Yardım Xiaomi Mi9T orijinal Qcn yedeği almayı unuttum Imei Repair yapamıyorum

hhhy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 11.0.1
Telefon Modeli
Mi9T
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese merhaba , zamanında imei atmaya çalışırken telefonun efs yedeğini aldım ancak qcn yedeklerini almamışım sanırım. Şimdi cihaza imei atmaya çalışsak da cihaz sim kartını hiçbir şekilde okumuyor , yazılımcı bir arkadaş bilgisayara uzaktan bağlanarak yedi sefer farklı qcn yüklemeyi denedi dün onlar da işe yaramadı , ne yapacağımı bilemiyorum kafayı yemek üzereyim lütfen yardımcı olun :(

hiçbir şekilde görmüyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

hhhy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Hocam teşekkür ederim ilgi gösterdiğiniz için.Ben yapamıyorum ancak yazılımcı arkadaşla görüştüm qcn denendi olmuyor dedi.Siz bu işlerden anlıyorsanız uzaktan erişimle dener misiniz rica etsem ?
CMD ile yedek aldınız mı slotları silmeden hocam?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam teşekkür ederim ilgi gösterdiğiniz için.Ben yapamıyorum ancak yazılımcı arkadaşla görüştüm qcn denendi olmuyor dedi.Siz bu işlerden anlıyorsanız uzaktan erişimle dener misiniz rica etsem ?
Ücretli Onarımlar bu linkten destek alabilirsiniz. Attığınız görsel işlemde bir sorun olduğunu gösteriyor ve tamir olur diye düşünüyorum.

Oyla:

hhhy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Konular
1
CMD ile yedek aldınız mı slotları silmeden hocam?
Evet hocam efs yedeği almıştım youtubeda izlediğim bir içerikteki aşamalara göre yaptım , twrp yedeği dosyası oluşturmuşum ama işlemi 28.10.2020de yapmıştım detayları hatırlamıyorum malesef

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Evet hocam efs yedeği almıştım youtubeda izlediğim bir içerikteki aşamalara göre yaptım , twrp yedeği dosyası oluşturmuşum ama işlemi 28.10.2020de yapmıştım detayları hatırlamıyorum malesef
Oradaki efs geri kurarsanız orijinal IMEI geri gelir repair işlemini baştan hatasız yaparsanız herşey normal bir şekilde ilerler

Oyla:

hhhy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Konular
1
Oradaki efs geri kurarsanız orijinal IMEI geri gelir repair işlemini baştan hatasız yaparsanız herşey normal bir şekilde ilerler
hocam Efs'yi nasıl geri kuracağımı da bilmiyorum malesef ama arkadaşa da göstermiştim aldığım yedeği. arkadaş bana şöyle dedi : efs içinde orijinal qcn yok , muhtemelen sildikten sonra yedek almışsın ama ben nasıl yaptığımı hatırlamıyorum dediğim gibi bayağı eskiden yaptığım bir işlemdi ve youtubedan bakarak yapmıştım. Yani o da yazılımdan anlıyor diye ona denettim daha sonra kendisinde bulunan başka qcnleri telefona klonlamayı denedi hiçbiri sonuç vermedi.

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
hocam Efs'yi nasıl geri kuracağımı da bilmiyorum malesef ama arkadaşa da göstermiştim aldığım yedeği. arkadaş bana şöyle dedi : efs içinde orijinal qcn yok , muhtemelen sildikten sonra yedek almışsın ama ben nasıl yaptığımı hatırlamıyorum dediğim gibi bayağı eskiden yaptığım bir işlemdi ve youtubedan bakarak yapmıştım. Yani o da yazılımdan anlıyor diye ona denettim daha sonra kendisinde bulunan başka qcnleri telefona klonlamayı denedi hiçbiri sonuç vermedi.
Twrp restore kısmından aldığınız efs yedeğini geri yükleyebilirsiniz. Bu arada sizin arkadaş pek beceremiyor galiba :)

Oyla:

hhhy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Konular
1
Twrp restore kısmından aldığınız efs yedeğini geri yükleyebilirsiniz. Bu arada sizin arkadaş pek beceremiyor galiba :)
Geri yükleme konusunda insiyatif almaya çekiniyorum açıkcası hatalı işlem yaptım sanırım imei atmaya çalışırken daha da berbat edebilirim.

Bahsettiğim yazılımcı da benim arkadaşım değil aslında bu işlerden anlayan yazılımcı bir abiydi facebooktan buldum bayağı bilgili hatta kendi çapında program da geliştiriyor bu işlerle ilgili , neyse telefonu adanada bir telefoncuya götürdüm anakart hasar görmüş olabilir dedi ancak telefonun bütün diğer fonksiyonları sağlam iken sim kartı algılamaması mantıklı gelmedi. Daha çok güvendiğim bir teknik servise göndereceğim donanımsal bir sıkıntı var mı yok mu diye emin olayım ondan sonra olmadı kafama yatan bir arkadaşa kargolarım napim :/

Oyla:
Üst Alt