adım adım gidelim, cihazın hakkında menüsüne girip ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İlk mesajımı güncelledim. Eğer Redmi 7 ise aşağıdaki konudan yardım alabilirsiniz:

Gokberk_DRY

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökberk
Cihazım
Xiaomi Redmi 7
Konular
4
Adım adım gidelim, cihazın hakkında menüsüne girip ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İlk mesajımı güncelledim. Eğer Redmi 7 ise aşağıdaki konudan yardım alabilirsiniz:
Buyurun.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210918-092310.jpg
    Screenshot_20210918-092310.jpg
    107 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_20210918-092306.jpg
    Screenshot_20210918-092306.jpg
    108,3 KB · Görüntüleme: 12

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Tamamdır hocam. Cihaz Redmi 7. Bunu sormamın sebebi Redmi 7A olabilir fakat tam olarak bilginiz yoktur diye. Ciddi bir işlem yapıldığı için cihaz brick olur sonra uğraşıp durmayın.

Bu konudan Fastboot Rom başlığı altındaki romu bilgisayarınıza indirin:

Daha sonra bu rehberdeki adımları tek tek dikkatlice uygulayın:

Global rom yüklediğiniz için bootloader kilidinizi kapatmanız gerekecek yoksa cihaz sertifikasız hatası alırsınız play store'da. İlk önce Mi Flash rehberindeki gibi "temiz kurulum" seçeneği seçiliyken romunuzu atın. Daha sonra işlem bitince ve cihaz açılınca tekrar aynı adımları uygulayarak bu sefer program üzerinde "bootloader kilitle ve kur" seçeneğini seçin. Bunun sebebi ilk olarak "bootloader kilitle ve kur" seçilince bazen mi flash hata veriyor ve cihaz brick olabiliyor.

Gokberk_DRY

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökberk
Cihazım
Xiaomi Redmi 7
Konular
4
Global rom yüklediğiniz için bootloader kilidinizi kapatmanız gerekecek yoksa cihaz sertifikasız hatası alırsınız play store'da. İlk önce Mi Flash rehberindeki gibi "temiz kurulum" seçeneği seçiliyken romunuzu atın. Daha sonra işlem bitince ve cihaz açılınca tekrar aynı adımları uygulayarak bu sefer program üzerinde "bootloader kilitle ve kur" seçeneğini seçin. Bunun sebebi ilk olarak "bootloader kilitle ve kur" seçilince bazen mi flash hata veriyor ve cihaz brick olabiliyor.
Yani anladığım kadarıyla cihaza rom yüklerken Temiz kurulum diyeceğim, sonra rom işlemi bitince ve açıldığı zaman tekrar aynı adımları uygulayarak bootloader kilitle ve kur diyeceğim. Değil mi?

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Yani anladığım kadarıyla cihaza rom yüklerken Temiz kurulum diyeceğim, sonra rom işlemi bitince ve açıldığı zaman tekrar aynı adımları uygulayarak bootloader kilitle ve kur diyeceğim. Değil mi?
Evet hocam. Bildiğiniz iki kez rom kuracaksınız. Mi flash rehberindeki driver'ları kurmayı unutmayın.

Gokberk_DRY

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökberk
Cihazım
Xiaomi Redmi 7
Konular
4
Evet hocam. Bildiğiniz iki kez rom kuracaksınız. Mi flash rehberindeki driver'ları kurmayı unutmayın.
Rom yüklemek için fastboot kısmına girmek gerekiyormuş, ben de girdim ama Fastboot yazısında kaldı.

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Rom yüklemek için fastboot kısmına girmek gerekiyormuş, ben de girdim ama Fastboot yazısında kaldı.
Fastboot ekranında öyle olur zaten hocam. Romu atarken dahi o ekranda bi hareketlilik olmaz. Cihazı bilgisayara bağladığınızda bağlandığına dair bilgisayardan ses gelir ve mi flash'ın ekranına düşer.

Üst Alt