İnceleme Xiaomi Mi8 ve Mi8 Explorer Edition

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Öncelikle yeniyim ve bilgisiz mi 8 aldım Bu global rom gelince güncellemek için exstra birsey gerekiyprmu yapılması yada sadece normal güncelleme ile mi yüklenecek? Ve otomatik türkçe dil seçeneği yükleniyor değil mi

Yükleyebilmek için cihazın Boot Loader kilidini açılması lazım, M8 için 15 gün bekleme süresi var hemen aşağıdaki adımları tamamlayarak başvurun;

- Telefonunuzdan Mi hesabı oluşturun ve hesaba giriş yapın.
- "Settings > My Device > All Specs" kısmından MIUI Version yazan yere 7 kere üst üste tıklayın, "You are now a developer!" uyarısını görün.
- Tekrar "Settings" kısmına gelip "Additional Settings" bölümüne girin.
- "Developer Options" seçeneğine gelin.
- "OEM Unlocking" ve "USB Debugging" seçeneklerini aktif hale getirin.
- Aynı bölümde "Mi Unlock Status" yazan yere girin. "This device is locked, The phone is secured." yazısını görün.
- "Add account and device" yazan yeri tıklayın.
- "Added succesfully. Mi Account is associated with this device." yazısı geldiyse başvuru tamamdır.
- Tarih ve saati bir yere kaydedin.

15 gün süre geçtikten sonra da Mi Unlock tool ile Unlock işlemini yapacaksınız. 360 saat geri saymaya başlar ne kadar zaman kaldığını görmek için Mi Unlock tool'dan deneme yapınca alınan hatada yazar.

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Neden ısrarla suya toza dayanıklılık eklemiyorlar telefonlarına. Kablosuz şarj neyse bi halta yarayan teknoloji değil boş bir teknoloji benim gözümde hala ne zaman elime rahatça açılıp free şekilde temassız şarj gönderirler se nikola tesla gibi o zaman kablosuz şarj oldu derim. Ama şuan hala boş gereksiz teknoloji. Ama neden ıp68 eklemiyorlar anlamıyorum

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Neden ısrarla suya toza dayanıklılık eklemiyorlar telefonlarına. Kablosuz şarj neyse bi halta yarayan teknoloji değil boş bir teknoloji benim gözümde hala ne zaman elime rahatça açılıp free şekilde temassız şarj gönderirler se nikola tesla gibi o zaman kablosuz şarj oldu derim. Ama şuan hala boş gereksiz teknoloji. Ama neden ıp68 eklemiyorlar anlamıyorum

Maliyet :)

IP68 sertifikasının cihazlara getireceği ek maliyet son kullanıcıya ciddi miktarda fiyat artışı olarak yansıyor. Bu nedenle getirilmiyor.

durukankiziltan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Durukan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
3
Yükleyebilmek için cihazın Boot Loader kilidini açılması lazım, M8 için 15 gün bekleme süresi var hemen aşağıdaki adımları tamamlayarak başvurun;

- Telefonunuzdan Mi hesabı oluşturun ve hesaba giriş yapın.
- "Settings > My Device > All Specs" kısmından MIUI Version yazan yere 7 kere üst üste tıklayın, "You are now a developer!" uyarısını görün.
- Tekrar "Settings" kısmına gelip "Additional Settings" bölümüne girin.
- "Developer Options" seçeneğine gelin.
- "OEM Unlocking" ve "USB Debugging" seçeneklerini aktif hale getirin.
- Aynı bölümde "Mi Unlock Status" yazan yere girin. "This device is locked, The phone is secured." yazısını görün.
- "Add account and device" yazan yeri tıklayın.
- "Added succesfully. Mi Account is associated with this device." yazısı geldiyse başvuru tamamdır.
- Tarih ve saati bir yere kaydedin.

15 gün süre geçtikten sonra da Mi Unlock tool ile Unlock işlemini yapacaksınız. 360 saat geri saymaya başlar ne kadar zaman kaldığını görmek için Mi Unlock tool'dan deneme yapınca alınan hatada yazar.
Dediğiniz her şeyi yaptım. 15 gün dolduktan sonra ne yapacağım?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
9.5.11.0 gelmiş, şimdi yükledim 2 GB.

alxas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alxas
Cihazım
xiaomo mi 8
Konular
3
merhaba ben su linkteki cihazi ismarladim ama 6 gb ram yaziyor ama orginal mi 8 explorer versiyonunda 8 gb ram var anlamadim benim adigim ayri bir modelmi

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
merhaba ben su linkteki cihazi ismarladim ama 6 gb ram yaziyor ama orginal mi 8 explorer versiyonunda 8 gb ram var anlamadim benim adigim ayri bir modelmi

telefon çakma değilse ki değil gibi gözüküyor adam yanlış yazmış. bu cihazın hem çin hem global versiyonunda 8gb ram var. bu arada seçeneklerde ülkenize teslimat yapılamıyor diyor nasıl aldınız cihazı?

alxas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alxas
Cihazım
xiaomo mi 8
Konular
3
bende cakma oldugundan supehleniyorum ama su ana kadar cakmasini duymadim ben yurtdisinda yasiyorum onun icin teslimata sorun olmaz diye dusunuyorum en azinda alirken sorun cikmadi ama teslimata sorun olurmu bilmiyorum

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
mi8 kullanicisi arkadaslar bu cihazda varmi yasadiginiz herkesde cikmasi muhtemel kronik sorunlar veyahut bazi cihazlarda sık sık duydugunuz problemler. alirken ekrana zaten dikkat edicem lg olmamasi icin. ornegin kasadaki boya atmasi mix de benim en cok canimi sıkan nokta oldu bundada varmi o sorun mesela. aldimmi uzun sure kullanicam artik 2 yildir.mix 2 ile boya atmasi ve ultrasonik yakinlik sensoru disinda cok buyuk canimi sıkan sorun yasamadim. artik teknolojiyi en teoesinden izleyemedigimiz su gunlerde en iyi alrernatif.mi8 gibi duruyor mi store da 2499 tl

kkamun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
kemal
Cihazım
mi 8 EE
Konular
0
Çin romu olduğunu düşündüğüm (İngilizce kullanıyorum) Mi 8 EE telefonuma global rom yükleyemiyorum.
Kilidi açtım, xiaomitool yazılımı üzerinden işlemleri yapıyorum seçeneklerde en son yeşil renkte global stabil rom seçeneği ile yükleme yaptığımda hata alıyorum ve yüklenemiyor.
Bu sorunla 2 gündür uğraşıyorum, yardımcı olmanız dileğiyle.

Üst Alt