Soru Xiaomi Mi6 Alınır mı ?

brksaglam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Sony
Konular
4
Merhaba arkadaşlar. Mi6 almayı düşünüyorum. Cihazın kronik sorunu veya yazılımsal açıdan problemleri var mı ? Birde işin garanti kısmı da var tabi.

emirhlc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Kronik kısım göremeeim bir kaç aydır elimde cihaz. Ama Çinli üretici olduğu ve Türkiye'ye girmediği için yerel mağazalarda ürünü veya aksesuarlarını bulmak sıkıntı. Online alışveriş şart oluyor.

Telefonun kendisindeki sıkıntılar ise beni çok rahatsız edenleri şunlardır:

-3.5mm jack girişi olmayışı ve her seferinde adaptör zorunluluğu insanı yoruyor. Bataryayı bu kadar büyütmese tamamen çekilmez bir telefona dönerdi benim için. Ama eski telefonum Samsung A7 2015di, 5.5 inç telefon 2700 mAhdı. Bu telefon 5.15 inç civarında ama 3350mAh. Bataryası yani burda bu açığı kapatabiliyor.

-Ön kamera performansını beğenmedim. Çünkü telefon aşırı ucuz da olsa artık iPhone 7lerle s8lerle karşılaştırılınca insana amiral gemisi üst segment telefon hissiyatı veriyor. Böyle üst segment telefondan da beklenmeyecek bir performans bence. Tabi sonra karşılaştırıldığı telefonların yarı fiyatı olduğunu farkedince yine insan duruluyor.

-Düşük ışıkta yine diğer telefonlardan zayıf kalıyor, buna söylenecek bir şey yok zaten direk olarak zayıf diyebiliriz.

-Ağır çekim videolar aşırı kalitesiz. Apple bunu ya iPhone 6da yada 6s de getirdi galiba. Ama o telefonlar bile bunu geçer. Çünkü ağır çekim 2. Lensten yapılıyor ve ışığı bayağı azaltıp kalitesiz görüntü veriyor.

-Ekranı IPS panel, renkler canlı fakat tasarruf bakımından OLED tercih ederdim, siyah bir arkaplanla yüksek oranlı tasarruf herkesin işine gelirdi. Ama bu haliyle de hoş. Siyah rengi çok kötü duruyor ama bu panelin suçu telefonun değil.

Bu kadar konuştuk telefonu çok kötüledik ama rahatlıkla söyleyebilirim şu üstteki özellikler size hayati anlam taşımıyorsa tereddütsüz alın derim. Gün ışığında telefonun kamera performansları, portre modu çok harika çünkü. İnsana hayret ettiriyor ve kaliteli çekimler olduğunu hissettiriyor. Bataryası zaten boyutuna göre devasa bunu hissediyorsunuz çok hoş. O bataryaya rağmen şarj süresi 1saat25dakika falan, ideal. Günlük kullanım, miui hiç hantal değil yüksek oranda tema seçeneği yada root atarsanız farklı romlar vesaire geniş bir modifikasyon seçeneği sunuyor. Hoş bir telefon. 2000tl ye değer. Ama en iyisi de değil hani.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Kamera olaylarını Google Camera ile çözebilirsin baya artış gözlemleniyor.
Jack girişi içinde . Cdla kulaklar var onlardan alabilirsin adaptöre gerek yok .

Ekran için oled ekran tercih sebebidir. O fiyatta normal karşılamak lazım Oled ekranlar daha çok sorun çıkarır başınıza bu sebeple Oled yerine İps ekran daha iyi bence daha parlak güneş altında sorun yaşamanız daha da azalıyor. Oled ile İps başka şeyler Oled ekran teknolojisi İps ise renklerin gösterimi ile alakalı bir teknoloji.

Oyla:

emirhlc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Jack girişi içinde . Cdla kulaklar var onlardan alabilirsin adaptöre gerek yok .

Ekran için oled ekran tercih sebebidir. O fiyatta normal karşılamak lazım Oled ekranlar daha çok sorun çıkarır başınıza bu sebeple Oled yerine İps ekran daha iyi bence daha parlak güneş altında sorun yaşamanız daha da azalıyor. Oled ile İps başka şeyler Oled ekran teknolojisi İps ise renklerin gösterimi ile alakalı bir teknoloji.
Cihazım rootlu değil global kararlı sürüm kullanıyorum google camera kurmayı beceremedim hata falan veriyor, api2 midir nedir onu açmadan kullanabileceğimi bilmiyordum bu konuda nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran konusu hakkında haklısınız tercih sebebi.

Kulaklık kısmını anlamadım cdla kulaklık ne oluyor?

Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Örnek; Cdla kulaklık
Letv LeEco Type C CDLA Kulaklık (Type-C girişi)

Rootlamadan api2 aktif edemezsin en azından twrp şart diye biliyorum onu yapan zaten rootlayadabilir. Rootlarsan çok kolay zaten hocam . Anlatamam rootlu değilse yardımcı olamam maalesef...

