Soru Xiaomi Redmi 6 (4 gb ram / 64GB) vs Xiaomi Redmi 5 (3gb ram / 32GB)

apkr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alp
Cihazım
Samsung A5 2015
Konular
1
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 1 aydır yerli yabancı birçok sayfada araştırma yapıyorum, henüz telefon alıp almayacağım belli değil ama fikrinizi almak istiyorum.

Şu anki telefonum 2015 model Samsung A5:

- Hala kasmadan kullanıyorum telefonu, tek elle yazmak rahat ve hafif olduğu için severek kullandım. (123 gr, 5 inç)

- Oyun oynayan biri değilim.
- Instagram, Twitter, banka-müzik uygulamaları, web uygulamaları vs. kullanırım.
- Kamera odaklı değilim, şu anki telefonum dahi bana ne kadar kötü fotoğraf çekiyor dedirtmiyor, güzel diyebilirim.
- Müziği sevdiğim için ses kartı veya hoparlör vs. güzel olması bir artı ama vazgeçilmez değil benim için.

- Ağır ve büyük inç'li telefon kullanmak istemiyorum.
- Kronik sorun olmaması, stabil, gerektiği kadar hızlı ve bataryanın olabildiğince uzun dayanması önemli benim için.
- Distribütör garantili almak tercihim, belki ithalatçıda da hiç sorun çıkmayacak ama çıkanları da okuyunca insan risk almak istemiyor.

Xiaomi'lerin özelliklerine dair net bilgiler de bulmak zor, "epey" gibi sitelerde de eksiklik mevcut ama bu iki distribütör satışı yapan ürün açıklamalarında en net şekilde yazılmış gibi gözüküyor.

Redmi 6/64 GB:

Redmi 5/32 GB:

5 inç'e ne kadar yakın o kadar iyi benim için ama batarya konusu da önemli. Bazı yabancı sitelerde iki ürün arasındaki batarya farkı az deniyor ama Redmi 5 bataryasını öven çok fazla insan mevcut Redmi6'ye kıyasla.

Redmi 5: 3300 mAh (Ürünün ambalaj içeriğinde bulunan 5V / 2A hızlı pil şarjı ile kısa sürede telefonun bataryasını full konumuna getirmek mümkün. yazıyor hepsiburada.com'da.) - SIM CARD /4G (Cat6 300/50 Mbps desteğine sahip, Redmi 6150 Mbps)

Redmi 6: 3000 mAh

Bu da Epey Sitesinden örnek karşılaştırma, bakarsanız eğer:

İkisi arasında tavsiyeniz hangisi olur? Alternatif çok araştırdım ama bu ikisine yoğunlaştım.

Yorumlarınızı merakla bekliyorum, iyi akşamlar.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
İnç farkı çok yorucu değil MTK işlemcili cihazlar pil konusunda verimli değil diğer cihazda eski nesil bir işlemci kullanmakta mümkünse Redmi note 5 cihazını canlı olarak inceleyin ikisindende daha iyi bir cihaz aynı fiyat bandında.

apkr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alp
Cihazım
Samsung A5 2015
Konular
1
Yeni #2
İnç farkı çok yorucu değil MTK işlemcili cihazlar pil konusunda verimli değil diğer cihazda eski nesil bir işlemci kullanmakta mümkünse Redmi note 5 cihazını canlı olarak inceleyin ikisindende daha iyi bir cihaz aynı fiyat bandında.

Tavsiye için teşekkürler ama büyük ekran sevmiyorum + tek elle kullanmak ve taşıması zor.

İkisi arasında tavsiyeniz nedir?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
O kadar para verilmesine aracılık etmek istemem doğrusu... İllaki Redmi serisi olacaksa ikinci el temiz yarı fiyatına Redmi 4X bulunur...

apkr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alp
Cihazım
Samsung A5 2015
Konular
1
O kadar para verilmesine aracılık etmek istemem doğrusu... İllaki Redmi serisi olacaksa ikinci el temiz yarı fiyatına Redmi 4X bulunur...

Şimdi bir sitede KVK Garantili uygun fiyata gördüm, umarım günceldir ve stoklarında bulunuyordur hala :))

Üst Alt