Yardım Xiaomi note 9 pro Şarj olurken duruyor ve devam etmiyor

tunohan3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tuno
Cihazım
note 9 pro
Konular
1
Arkadaşlar herkese merhaba. Telefonum note 9 pro ve 4 aylık. eu kararlı rom yüklü hatta bu forumdan bakarak kurdum. şarj sorununa gelecek olursak atıyorum telefon %27 ye kadar şarj oluyor ve hala şarja takılıyken şarj olmayı bırakıyor. şarjı cıkarıp taktıgımda şarj olmaya devam ediyor. ve %80 civarlarında tekrar duruyor. belli bi yüzdelik yok tamamen rasgele. böyle giderse batarya bozulacak telefon 4 aylık. ilk başlarda böyle birşey yoktu. rom kurmadan önce varmıydı yokmuydu tam hatırlamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim. bazen ise hiç takılmadan 100 de 100 e kadar şarj oluyor.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Şarj kablosu arızasına benziyor.

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Arkadaşlar herkese merhaba. Telefonum note 9 pro ve 4 aylık. eu kararlı rom yüklü hatta bu forumdan bakarak kurdum. şarj sorununa gelecek olursak atıyorum telefon %27 ye kadar şarj oluyor ve hala şarja takılıyken şarj olmayı bırakıyor. şarjı cıkarıp taktıgımda şarj olmaya devam ediyor. ve %80 civarlarında tekrar duruyor. belli bi yüzdelik yok tamamen rasgele. böyle giderse batarya bozulacak telefon 4 aylık. ilk başlarda böyle birşey yoktu. rom kurmadan önce varmıydı yokmuydu tam hatırlamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim. bazen ise hiç takılmadan 100 de 100 e kadar şarj oluyor.
farklı düzgün çalışan şarj cihazı ile deneyin aynı problem varsa eğer bu yazılımsaldır. Custom rom vs. kurduysanız eğer bu olabiliyor. Benim başıma geldi daha önce.

tunohan3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tuno
Cihazım
note 9 pro
Konular
1
işte bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama emin olamadım. başka adaptöre takarım ama tek kablom var.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Eu rom yüklü demişsiniz, farklı bir kernel yüklemediyiseniz veyahut batarya ile ilgili bir magisk modülü kurmadıysanız yazılımsal olarak bence mümkün değil.
Şarj kesildiği anda kabloyu çıkarmak yerine sağa sola doğru kabloyu döndürün.

ahmtulck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
AHMET ULUCAK
Cihazım
Xiaomi Note 9S
Konular
1
Eu rom yüklü demişsiniz, farklı bir kernel yüklemediyiseniz veyahut batarya ile ilgili bir magisk modülü kurmadıysanız yazılımsal olarak bence mümkün değil.
Şarj kesildiği anda kabloyu çıkarmak yerine sağa sola doğru kabloyu döndür
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba note 9s cihazım 2 3 aylık şarj olurken kendi kendine şarjdan çıkıyor fişi çıkarıp takınca devam etmiyor type c olan kısmı çıkarıp takınca devam ediyor farklı şarj aletleri ile farkli yerlerde denedim sorun çözülmedi çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi ?

Üst Alt