İnceleme Xiaomi Mi6 Deji Batarya Performansı (inceleme)

burakcan95

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
BURAK
Cihazım
Mİ6
Konular
3
Arkadaşlar merhaba,
Dün Mi6 telefonuma deji marka batarya taktım ve ilk %100 şarjdan sonraki performansını ekler kısmına koyacağım.

Özetle;
Telefon ilk şarjda toplamda 15 saat açık kaldı.
Toplam 7 saat ekran süresi verdi. (çok iyi)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yasinnn3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Samsungnote3
Konular
0
Mi6 telefonum 5 sene sonunda 1-1bucuk saat ekran süresi vermeye, başlarda %20 sonra %40ta kapanmaya başladı. Batarya da baya şişmiş, ben de dün sitesinden deji batarya siparis verdim. Sanirim pazartesi taktiririm bir telefoncuda(sordum 50tl dedi.) 7 saat ekran süresi iyiymiş, ilk kullanimda dikkat edilecek bir şey yok sanırım onlar eskide kaldı.

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Mi6 telefonum 5 sene sonunda 1-1bucuk saat ekran süresi vermeye, başlarda %20 sonra %40ta kapanmaya başladı. Batarya da baya şişmiş, ben de dün sitesinden deji batarya siparis verdim. Sanirim pazartesi taktiririm bir telefoncuda(sordum 50tl dedi.) 7 saat ekran süresi iyiymiş, ilk kullanimda dikkat edilecek bir şey yok sanırım onlar eskide kaldı.
Taktırabildiniz mi ? Nasıl deji batarya ?

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
bu bataryanın değerleri öyle pek harika gelmemişti bana ayrıca cihaza kalın geldiğinden kapak açık kalmış arka kameraya toz kaçmasına sebep olmuştu Çin'de çok satılan ama orjinal olduğundan tam olarak emin olamadığım bir bataryayı kullanıyorum şuan, dejiden daha iyi olduğu bariz açıklık problemide olmadı kapakta kamerayıda değiştirdim idare ediyorum
performansı işlemcisi gayet iyi olsada cihaz eskidi arkadaşlar değiştirmek lazım kabullenelim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burakcan95

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
BURAK
Cihazım
Mİ6
Konular
3
İlk kullanımda gelen bataryanın şarjını bitirip %100 şarj edin. 4-5 dolumda orjinal değerlerine gelecektir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu bataryanın değerleri öyle pek harika gelmemişti bana ayrıca cihaza kalın geldiğinden kapak açık kalmış arka kameraya toz kaçmasına sebep olmuştu Çin'de çok satılan ama orjinal olduğundan tam olarak emin olamadığım bir bataryayı kullanıyorum şuan, dejiden daha iyi olduğu bariz açıklık problemide olmadı kapakta kamerayıda değiştirdim idare ediyorum
performansı işlemcisi gayet iyi olsada cihaz eskidi arkadaşlar değiştirmek lazım kabullenelim

Benim telefonda açıklık kalmadı. Kameraya toz kaçma sebebi arka kapağı yeterli şekilde yapıştırmamak olabilir tahminimce. Şuanlık memnunum ama dediğiniz gibi değiştirmek lazım. Fiyatlar da şuan çok uçuk nasıl değişeceğiz bilmiyorum :)

hhd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakkı
Cihazım
mi6
Konular
5

Aldıgınız bataryanın linkini gonderebilirmisiniz.

hardnrocker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi6 6-64
Konular
8

Bende de suya düştü telefon. Suya düşünce aç-kapa yapıyordu telefon. İçinde su olmadığına dair emin olmamak için, telefonu açtım. İçinden su çıkmadı. Tuş kısmının yalıtım biraz düşük olduğundan yapmış fakat bilemezdim. Böyle cihazlar, özellikle servis ortamı dışında açılınca illa hata yapma olasılığı, toz vs. etkileniyor. Başıma ikisini de geldi.
Benimki de kamerayı temizlerken etkilendi dediğiniz gibi. Bir kamera aldım taktım fakat orijinal gibi değil.
Dediğiniz gibi donanım sağlam sayılır fakat kamera gibi işlevler çağ gerisinde kaldı.
Temmuzda 5 sene olacak, hiç değiştirmeyi düşünmedim. Fakat artık gözden çıkarma zamanı geldi. Arada bluetooth tutukluk yapıyor. Band 6 kullandığımdan nadir sorun çıkartabiliyor.
Şimdi ekonomi de fena. Ben o zamanlar uzun kullanırım diye limitlerimi aşıp almıştım bu telefonu. En az 4 sene kullanırım demiştim. Öyle de oldu. Fakat şimdi aynı durum yapılabilir mi? =))

Son düzenleme:

hasannha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
z1
Konular
4

dün deji taktım bahsettiğiniz gibi açıklık filan yok tam oturdu sadece soket kısmı biraz gevşek tutuyor telefonu düşürüp sarsıntı filan olursa soketin çıkmasından korkuyorum onun haricinde orjinal batarya performansını vereceğinide pek tahmin etmiyorum 3 4 gün içinde tam sonucu yazarım

tqokmen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alis
Cihazım
Note 7
Konular
0
dün deji taktım bahsettiğiniz gibi açıklık filan yok tam oturdu sadece soket kısmı biraz gevşek tutuyor telefonu düşürüp sarsıntı filan olursa soketin çıkmasından korkuyorum onun haricinde orjinal batarya performansını vereceğinide pek tahmin etmiyorum 3 4 gün içinde tam sonucu yazarım
Sonucu bildirirsen sevinirim daha önce iPhone de kullandım 2 kat daha iyi sonuç vermişti iyi ise bende almayı düşünüyorum

hasannha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
z1
Konular
4
bataryayı 3 gündür filan kullanıyorum telefonu aldığım ilk günkü gibi orjinal bataryası kadar iyi olduğunu düşünmüyorum, hızlı şarj birazdaha yavaş sallıyorum eski bataryam 2000mah civarında doluyorsa bu 1500mah civarında doluyor onun haricinde ısınıyor denmiş havalar soğuk olduğundan mı bilmiyorum pek ısınma hissetmedim aynı kullanım şartlarında eskiden 3.5- 4 saat civarı ekran süresi alırken şu an 5.5-6 saat civarı ekran süresi alıyorum değiştirdiğime değdimi ben değdiğini düşünüyorum ha 3-4 ay sonra bozulur mu onu ilerde görecez, ama ekran sürem 7-7.5 saat civarına çıkabilseydim işyerine şarj aleti hiç götürmem gerekmezdi

Üst Alt