Rehber Xiaomi Mibox 3S MDZ-19-AA Global Rom Yükleme Rehberi

8690hakan8690

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan8690
Cihazım
mi note3
Konular
0
Bu telebee Kore de satılan cihaz içinde Kore apkleri gömülü geliyor bende onu silmek istiyorum normal global rom yüklemek istiyorum

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu telebee Kore de satılan cihaz içinde Kore apkleri gömülü geliyor bende onu silmek istiyorum normal global rom yüklemek istiyorum
Öncelikle cihazın koduna bakmanız gerekiyor. Bilgisayara bağlayıp adb shell komutu ile ekranda cihazın kod ismini görebilirsiniz. Sonra da o koda göre rom bulup yükleyebilirsiniz.
Farklı koda sahip bir yazılım yüklenir mi, yapıp görmek lazım. Tabi brick olma ve cihazı çöpe atma risklerini de alarak.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

spartacus0638

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
faruk
Cihazım
mibox3
Konular
0
pc ye bağladım görmüyor büyük ihtimalle hata ayıklamayı açamadım ondan dolayı kafayı yiyecem king root yükledim çoğu şey hala çince lütfen bir yardım etsin nasıl açacam bu hata ayıklamayı.

Son düzenleme:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
pc ye bağladım görmüyor büyük ihtimalle hata ayıklamayı açamadım ondan dolayı kafayı yiyecem king root yükledim çoğu şey hala çince lütfen bir yardım etsin nasıl açacam bu hata ayıklamayı.
Eğer telefonunuzda yoksa Google Translate yükleyin. Anlık çeviri ile Çince-İngilizce çeviri yapabilirsiniz. Yani telefonun kamerasıyla tv ekranını tercüme edebilir ve USB hata ayıklamayı açabilirsiniz.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

micro77

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Namık
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Elektronik
Konular
10
Bu model ile Netflix kullanan var mı ?

donjon1s

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi Box
Konular
0
Herkese Merhaba
Öncelikle paylaşımda bulunan arkadaşların ellerine sağlık. Herşeyi yalın bir şekilde anlatmışlar.
Yüklemeyi yaptıktan sonra bazı sorunlarım oldu bu konuda bilgili arkadaşlar var ise yardım rica ediyorum.

Konuyu şöyle özetleyim.
Çin versiyonu mi box cihazımı daha önce bu arkadaşın önerdiği şekilde ingilizceye çevirmiştim.

peki bu yükleme sonrası sorun neydi play store dan vs aradığım uygulamaları bulamıyordum. Ama kodi youtube gibi uygulamaları sorunsuz kullanıyordum.

Bu forumda bahsedilen işlemleri yapıp sistemi türkçe ye çevirdim. Android 8.0.0 oldu cihaz, store da aradığımı bulabilmeye başladım güzel hoş ama
bu sefer cihaz çok fazla kilitlenmeye başladı. Youtube,Kodi veya farklı ip tv uygulaması kullanılamayacak şekilde ağır çalışmaya başladı.
Tamam bu versiyon benim cihaza uymadı eski versiyona geri döneyim dedim ne çin versiyona ne de linkte bahsettiğim ingilizce versiyona dönemiyorum. Önce recovery ekranına kumandadaki tuşları kullanarak girmemeye başladı. O konuyu internetten araştırdım adb ekranından komut yazarak giriş yapabildim ama bu seferde Reboot ekranında hata alıyorum.
Bu sefer cihazı bilgisayara usb kablosu ile bağlayıp denemek istedim. Ama artık cihazı Flash disk gibi görmüyor. Ne yaptıysam beceremedim. Flash disk gibi gösterip img dosyasını içeri atabilsem belki sorunu çözeceğim.
Konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaş var ise yardımlarını rica ediyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleme:

micro77

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Namık
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Elektronik
Konular
10
Herkese Merhaba
Öncelikle paylaşımda bulunan arkadaşların ellerine sağlık. Herşeyi yalın bir şekilde anlatmışlar.
Yüklemeyi yaptıktan sonra bazı sorunlarım oldu bu konuda bilgili arkadaşlar var ise yardım rica ediyorum.

Konuyu şöyle özetleyim.
Çin versiyonu mi box cihazımı daha önce bu arkadaşın önerdiği şekilde ingilizceye çevirmiştim.

peki bu yükleme sonrası sorun neydi play store dan vs aradığım uygulamaları bulamıyordum. Ama kodi youtube gibi uygulamaları sorunsuz kullanıyordum.

Bu forumda bahsedilen işlemleri yapıp sistemi türkçe ye çevirdim. Android 8.0.0 oldu cihaz, store da aradığımı bulabilmeye başladım güzel hoş ama
bu sefer cihaz çok fazla kilitlenmeye başladı. Youtube,Kodi veya farklı ip tv uygulaması kullanılamayacak şekilde ağır çalışmaya başladı.
Tamam bu versiyon benim cihaza uymadı eski versiyona geri döneyim dedim ne çin versiyona ne de linkte bahsettiğim ingilizce versiyona dönemiyorum. Önce recovery ekranına kumandadaki tuşları kullanarak girmemeye başladı. O konuyu internetten araştırdım adb ekranından komut yazarak giriş yapabildim ama bu seferde Reboot ekranında hata alıyorum.
Bu sefer cihazı bilgisayara usb kablosu ile bağlayıp denemek istedim. Ama artık cihazı Flash disk gibi görmüyor. Ne yaptıysam beceremedim. Flash disk gibi gösterip img dosyasını içeri atabilsem belki sorunu çözeceğim.
Konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaş var ise yardımlarını rica ediyorum.
Teşekkürler.

son update'den sonra google hesabı girilirse kapatıp açıldığında bir yavaşlama söz konusu...

google hesabı girmeden kullanılırsa sorun yok.

Üst Alt