Soru Xiaomi mi9 se Batarya ve ısınma sorunu

pislick0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
zenfone 5
Konular
2
Merhaba,

Telefonun şarjı aşırı hızlı bitiyor ve bazen %45 civarında olan şarj aniden %20'ye düşüyor. Ayrıca arka tarafı aşırı fazla ısınıyor ( oyun oynamıyorum ) 2 dk normal chrome ile gezinmede bile arka taraf alev gibi oluyor. İlk ısınmaya arka tarafta kameranın olduğu taraf değil de öbür üst uç taraftan başlıyor.

bu sorunu nasıl çözebilirim bilgisi olan / yardımcı olabilecek var mı acaba

pislick0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
zenfone 5
Konular
2
Bataryayı %100 yaptım, içinde hat yok telefonun - wifi de kapalı. %100 den %80 e düştü 2 saatte

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
1)İnceleme - Mi9 batarya kalibre
burayı yapın başlık mi 9 ama tüm cihazlarda çalışır ( en azından mi )
2)Rehber - Android sistem ve pil optimizasyonu {Android 7-11}
sonrada bunu yapın şarjı fulleyince
3)eğer gene düzelmez ise telefonun sarjını twrp üzerinden [ telefon kendini kapatana kadar ( yedek alıp silin mesela ) ] şarjını bitirin . sonra telefonu açmadan fulleyin , fullenince fastboota alın ve rom atın eğer gene çözülmezse 3. adımı uyguladıktan sonra yukarıdaki ilk 2 adımı tekrarlayın

pislick0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
zenfone 5
Konular
2
1)İnceleme - Mi9 batarya kalibre
burayı yapın başlık mi 9 ama tüm cihazlarda çalışır ( en azından mi )
2)Rehber - Android sistem ve pil optimizasyonu {Android 7-11}
sonrada bunu yapın şarjı fulleyince
3)eğer gene düzelmez ise telefonun sarjını twrp üzerinden [ telefon kendini kapatana kadar ( yedek alıp silin mesela ) ] şarjını bitirin . sonra telefonu açmadan fulleyin , fullenince fastboota alın ve rom atın eğer gene çözülmezse 3. adımı uyguladıktan sonra yukarıdaki ilk 2 adımı tekrarlayın
Merhaba, çok teşekkür ederim cevabınız için deneyeceğim.

güç tüketim verileri aşağıdaki gibi

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
Merhaba, çok teşekkür ederim cevabınız için deneyeceğim.

güç tüketim verileri aşağıdaki gibi

Rica ederim ama ben bu cihazı kullanmadığım batarya performansı ile ilgili bir bilgim yok o yüzden bu ekran süresi normal mi değil mi bilmiyorum

pislick0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
zenfone 5
Konular
2
Rica ederim ama ben bu cihazı kullanmadığım batarya performansı ile ilgili bir bilgim yok o yüzden bu ekran süresi normal mi değil mi bilmiyorum
ekran kapalıydı ki hep :) 3-4 saat bekleme ile bitti 25 şarj

murashka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
eylül
Cihazım
redmi note 4x
Konular
0
Arkadaşlar pil konusunda hangi uygulamanın neden çok fazla pil kullandığını bilmeniz gerekiyor. 4 gün önce imei atılmış, twrp yüklü ikinci el aldım telefonu ekran süresi 1 buçuk saat, beklemede sabaha kadar internet kapalı olmasına rağmen yüzde 15 şarj yiyordu. Pil de yüzde 83 sağlık konusunda, yani benim pil şu an 2541 mah. Ekran görüntülerinden de gördüğünüz üzere 6 saat ekran süresini geçtim. Tüm uygulamaları her zamanki performansla kullandım. Peki ne yaptım? Karanlık ekran zaten olmazsa olmaz, karanlık ekrana geçtim zaten sevdiğim bir özellik. Sonra cloud u kapattım, mailler hariç (11 mail üstelik sürekli senkronda) senkronizasyonu kapattım. Otomatik parlaklığa geçtim. Tüm otomatik güncellemeleri kapattım google play dahil. Uygulama kitlemeyi kapattım zaten telefon hızlı gerek yok arka planda sürekli çalışmasına. Neredeyse tüm ayarları dolaştım, gereksiz her şeyi kapattım arkadaşlar.

Dün akşam interneti kapatarak yüzde 42 seviyesinde uyudum, sabah yine yüzde 42'ydi.romum da çok fazla pil tüketen global 12.0.4 rom. Özetle tüm ayarları gözden geçirip, gereksiz gibi güncelleme, senkronizasyon, yedekleme vs kapatın Keyfinüze bakın. Ben 2500 mah la bu seviyeyi yakaladıysam siz 3000 le rahat 7 saati geçmelisiniz. Fotoğraflar ekte.

Üst Alt