Yardım xiaomi-nin güvenlik uygulamasını kaldırabilen var mı?

sertokus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
6.0,1
Cihazım
Mi 5s
Konular
13
Arkadaşlar xiaominin güvenlik uygulamasını gereksiz ve telefon için ağır buluyorum. Virüs temizleme olayı filan yalan dolan. Allah aşkına şimdiye kadar kaç virüs buldu. Otomatik başlama ayarları sıradan bir programla yapılabilir. Arka planda sürekli çalışmasına gerek yok. 10 dakika uyutma olayını da zaten greenify yapar diye tahmin ediyorum.

Ancak bir sorunum var. ben bu uygulamayı daha önce kaldırmayı denedim. kaldırdım da. ancak teli yeniden başlattığımda telefon miui 8 simgesinde takılı kaldı ve kesinlikle açılmadı. Sistem uygulamalarına baktığımda ise bir sürü security, guard vb uygulama ile karşılaşıyorum.

Bu uygulamayı nasıl kaldırabiliriz tam olarak.
Teşekkür ederim.

ahmetikbal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İkbal Adlığ
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
0
Telefonda virüs olmadığı için bulmamış olabilir mi? neden yalan olsun 3 ayrı antivirüs veritabanı(avl, tencent, avast) ile tarama yapmanızı sağlıyor ve Android telefona da virüslü apk kurmak dışında virüs bulaştırma imkanınız çok çok düşük ve bu yüzden ki güvenlik uygulaması virüs bulmuyor.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Güvenlik uygulaması kalıntı ve gereksiz dosyaları silmede çok başarılı ve bir kaç iyi özelliği daha var clean master tarafından Xiaomi için yapılmış bir uygulama bunun bir örneği de Samsungda var smart manager diye onu da yine clean master Samsung için geliştirdi. Demek ki bu adamlar iyi bir şeyler yapıyor ki bu büyük markalar uygulama yaptırıyor.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Oyla:

sertokus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
6.0,1
Cihazım
Mi 5s
Konular
13
Güvenlik uygulaması kalıntı ve gereksiz dosyaları silmede çok başarılı ve bir kaç iyi özelliği daha var clean master tarafından Xiaomi için yapılmış bir uygulama bunun bir örneği de Samsungda var smart manager diye onu da yine clean master Samsung için geliştirdi. Demek ki bu adamlar iyi bir şeyler yapıyor ki bu büyük markalar uygulama yaptırıyor.

Elbette bu uygulamalar çok çok güzel uygulamalar. O konuda hiç bir tereddüt yok. Ancak bazı uygulamalar vardır hiç bir şey bilmeyen kişiler için geliştirilmiştir. Bazıları orta bazıları üst düzey kullanıcılar için. Apk şeklinde olan bir virüs dosyasını Sezerim mesala. 5 yıldır Android telefonuma girip çıkmadığım yer olmamasına rağmen bir kez virüs bulaşmamış olması antivirüs e gerek olmadığı yönündeki tezimi kuvevetlendiriyor. Ama pc de 100 lerce virus bulastiriyor şimdiye kadar. Demek ki pc de gerek var.

Oyla:

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Elbette bu uygulamalar çok çok güzel uygulamalar. O konuda hiç bir tereddüt yok. Ancak bazı uygulamalar vardır hiç bir şey bilmeyen kişiler için geliştirilmiştir. Bazıları orta bazıları üst düzey kullanıcılar için. Apk şeklinde olan bir virüs dosyasını Sezerim mesala. 5 yıldır Android telefonuma girip çıkmadığım yer olmamasına rağmen bir kez virüs bulaşmamış olması antivirüs e gerek olmadığı yönündeki tezimi kuvevetlendiriyor. Ama pc de 100 lerce virus bulastiriyor şimdiye kadar. Demek ki pc de gerek var.
Aynı mantıkla gidersek pcde de gerek olmaz. Sana bir tavsiye eğer virus tarama özelliğinin telefonu yavaşlattığını düşünüyorsan uygulamaya gir ve sistemi tarama veya virus tarama özelliğini kapat ki sistemi tararken ağırlık yapmasın.

Oyla:

Admin

Elit Üye
Elit Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Admin
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Prof.
Konular
6
Konu onaylandı

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
15-12-2018 tarihi itibariyle ve MIUI 9/10 sürümleri hemen hemen her telefonda kurulu iken
Xiaomi telefonlarda sistem uygulaması olarak gelen güvenlik uygulamasında
antivirüs olarak Avastmı Tencentmi
temizleyici olarak Tencentmi Cleanmastermi
Deneyimleyen arkadaslar yorumları esirgemesin.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt