Soru Xiaomi Redmi 5 Plus - Kulaklık Ses Kalitesi

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhabalar. Ağustos'un sonlarına doğru bende bu cihazı almak istiyorum. Bir süredir de neyi var neyi yok, nasıl bir cihaz araştırıyorum zaten. Ancak, resimde de gördüğünüz gibi Hepsiburada'da bu cihazı alan bir arkadaş, cihazda böyle bir sıkıntısı olduğunu belirtmiş. Şuan ciddi anlamda endişelerim var doğrusu. Ben de keza müzik dinlemeyi normalden fazla seven biriyim. Spotify'a falan para verip müzik dinleyen biriyim hani siz düşünün. Asıl soruma gelecek olursak da ;

Redmi 5 Plus'u kullanıp da, yukarıdaki eklediğim resimdeki gibi bir sorun yaşayan var mı aranızda ? Yani arkadaşın dediği gibi gerçekten bu, kulaklıkla müzik dinleme konusunda sorunu olan bir cihaz mı ? Redmi 5 Plus Kullanıcılarının yardımlarını, yanıtlarını bekliyorum. Teşekkürler . .

barishady.23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Zenfone 4
Konular
1
Aynen aynen. Hani zaten dediğim gibi, ilk başta GM8 almayı planlıyodum ama fiyatına göre çok mantıksız geldi bana. Sonra 1200TL'lik telefonlar listesine baktığımda, GM8'i yok edecek özelliklere sahip cihazlarla karşılaştım. En sonunda da Redmi 5 Plus'a gönül koydum. Bu sesin sorunlu olduğunu söyleyen, kötü olduğunu söyleyen arkadaşları gördükten sonra da, gönlüm bi Huawei P Smart'a gitti geldi-gitti geldi. Sonra yine de, ne olacaksa olsun diyip Xiaomi Redmi 5 Plus'da, KESİN bir karar kıldım. Evet belki müzik dinlemeyi seviyorum ama, şayet diğer arkadaşların söylediği gibi yetersizse, dediğiniz gibi modlarla, farklı custom romlarla vs vs. bi şekilde çözülebilir. Şuan GM 4G kullanıyorum. AIMP ve Stellio'u ses kalitesi ve yüksekliği bakımından tek geçerim. Belki de cidden şanslıydım ve 3 senedir GM 4G cihazımda, hiçbir sorun yaşamadım ama artık emekli olması gerekiyor. Ses kalitesi gerçekten çok iyi, ki hala da tatmin ediyordu zaten. Keşke diyorum, keşke modlarla vs. dahi olsa Xiaomi Redmi 5 Plus'da bu şekilde olsa. TWRP - Custom Rom - Root falan filan anlarım. Bilirim çok şükür. GM 4G'ye Rom vs. ata ata yalama ettim telefonu zaten haha--

Ama bu, Redmi 5 Plus'da biraz farklı olabilir. Bu forumdan 1 kişiyle konuşurum. Bana 1 kere neyin en olduğunu anlatsın zaten daha da sormam. Temelim var çok şükür. Bilirim yani. ...ki eminim yardımcı olurlar bana da. Bakalım artık hayırlısı. Aldıktan sonra umarım pişman etmez bizi. Çok teşekkürler hocam bu arada. Sağolun.
Rica ederim hocam. Anrdoid bunun için var. Zenfone 4'ün imeisi silinmişti romla uğraştığım için :D Yardım bulacağınıza eminim. Şimdiden hayırlı olsun.

Oyla:

cemilsen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemil Şen
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0
Xiaomi nin bu fiyat seviyesinde telefonlarından bazılarında (A1, 5x gibi) özel hifi dac var. Bu yüzden sesleri redmi5+ göre bir hayli iyi. Fakat maalesef Xiaomi bu telefona hifi dac koymamış sıradan ses çipi var içinde. Bence en iyisi telefonu bir denemen. Eğer bu telefonu deneme şansın yoksa Huawei Mate 10 lite veya p20 lite dinle. Eğer sesini yeterli bulursan bu telefonun ses performansı onlar ile hemen hemen aynı. Bu saydığım telefonları da herhangi bir Turkcell Vodafone Avea bayisinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cemilsen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemil Şen
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0
Bu arada ben müziği sadece Spotify den dinliyorum. Özel uygulamaların sese ne kadar etkisi olur bilemiyorum. Ama dediğim gibi sesi yetersiz bulursan bazı modlar var deneyebilirsiniz. Tabi bunun için telefonu rootlaman gerekecek. Bu da bazı sorunları beraberinde getirir. Telefonla uğraşmayı severim dersen sorun olmaz.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

