Yardım Xıaomi Redmi 6A Sim Kart değişti telefon çekmiyor.

ozanyilmaz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ozan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
1
Herkese merhaba;

Xiaomi Redmi 6A telefonum operatör değişti ve yeni sim kartı satın aldım.Taktığımda sim kartı tanıyor fakat şebeke yok gösteriyor. Bu olayı nasıl çözebilirim yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Cihaza başka bir kart takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edin ayrıca yeni sim kartınızı da başka bir cihazda test edin, sizin sim kartınız sorunsuz çalışır ise simden şüphelenmeyi bırakabiliriz, sizin cihazınızda yeni taktığınız sim harici başka sim kart çalışmaz ise sorun cihazda olabilir. Cihazın çalıntı yada klon imei geçmişi var ise bundan kaynaklı olabilir, yada donanımsal bir sorundan da kaynaklanıyor olabilir.

ozanyilmaz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ozan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
1
Cihaza başka bir kart takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edin ayrıca yeni sim kartınızı da başka bir cihazda test edin, sizin sim kartınız sorunsuz çalışır ise simden şüphelenmeyi bırakabiliriz, sizin cihazınızda yeni taktığınız sim harici başka sim kart çalışmaz ise sorun cihazda olabilir. Cihazın çalıntı yada klon imei geçmişi var ise bundan kaynaklı olabilir, yada donanımsal bir sorundan da kaynaklanıyor olabilir.
Yanıtınız için teşekkürler.Sim kart başka telefonlarda çalışıyor başka sim kartlarda aynı şekilde bahsi geçen telefonda çalışıyor.Cihazın klon imei geçmişi veya çalıntı durumu yok sadece operatör değişikliğinden sonra böyle bir durum oldu

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Yanıtınız için teşekkürler.Sim kart başka telefonlarda çalışıyor başka sim kartlarda aynı şekilde bahsi geçen telefonda çalışıyor.Cihazın klon imei geçmişi veya çalıntı durumu yok sadece operatör değişikliğinden sonra böyle bir durum oldu
Geçiş yaptığınız operatörün yayın yaptığı bantlar cihazda eksik ise sinyal alamayabilirsiniz.

Üst Alt