Soru Xiaomi Orijinal 67W Şarj Aleti

metinrr110

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibro
Cihazım
Poco X5 Pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Çin 1.0.6.0
Telefon Modeli
Poco X5 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba. Telefonu yurtdışı olarak satın aldım. Verilen şarj aleti orijinal gibi duruyor ancak şarja takınca virgülden sonraki rakamlar ve "67W MAX" ibaresi çıkmıyor, sadece MI TURBO CHARGE diye yazıyor. Telefonun şarjı 50-60 dk içerisinde fulleniyor.
Adaptör üzerindeki QR kodu hiçbir şekilde okutamadım.
Şarj kablosunun üzerinde 6A yazısı yazılıyor ne kadar güvenilir bilemedim.
Sizce adaptör orijinal mı?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şarja takınca bu şekilde bir animasyonla karşılaşıyorum. Yukarıda eklemeyi unuttum.

metinrr110

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibro
Cihazım
Poco X5 Pro
Konular
2
Hocam ben üzerinde saçma sapan yazılar yazan adaptör kullanıyorum, güya 18w ama 33 ediyor. Geceleri şarja fln takmıyorum yani kullanıyorum. Ama bu yan sanayi adaptörler cihazların yanmasına sebep oluyor.
Xiaominin bu konuya bir el atması lazım. Bulunduğum şehirdeki xiaomi mağazasına gittim, ellerinde şarj aleti kalmamıştı. GaN şarj aletleride dün bitti dediler. Ne zaman stoklara gelecek diye sordum, merkezde de aylardır stokta yok ne zaman geleceği belli değil denildi!

Oyla:

alimitnick

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Xiaominin bu konuya bir el atması lazım. Bulunduğum şehirdeki xiaomi mağazasına gittim, ellerinde şarj aleti kalmamıştı. GaN şarj aletleride dün bitti dediler. Ne zaman stoklara gelecek diye sordum, merkezde de aylardır stokta yok ne zaman geleceği belli değil denildi!
67 w Ocak ayından berri hiç stok güncellenmedi.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Hocam satıcı ürünün markasını sentech diye yazmış bu doğru mu? Bir iki yerde 67W MAX ibaresini bile taklit eden yan sanayi adaptörler olduğunu gördüm ancak söylentinin doğruluk payını bilmiyorum. Bu satıcı kesinlikle orijinalini mi satıyor hocam?

Bir de soru işareti oldu bende. İlk kez xiaomi telefonu alıyorum, bu markanın Türkiye'de bu kadar satışı olmasına rağmen neden resmi sitesinde adaptörden tutun kabloya kadar aylardır stoklarını yenilemiyor?
Yanlış link atmışım. Benim aldığımda kutu çıkması yazıyordu işte bu ürün aldığım. Bunlar kutu çıkması ürün oluyor genelde çizik vs olabiliyor ama orjinal geliyor. En azından bana gelen öyleydi.

Oyla:

metinrr110

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibro
Cihazım
Poco X5 Pro
Konular
2
Yanlış link atmışım. Benim aldığımda kutu çıkması yazıyordu işte bu ürün aldığım. Bunlar kutu çıkması ürün oluyor genelde çizik vs olabiliyor ama orjinal geliyor. En azından bana gelen öyleydi.
İkinci el, kullanılmış mı sayılıyor yani hocam?

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
İkinci el, kullanılmış mı sayılıyor yani hocam?
Hayır kaçak telefonların şarj aletleri oluyor genelde. YD cihazlar malum şarj aleti olmadan kutusuz ülkeye giriyor bunlar da haricen şarj aleti getirip satıyordu bir ara. Satıcıya sorun daha fazla bilgi lazımsa ben sadece geçmişte aldığımı söyledim.

Oyla:
Üst Alt