Rehber Xiaomi Mi6 Twrp Recovery + Xiaomi.eu Rom v.7.1 Kurulumu

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Lopus hocam haklısınız genel de işini gören kaçıp gidiyor. Müsait vakitte bir konu açıp bilgilendirme yapmaya çalışayım.
harunserefli estf hocam ne öğrendiysem başkalarının sayesinde en önce de mehmet abimiz sayesinde öğrendim. Tabi zaman içerisinde bizde öğrendiklerimiz ile tecrübe kazandık. Htc den xiaomi geçince yabancılık çekerim sandım ama temel bilgiler ve olaylar aynı sandığım gibi olmadı. İnşallah yakın zamanda bu konu hakkında bir konu açmak istiyorum :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Lopus hocam haklısınız genel de işini gören kaçıp gidiyor. Müsait vakitte bir konu açıp bilgilendirme yapmaya çalışayım.
harunserefli estf hocam ne öğrendiysem başkalarının sayesinde en önce de mehmet abimiz sayesinde öğrendim. Tabi zaman içerisinde bizde öğrendiklerimiz ile tecrübe kazandık. Htc den xiaomi geçince yabancılık çekerim sandım ama temel bilgiler ve olaylar aynı sandığım gibi olmadı. İnşallah yakın zamanda bu konu hakkında bir konu açmak istiyorum :)

m9 kullanıyordunuz herhalde, hatırlıyorum sizi, ben de mi max cihaza geçtim. gayet iyi ve stabil, htc de üst segment gerçekten ama xiaomi de yeterli

322503

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
25murat05
Cihazım
Mi 6
Konular
13
verdiginiz twrp calistirdim wipe yaptim herseyi silmisim. beta rom yukledim super su yukledim ve tel acildi rootlu bir sekilde.ama imei gitti. mobil ag kullanilmiyor diyor. imei uctu :( ne yapabilirim? imei atinca duzelir mi baska birseye de gerek var mi?
teli kullanamiyorum yardim bekliyorum

322503

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
25murat05
Cihazım
Mi 6
Konular
13
Mi flash ile Global rom yükleyerek ve üzerine twrp ve süpersu yaparak olayı çözdüm şükür.

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
m9 kullanıyordunuz herhalde, hatırlıyorum sizi, ben de mi max cihaza geçtim. gayet iyi ve stabil, htc de üst segment gerçekten ama xiaomi de yeterli
Evet hocam yaklaşık 8 senelik aralıksız htc kullanıcısı idim. miui arayüzünü htc evo3d zamanında test etme şansım olmuştu çok da sevmiştim. O günden bu yana xoami ve miui ara yüzlü bir cihaz hep kullanmak istemiştim. Eski forumda abilerimiz bu forumda ki satıcıların güvenilir olduğunu söylediler. Sefa hocadan mi6 aldık ve miui fanı olarak yolumuza devam etmeye başladık

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Evet hocam yaklaşık 8 senelik aralıksız htc kullanıcısı idim. miui arayüzünü htc evo3d zamanında test etme şansım olmuştu çok da sevmiştim. O günden bu yana xoami ve miui ara yüzlü bir cihaz hep kullanmak istemiştim. Eski forumda abilerimiz bu forumda ki satıcıların güvenilir olduğunu söylediler. Sefa hocadan mi6 aldık ve miui fanı olarak yolumuza devam etmeye başladık

ben de mi max e geçtim. mi6 nasıl, pil performansı veya genel günlük kullanım olsun, var mı fikriniz :) ben genelde zaten custom rom kullanıyorum o yüzden çok da problem etmiyorum htc sense olsun ya da miui lar olsun

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Pil olsun günlük kullanım olsun harika hocam. M9 u günde 3 defa şarj ederdim. Bunu günde bir defa bazen 1.5 günde kullanıma göre değişiyor

NS_85

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Merhaba arkadaşlar. Mi6 telefonuma EU rom tabanlı Epic rom yükledim. Global roma dönmek istiyorum. Birkaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim:

- Direkt TWRP üzerinden global romu yüklemek mümkün mü?

- MiFlash programı ile yüklediğimde TWRP siliniyor mu?

- Bir de Recovery modda ve güncelleyici uygulamasıyla kurma seçeneği var bunun için orijinal recovery mi olması gerekiyor, TWRP ile olmuyor mu?

İlk kez Xiaomi kullanıyorum, yanlış bir şey yapıp uğraşmak istemiyorum.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Merhaba arkadaşlar. Mi6 telefonuma EU rom tabanlı Epic rom yükledim. Global roma dönmek istiyorum. Birkaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim:

- Direkt TWRP üzerinden global romu yüklemek mümkün mü?

- MiFlash programı ile yüklediğimde TWRP siliniyor mu?

- Bir de Recovery modda ve güncelleyici uygulamasıyla kurma seçeneği var bunun için orijinal recovery mi olması gerekiyor, TWRP ile olmuyor mu?

İlk kez Xiaomi kullanıyorum, yanlış bir şey yapıp uğraşmak istemiyorum.

1.Twrp üzerinden global rom yükleyebilirsiniz.

2.mi flash programı ile yüklediğinizdw twrp silinir.

3.Twrp recovery kurulu olması yeterli romları kurmak için.

NS_85

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi 6
Konular
2
1.Twrp üzerinden global rom yükleyebilirsiniz.

2.mi flash programı ile yüklediğinizdw twrp silinir.

3.Twrp recovery kurulu olması yeterli romları kurmak için.

Cevabınız için teşekkürler. Peki TWRP üzerinden yüklemek için zip dosyasını nereden indireceğim? Şuradaki olur mu:

Üst Alt