sinanaltinari

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sinan Emre
Cihazım
LG G4
Meslek
Sağlıkçı
Konular
2
Evet sesin kaliteli olduğunu düşündüğüm için yazdım. Çünkü genel olarak bu bu fiyat segmentindeki Xiaomi telefonlarında ses kartları farklı olmuyor.. Telefonun kendisinden dinleyenlerin yorumlarını dikkate almak gerekir. Ben de almayı düşünüyorum ama henüz alamadım. Ben de aşırıya kaçabilecek şekilde müzik dinlerim. Elimde Asus'un 2014te çıkardığı Zenfone 4 modeli var. VIPER4Android modunu (root istiyor) kurdum ve ses beni tatmin ediyor ve açıkçası 5 Plus'ın kötü olsa bile biraz uğraşılarak (rom veya çeşitli modifikasyonlar) iyi bir ses kalitesi yakalayabileceğini düşünüyorum. Tabii uğraşmayı sevmiyorsanız kullanan arkadşlardan yorumlarını bekleyebilirsiniz. GM 8 kullanmadım ama tavsiye etmiyorum. Muhtemelen ısınma sorunları bu telefonda da vardır. Bu arada bazı avmlerde standlarda bulunuyor Xiaomi telefonlar. Redmi 5 Plus'ı Careffour'da deneme şansım oldu ama kulaklığını denemedim. Hoparlörü gayet güçlü. Yakınlarınızda avm var ise bulabilirseniz deneyebilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam arıtılmış suyun farkının ne olduğunu biliyorum. Etki anlamında ne farkı olur onu bilmiyorum demek istedim. :D
Ben çok yanlış gelmişim :D

Oyla:

cemilsen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemil Şen
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0
Tekrar merhaba. Bu cihazın ses çıkışı ile ilgili bazı şikayetlerim olduğunu yazmıştım. Bu sorunlar rootlu cihazda mixer dosyası düzenlenerek cozulebiliyor. Ben bu çözüm ile mi 5x ve A1 e yakın bir kulaklık performansı aldım.

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Tekrar merhaba. Bu cihazın ses çıkışı ile ilgili bazı şikayetlerim olduğunu yazmıştım. Bu sorunlar rootlu cihazda mixer dosyası düzenlenerek cozulebiliyor. Ben bu çözüm ile mi 5x ve A1 e yakın bir kulaklık performansı aldım.

Şuan telefonu daha almadım ama şayet öyle bir sıkıntım çıkarsa, memnun olmazsam, dediğiniz yöntemi uygulayabilirim. Gerçi bilmiyorum nasıl uygulandığını ama, belki gösterebilirsiniz. Teşekkürler

Oyla:

JaimeLannister

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunç
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
2
Root sonrası nasıl mixer dosyasında nasıl düzenleme yaparak kulaklık performansını ve ses seviyesini düzelttiniz? Ben yeni aldım telefonu, aynı kulaklığı zenfone 2 ye takıyorum ardından redmi 5 plus a takıyorum bariz bir şekilde zenfone 2 ezip geçiyor telefonu. Telefonun her şeyinden memnunum ama bu beni zora soktu çünkü kulaklıkla müzik dinlemek için spotify a bile para veren birisiyim. ses seviyesi çok düşük ve yolda yürürken dışarıdaki sesleri duyabiliyorum.
Rootladıktan sonra nasıl düzelteceğimi anlatırsanız çok sevinirim

Root sonrası nasıl mixer dosyasında nasıl düzenleme yaparak kulaklık performansını ve ses seviyesini düzelttiniz? Ben yeni aldım telefonu, aynı kulaklığı zenfone 2 ye takıyorum ardından redmi 5 plus a takıyorum bariz bir şekilde zenfone 2 ezip geçiyor telefonu. Telefonun her şeyinden memnunum ama bu beni zora soktu çünkü kulaklıkla müzik dinlemek için spotify a bile para veren birisiyim. ses seviyesi çok düşük ve yolda yürürken dışarıdaki sesleri duyabiliyorum.

Oyla:

cemilsen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemil Şen
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0

Hocam cihazı rootladiktan sonra "Es Dosya Yöneticisi" Google Play'den kurun. Es dosya yöneticisini başlatın ve menüden "Root" seçeneğini aktif edin. System/Etc klasörünü açıp mixer_paths_vince_global.xml dosyasını açın. Bu dosyanın 1221 ve 1222 numaralı satirindaki Rx1 ve Rx2 değerlerini 85 yapın. 85 üstü de yapabilirsiniz ama seste biraz bozulma yapar. 85 ideal bence. Dosyayı kaydedip telefonu kapatıp açın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

ChosenOneMO

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0
Ben de buna dair bi şey okudum acaba bilgilendirir misin nasıl yaptın?

Oyla:
Üst Alt