Yardım Xiaomi Mi6 ile Aranıza Katıldım

goktas19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Mi 6
Konular
4
Selamün Aleyküm,

Geçen hafta Xiaomi Mi6 alarak aranıza katıldım. Gerçekten güzel bir telefon Miui alışmak kolay ama ayarlar menüsü gerçekten karışık ve müsaadenizle bir kaç şey danışacağım.

1. Rami sürekli temizlememe rağmen kendiliğinden artıyor(%44de ekranı kilitliyorum açtığımda %51 oluyor) bunun şarja etkisi nedir ve bu durumu nasıl düzeltebilirim?
2. Bazı uygulamalardan bildirim gelmesine rağmen bildirime tıkladığım da uygulama açılmıyor.
3. Şarjın uzun gitmesi için önerileriniz neler?

Bu arada Miui global 8.2 kararlı sürümünü kullanıyorum.

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
A.S. Hayırlı olsun öncelikle
1. Rami sürekli temizlemeniz size avantaj sağlamaz.miui gerektiğinde arka plandakileri kapatıyor.
2.O uygulamaların izinlerini verdiğinizden emin olun.
3.Arka plandaki gereksiz uygulamaları kapatın.Otomatik başlatma kısmından ayarlayabilirsiniz.

Oyla:

goktas19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Mi 6
Konular
4
A.S. Hayırlı olsun öncelikle
1. Rami sürekli temizlemeniz size avantaj sağlamaz.miui gerektiğinde arka plandakileri kapatıyor.
2.O uygulamaların izinlerini verdiğinizden emin olun.
3.Arka plandaki gereksiz uygulamaları kapatın.Otomatik başlatma kısmından ayarlayabilirsiniz.

Eyvallah

Ram i fazla tüketiyor olması şarja olumsuz etkilemez mi? Yazılımsal olarak bilmiyorum ama şarja etkisi olumsuz gibi

Hangi izni, bi sürü izin var :?

Teşekkür ederim

Oyla:

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
Eyvallah

Ram i fazla tüketiyor olması şarja olumsuz etkilemez mi? Yazılımsal olarak bilmiyorum ama şarja etkisi olumsuz gibi

Hangi izni, bi sürü izin var :?

Teşekkür ederim
Hocam aşağıdaki resimde örnek var.Açılır pencere izni kilit ekranında gösterime Vs.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-08-29-21-15-09-243_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-08-29-21-15-09-243_com.miui.securitycenter.png
    99,7 KB · Görüntüleme: 49
Oyla:

Violonist

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Feyyaz
Cihazım
Mi NOTE 10 5G
Konular
4
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Konuyla alakalı değil ama Diğer konuda sordum kimse cevap vermedi. Bir iki sorum olacak. mi5 için Ben miui v8 kullanıyorum global stabil. Miui v9 beta yı güncelleyiciden yüklesem kayıtlı herşeyim gider mi yani sıfır rom kurmuş gibi mi olur, ikincisi tavsiye eder misiniz, global stabilin çıkması yakın mıdır. Teşekkürler

Oyla:

goktas19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Mi 6
Konular
4
edo35 Teşekkür ederim

karizma_1612 Hoşbulduk

Violonist ben yeniyim güncelleme sonrasında olacaklar hakkında bir bilgim yok ama Miui 9 beta yı önermiyorlar diye geçmedim ben.

Oyla:

karizma_1612

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
HASTABAKICI
Konular
8
edo35 Teşekkür ederim

karizma_1612 Hoşbulduk

Violonist ben yeniyim güncelleme sonrasında olacaklar hakkında bir bilgim yok ama Miui 9 beta yı önermiyorlar diye geçmedim ben.
valla hocam ben 8.5 global yeni sürümü kullanıyorum ama nedense herkez bir kulaklıktır takmış kafaya kurmuyor çoğu anlamadım ki sadece benmi kulaklık kullanmıyorum müzik dinlerken kulaklık takınca yada konuşurken ses az geliyormuş oyle deniyor onun dışında 8.2 den çok daha iyi ve stabil olmuş rom sizde beta yerine kararlıda kalın bence

Oyla:

karizma_1612

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
HASTABAKICI
Konular
8
karizma_1612 8.2 ile 8.5 arasında fark var mı ? Veya 8.5 ile yeni olarak ne geldi.
ram temizleme düzenlenmiş - şarj olurken volt amper nekadar kaldı dolmasına neler yapman gerek şarj olurken bildirim ekranı gelmiş -kendi uygulamalarını güncelleme menüsü gelmiş hada akıcı olmuş parmak izi resmen uçuyor açarken -şarjı daha uzun gidiyor ve görmediğim benim gözle kim bilir neler

Oyla:
Üst Alt