Haber XİAOMİ NFC İle Mobil Ödeme Sistemi Mİ Pay İ Duyurdu

Xiaomi CEO'su Lei Jun dün akşam bir etkinlikte nfc bazlı mobil ödeme sistemleri Mi Pay i duyurdu.Mi Pay ile ödemenizi fiziksel kart(kredi kartı, bankamatik kartı, sadakat ve üyelik kartları) kullanmadan yapabileceksiniz.Yapmanız gereken tek şey kart okuyucuya karşı (ödeme uygulamasını başlattıktan sonra) NFC özellikli telefonumuzu yerleştirmek ve bu kadar ödemeyi yaptık .Yalnız Xiaomi ürün portföyünde şuanlık sadece nfc xiaomi mi5 te bulunmakta ve yakında çıkacak mi note2 de olması bekleniyor. ve çindeki nerdeyse bütün bankalar ile anlaşılmış durumda.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

DJouneyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
DJouneyt
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Merhabalar, ilgili ayarları yaptıktan sonraki denememde bu kez POS Mi5'i algılayabildi ancak "Bankanızla görüşün" tarzında uyarı ile işlem gerçekleşemedi. Yapı Kredi'yi aradığımda onlara göre herşey normal, POS'tan kaynaklanıyor olabilir dediler. Peki dedim, tekrar deneyeyim. Yine Migros'un Yapı Kredi POS'undan ödeme yapmaya çalıştığımda aynı uyarıyı verdi, sağolsun kasiyer tekrar deneyelim deyince bu kez oldu nihayet. Cihazın NFC hızlı ve etkili çalışıyor, LG G2'de POS cihazı algılayana kadar neler neler yaptırıyordum :)

conteleno

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Mi5
Konular
4
telefonun üst-orta ısmı temas ettirilmeli. bir de postan ses gelince hemen çekmeyin 1-2 saniye sonra çekin. dediğim gibi onlarca kez yaptım , bir iki hata vermesi dışında hep sorunsuz olarak yaptım. yapı kredi bir süredir temassız ödemeyi teşvik için kampanyalar yapıyor. bende baya puan aldım :)

ayceylin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ayceylin
Cihazım
Mi5 prime 64
Konular
0
Merhabalar yaklaşık dört aydır Mi5 prime kullanıcısıyım ve çok memnunum ancak Yapı Kredi Mobil Ödeme'yi kullanamıyorum ve bu beni üzüyor. Sorun şu ki; Yukarıda açık ve net belirtilen tüm ayarlar doğru yapıldığı halde Cüzdan uygulamasında mobil ödemeyi aktif et deyip gelen sözleşme onaylandığı halde, ekranda aktif ediliyor ibaresi sürekli dönüyor ve bir türlü aktif edildi mesajı gelmiyor. Sorunu yapı krediye defalarca bildirdiğim halde çözüm üretemediler ve bir adım ileri gidemedik. Ben Xaomi nin Yapı Kredi ile anlaşmasının olmadığını düşünürken bu forumda ykb mobil ödemenin kullanıldığını görünce sizlere danışmak istedim. Ayarlar aşağıdaki gibi
NFC: Açık.
Güvenli Element Konumu: HCE Cüzdan
Ödeme Varsayılanı: Ykb Cüzdan
Varsayılanı Kullan: Her Zaman
Uygulama İzinlerinde: NFC'ye erişim ok.

Bu arada NFC çalışıyor mu diye denedim dosya aktarımında, sorun yok. Uygulamayı defalarca yeniden yükledim bir adım ileri gidemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Üst Alt