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Aynen hocam, Google Kamera kurunca Ön ve Arka kameralar artık her türlü iyi. Kulaklık olarak da Type-C Soketli Anc Hybrid kullanıyorum; bu sorunu da çözdük. Bence cihazın hiçbir dezavantajı kalmadı benim için :)

Ekran konusunda S8'ler çıkalı daha ne kadar olduda ekran yanığı sorunu ortaya çıktı. IPS Ekran bu açılardan daha iyi, Siyah gösterme performansı Oled paneller gibi olmasada, en azından Ekran Yanması sorunu yok. LG Panelli Mi6'larda da Ghost Screen sorunu neyseki şuan için görülmedi; Jdi Panellerde zaten sorun yoktu.
[doublepost=1518948580,1518948476][/doublepost]
Alınmaz. Alınmamalı. 2 aydır tiksinerek kullanıyorum. OnePlus 3 ü anneme verdüm her gördüğümde bu bile daha iyi diyorum. Alacam dertsiz tasasız kullanacam diyosan direk OnePlus 5 veya 5t al geç. Twrp nin kalıcı olması için bile türlü şeyler yapmak gerekiyor. OnePlus one da 7 8 farklı rom kullandım ubuntu ve Firefox os dahil. Bu alete bi twrp yüklenmedi. Her kafadan bi ses çıkıyor. Her cihazın aynı olmadığına karar verip global stabil rom yükleyip bıraktım. OnePlus 6 çıkınca alıp bunuda kız arkadaşım a vereceğim.

Farklı rom kurduğunuzda Twrp sorun çıkartmıyor. Siz illaki Global Stabil veya Global Beta romda Twrp kullanacağım diye tutturduysanız yapacak birşey yok ki önceki cihazınız Oneplus mış birde. O zaman annenize Mi6yı verin, siz Oneplus'ı kullanmaya devam edin. Twrp kuramadıysanız o sizin sorununuz, kusura bakmayında.

Oyla:

emirhlc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Aynen hocam, Google Kamera kurunca Ön ve Arka kameralar artık her türlü iyi. Kulaklık olarak da Type-C Soketli Anc Hybrid kullanıyorum; bu sorunu da çözdük. Bence cihazın hiçbir dezavantajı kalmadı benim için :)

Ekran konusunda S8'ler çıkalı daha ne kadar olduda ekran yanığı sorunu ortaya çıktı. IPS Ekran bu açılardan daha iyi, Siyah gösterme performansı Oled paneller gibi olmasada, en azından Ekran Yanması sorunu yok. LG Panelli Mi6'larda da Ghost Screen sorunu neyseki şuan için görülmedi; Jdi Panellerde zaten sorun yoktu.
[doublepost=1518948580,1518948476][/doublepost]

Farklı rom kurduğunuzda Twrp sorun çıkartmıyor. Siz illaki Global Stabil veya Global Beta romda Twrp kullanacağım diye tutturduysanız yapacak birşey yok ki önceki cihazınız Oneplus mış birde. O zaman annenize Mi6yı verin, siz Oneplus'ı kullanmaya devam edin. Twrp kuramadıysanız o sizin sorununuz, kusura bakmayında.
Tabiki google kamera daha iyidir ancak herkes cihazı rootlayıp twrp atıp custom rom kurmak istemiyor. Bunun garanti kapsamı boyutu var veri kaybı boyutu var. 128 gb ın 30u boş ben bu kadar veriyi sürekli yedekleyemem ki elimde her zaman ssd olmuyor. Rootsuz böyle şeyleri beceremiyorum ben

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Tabiki google kamera daha iyidir ancak herkes cihazı rootlayıp twrp atıp custom rom kurmak istemiyor. Bunun garanti kapsamı boyutu var veri kaybı boyutu var. 128 gb ın 30u boş ben bu kadar veriyi sürekli yedekleyemem ki elimde her zaman ssd olmuyor. Rootsuz böyle şeyleri beceremiyorum ben

Biz herkes kullansın diye söylemiyoruz, cihazın pürüzlerini nasıl giderebileceğimize bakıyoruz zaten. İllaki yapmak zorunda değilsiniz, fakat buna rağmen cihazın Kamerası kötü diyince, artık çözümü olduğundan bahsediyoruz. Kamerası kötü demek yerine, Stock Kamera yazılımı kötü denmeli artık.

Bende yedekliyorum sorun yok; 128 Gb'lık Flash belleği bağlıyorum, sorunsuzca yedekliyorum. 64 Gb'lık Flash belleğiniz varsa 2 oturumda da yedekleyebilirsiniz OTG ile, hiç sorun değil artık eskisi gibi. USB 3.0 destekli olsaydı en azından Type-C portu daha iyi olacaktı ama. Şuan için bununla yetiniyoruz.

Telefonu almak isteyenler bu durumlara göre alsın diye belirtiyoruz bizde. Donanımı iyi, fakat Kamera yazılımı kötü. 3.5mm Kulaklık ses yüksekliği de iyi, fakat Stock romda o da kötü. Type-C kulaklık alırsa sorun yok.

Yoksa ister alır ister almaz, zaten bana göre kimse Mi6 almasın, heryerde görülmeye başladı yoksa telefon. Farklı olsun diye Seramik versiyonu aldım 8 ay önce, TR'de o da satışa çıktı.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Tam olarak nerenle okuyorsun? Ubuntu ve Firefox os kullandım diyorum sen bana twrp kuramadıysan senin sorunun diyosun. yığınla konu var twrp kakıcı olmuyor diye yerli yabancı. YouTube'dan bideo bakıp 2 hamle yapınca genius sanıyosunuz kendinizi galiba. Mi6 ların hepsi aynı değil. Bi şekilde hepsinde farklı sorun var. Sizde yok diyr karşı tarafın sorununu kişiden bilemezsiniz.

Tabi haklısınız Tüm Mi6'ların hepsinde bir sorun var, biz başka cihaz kullanıyoruz zaten...

Bugüne kadar Mi6'da Twrp kurulumu için 5-6 kişi ile konuştuk ve Twrp kurulumu konusunda öğrendiğim bilgileri aktardım. Hepsinde de Twrp kalıcı oldu. Nedense sadece bizim cihazlar sorunsuz o zaman...

Ben herşeyi bildiğimi iddia etmiyorum, fakat siz Ubuntu ve Firefox Os kurunca herşeyi bileceğinizi iddia ediyorsunuz...

Oyla:
Üst Alt