Yardım Xiaomi Note 5 vs Note 5 AI

Themunay

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
Redmi Note 5
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar,
Uzun araştırmam sonucu Redmi Note 5 cihazını satın almaya karar verdim. (Şuradan bu cihazı aldım ). Ödemeyi yaptıktan sonra ise birkaç durumla karşılaştım. Ben cihazda SD 636 işlemci , çift arka kameralı , 20 MP ön kameralı diye bilerek aldım. Ama az önce baktığımda ise AI diye bi sürüm daha varmış ve bu saydıgım özellikler note 5 de değil note 5 AI modeline aitmiş. Hangisi doğru bilemiyorum, başka siteden bakınca da note 5 in 625 işlemcili tek arka kameralı ve 5mp ön kamerali oldugu yazıyor. Ben hangisini almış bulunmaktayım kafamda soru işaretleri oluştu şuan. Eğer saydıgım özelliklerdeki cihaz değilse siparişi iptal edeceğim başıma iş açmadan önce :) Teşekkür ederim iyi forumlar

Ökkeş Kökleyen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ökkeş
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Note 5 AI adında bir sürüm yok bu bir pazarlama stratejisi.
Piyasada Note 5 ve Note 5 Pro adında iki sürüm var.
Global yani ülkemiz olan Note 5 sürümü diğer pazar adıyla Note 5 (AI)
Note 5 Pro ise Hindistan için özel bir sürüm ve ülkemizde GSM sıkıntıları yaşatabilir özellikle kırsal kesimlerde, bu yüzden pek önerilmiyor (bu 20 megapiksel olan modeli).

Öte yandan bir de Redmi 5 Plus modeli var ki ( ayrı bir modeldir kendisi ) Hindistanda da bu sürüm Note 5 ( evet sadece Note 5 ) olarak piyasaya sürüldü ve çift kameralı Note 5 (636 işlemcili) ile tek kameralı (625 işlemcili) Hindistan için olan bu sürüm sık sık birbiriyle karıştırılır.

Sizin aldığınız çift kameralı 636 işlemcili Redmi Note 5 ( Global ) sürümü büyük olasılıkla (tahminim o yönde, eğer değilse aldatıcı bilgi sebebiyle iade hakkınız doğar ancak cihazı iade edebilmek için simkart takmamış olmalısınız ve cihazı açtıysanız da formatlayarak kapamalısınız)

Her 3 model için detaylı bilgilere şuradan bakabilirsiniz:

Oyla:

Themunay

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Cevabınız için teşekkür ederim, Redmi 5 Plus'i biliyorum evet o ayrı bir cihaz ve eski olduğu için onu almayı düşünmüyorum. Note 5'te de 636 işlemci, çift arka kamera, (ön kamera kaç olduğunu bilemiyorum şuan 5,12,20 çok karıştı kafam dilerim ki 12'dir) olduğu için satın almak istedim. Ama sanırım gerçek değerleri cihaz elime ulaştıktan sonra anlayacağım. Sim kart takmayıp wifi ağına bağlanmadan Açıp kontrol edeceğim. Denildiği gibi çıkmaz ise mecburen formatlayip açmadan geri iade edeceğim. Umarım sıkıntı yaratmaz

Oyla:

Ökkeş Kökleyen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ökkeş
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Cevabınız için teşekkür ederim, Redmi 5 Plus'i biliyorum evet o ayrı bir cihaz ve eski olduğu için onu almayı düşünmüyorum. Note 5'te de 636 işlemci, çift arka kamera, (ön kamera kaç olduğunu bilemiyorum şuan 5,12,20 çok karıştı kafam dilerim ki 12'dir) olduğu için satın almak istedim. Ama sanırım gerçek değerleri cihaz elime ulaştıktan sonra anlayacağım. Sim kart takmayıp wifi ağına bağlanmadan Açıp kontrol edeceğim. Denildiği gibi çıkmaz ise mecburen formatlayip açmadan geri iade edeceğim. Umarım sıkıntı yaratmaz
Verdiğim sitede tüm bilgiler mevcut.
Eğer cihazınız Global Note 5 ise arka kamera 12mp, ön (selfie) ise 13 mp'dir.
Yok eğer Hindistan sürümü Note 5 Pro ise arka kamera 12mp, ön (selfie) ise 20 mp'dir.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Kutuyu hiç açmadan arka yüzünden kontrol edin hocam iade etmeniz gerekirse sorun yaşamayın. Eğer işlemci SD 625 ise direk iade edin. O Hindistan için üretilen Redmi note 5 modelidir ve işinize yaramayacaktır. İşlemci 636 ise model adına bakın. Eğer Pro yazıyorsa Hindistan için üretilen Redmi Note 5 Pro'dur. Tek dezavantajı Band 20 olmamasıdır dilerseniz iade edebilir, dilerseniz kullanabilirsiniz. Eğer işlemci SD 636 ise ve model adında pro yazmıyorsa Redmi Note 5 AI modelidir gönül rahatlığıyla açıp kullanabilirsiniz.

Oyla:

Themunay

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Kutuyu hiç açmadan arka yüzünden kontrol edin hocam iade etmeniz gerekirse sorun yaşamayın. Eğer işlemci SD 625 ise direk iade edin. O Hindistan için üretilen Redmi note 5 modelidir ve işinize yaramayacaktır. İşlemci 636 ise model adına bakın. Eğer Pro yazıyorsa Hindistan için üretilen Redmi Note 5 Pro'dur. Tek dezavantajı Band 20 olmamasıdır dilerseniz iade edebilir, dilerseniz kullanabilirsiniz. Eğer işlemci SD 636 ise ve model adında pro yazmıyorsa Redmi Note 5 AI modelidir gönül rahatlığıyla açıp kullanabilirsiniz.
Telefon geldiğinde dediklerinizi harfiyen uygulayacağım sağolun hocam

Oyla:

Themunay

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Cihaz doğru hocam istediğimiz özelliklerdeki cihaz geldi, ilginiz için teşekkür ederim tekrardan. cantara Ökkeş Kökleyen

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre