Yardım Xiaomi mi9 ne kadar ekran süresi vermeli

Jeok

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi mi 9
Konular
11
Merhaba arkadaşlar

1 ay önce mi 9 tr garantili aldım miuı sürümü 10 lakin ekran süresi 3 4 saat veriyor bu değer normalmi millet 7 8 saat alıyor

Telefonun arka planda sürekli çalışan bir uygulaması yok lakin mobil veri hep açık wifi kullanmıyorum evdede Vodafone 1 2 diş çekiyor

Oyun az oynuyorum pugb felen en fazla 1 2 el

Akşam normal bırakıyorum sabah %10 şarjı düşmüş olararak görüyorum yani 70 den 60 düşüyor gibi

Ne yapmalıyım yardım eder misiniz garanti gempaya yollasam bişey yok dicekler

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
4G az çektiği için şarjı biraz fazla sömürür gece uyurken 2G ye alırsanız şarj tüketimi azalıcaktır. Onun dışında şebekeniz az çekiyorsa o yüzden arama çok yapıyor ve şarjı çok götürüyor 3G ye alırsanız normal kullanımda ekran süreniz uzar.

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Büyük ihtimalle telefon az cektigi icin pili sömüruyor. Ben oyun,sosyal medya, arama mesaj, müzik derken yogun kullanirim 6-7 saat arasında alıyorum hep ekran suresini.

Oyla:

Jeok

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi mi 9
Konular
11
Arkadaşlar hep telefon az çektiği için diyorsunuz evet onunda bir etkisi var lakin 3 4 saat diyorum millet 7 8 saat alıyor 2 katı başka bir sorun var anlamadım

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Arkadaşlar hep telefon az çektiği için diyorsunuz evet onunda bir etkisi var lakin 3 4 saat diyorum millet 7 8 saat alıyor 2 katı başka bir sorun var anlamadım
Cekmemesi belki de en büyük sorunu. Siz %100e alin ve 2G'de bitene kadar kullanin. O zaman ekran suresine tekrsr bakin , anlarsınız :)

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Hocam o 7-8 saat diyenler genelde resmi olmayan rom kullanan ve telefonu internette sörf harici kullanmayan cihazlar. Yoksa resmi rom ile telefonu aktif kullanıpta mi 9 cihazında 7-8 saat ekran süresi alıyorum diyen kişi ya abartıp, uyduruyordur yada telefonu kullanmıyor, kullanmış gibi yapıyordur.
Yoksa chrome tarayıcısını açayım sana 10 saat gezim 10 saat de ekran süresi alayım. Fakat sence ben bu telefonu normal mi kullanmış oluyorum.

Bu ekran süresi konusunda ben geçmişte çoook konu açtım, eski konularımı inceleyebilirsin.

Cihazın çekmemesi şarjı oldukça etkiler bunu da belirteyim ayrıca. Normalde mi 9 ile alacağınız ekran süresi ortalama 5:30-6 saattir.

Oyla:

Jeok

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi mi 9
Konular
11
Hocam o 7-8 saat diyenler genelde resmi olmayan rom kullanan ve telefonu internette sörf harici kullanmayan cihazlar. Yoksa resmi rom ile telefonu aktif kullanıpta mi 9 cihazında 7-8 saat ekran süresi alıyorum diyen kişi ya abartıp, uyduruyordur yada telefonu kullanmıyor, kullanmış gibi yapıyordur.
Yoksa chrome tarayıcısını açayım sana 10 saat gezim 10 saat de ekran süresi alayım. Fakat sence ben bu telefonu normal mi kullanmış oluyorum.

Bu ekran süresi konusunda ben geçmişte çoook konu açtım, eski konularımı inceleyebilirsin.

Cihazın çekmemesi şarjı oldukça etkiler bunu da belirteyim ayrıca. Normalde mi 9 ile alacağınız ekran süresi ortalama 5:30-6 saattir.
Eyw hocam aslında 1 gün de fazlasını çıkırıyor ama bence 4.5k lık bir batarya performansı vermiyor gibi geldi

Oyla:
Üst Alt