Soru Xiaomi Mi5s Ön Kamera Bulanıklık Sorunu

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Merhabalar,

Arkadaşlar telefonu aldığım günden beri kafama takılan bi soru var.Ön kamera ile fotoğraf çektiğim zaman bulanık çektiğini hissediyorum.Ancak video çektiğim zaman video cam gibi çıkıyor.Gayet keskin ve hatlar net olarak görebiliyorum.Bunu 2 adet fotoğraf ile açıklamak istiyorum.

Adsız ve kırp videodan alından ss sonucu çıkan fotoğraf, diğeri iste kendim çektiğim kamera ile alınan fotoğraf.Bariz bir şekilde netlik kaybı var.Bunun iki sebebi olabilir.Fotoğrafı çekerken çok fazla enstantene süresi oluyor fotoğraf bulanık çıkıyor.İkinci olarak ta kaydederken fotoğrafı bozuyor.Sizde de durum böyle mi ?

Ekli dosyalar

• kırp 2.jpg
    kırp 2.jpg
    498,1 KB · Görüntüleme: 110
  • Adsız.png
    Adsız.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 116
  • Kırp.png
    Kırp.png
    192 KB · Görüntüleme: 106
  • PHOTO_20161228_222039.jpg
    PHOTO_20161228_222039.jpg
    528,7 KB · Görüntüleme: 103

bymustafa59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi MI5S
Konular
0
Merhabalar,

Arkadaşlar telefonu aldığım günden beri kafama takılan bi soru var.Ön kamera ile fotoğraf çektiğim zaman bulanık çektiğini hissediyorum.Ancak video çektiğim zaman video cam gibi çıkıyor.Gayet keskin ve hatlar net olarak görebiliyorum.Bunu 2 adet fotoğraf ile açıklamak istiyorum.

Adsız ve kırp videodan alından ss sonucu çıkan fotoğraf, diğeri iste kendim çektiğim kamera ile alınan fotoğraf.Bariz bir şekilde netlik kaybı var.Bunun iki sebebi olabilir.Fotoğrafı çekerken çok fazla enstantene süresi oluyor fotoğraf bulanık çıkıyor.İkinci olarak ta kaydederken fotoğrafı bozuyor.Sizde de durum böyle mi ?
Hocam bendede bu durum var hatta bende daha bulanık senin fotoğraflar baya iyi misal- kişi selfi çekildik diyelim yan taraftaki insanlar baya bulanık nedendir bende anlamadım.

Oyla:

hbsv8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
1
Hocam güzelleştirme moduyla bi ilgisi olabilir mi? Kapattığımda daha net fotoğraflar elde ediyorum. Yakınlaştırınca güzelleştirme açıkken daha olumsuz sonuçlar elde ettim.

Oyla:

bymustafa59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi MI5S
Konular
0
Hocam güzelleştirme moduyla bi ilgisi olabilir mi? Kapattığımda daha net fotoğraflar elde ediyorum. Yakınlaştırınca güzelleştirme açıkken daha olumsuz sonuçlar elde ettim.
Hocam çok az bi fark etme durumu var çevre yine bulanık çıkıyor

Oyla:

hbsv8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
1
Fotoğraf ekleme şansın var mı hocam? Acaba bende de var da ben mi fark etmiyorum bu durumu diye merak ettim. Bana normal geliyor kamera ama belki de benimki de sizler gibidir.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Kullandığınız rom nedir,bende eu romlarda sorun yaşamıştım aşırı parlaklık verip noisi arttırıyor u yüzden bulanıklık yaşıyordum.eu 8.2. romda sorun çözülmüştü ve şu anki global rom gayet iyi.

Oyla:

bymustafa59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi MI5S
Konular
0
Fotoğraf ekleme şansın var mı hocam? Acaba bende de var da ben mi fark etmiyorum bu durumu diye merak ettim. Bana normal geliyor kamera ama belki de benimki de sizler gibidir.
Global stabil 8.0.3 kullanıyorum grup selfi modundada 2 kez fotoğraf çekiyor.

Oyla:

hbsv8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
1
Global stabil 8.0.3 kullanıyorum grup selfi modundada 2 kez fotoğraf çekiyor.

Bende yakın zamana kadar 8.0.3 kullanıyordum. Güncelleme geldi 8.2.1 kullanıyorum. Hiç denememiştim grup selfie modu bende de 2 tane çekiyor. Ayarlardan "orijinal fotoğrafları da kaydet" seçeneğini pasif hale getirdim ve bu sorunu çözdüm. Bi dene istersen.

Oyla:

bymustafa59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi MI5S
Konular
0
Bende yakın zamana kadar 8.0.3 kullanıyordum. Güncelleme geldi 8.2.1 kullanıyorum. Hiç denememiştim grup selfie modu bende de 2 tane çekiyor. Ayarlardan "orijinal fotoğrafları da kaydet" seçeneğini pasif hale getirdim ve bu sorunu çözdüm. Bi dene istersen.
Hocam dediğiniz ayarı yaptım bende save orijinal photos as well olarak yazıyordu kapadım 2 tane çekmiyor fakat çevre yine flu sizde böyle bir durum mevcut mu

Oyla:

bymustafa59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi MI5S
Konular
0
Fludan kasıt toplu çekimlerde öndeki kişi net yanlardakiler yine bulanık çıkıyor hocam

Oyla:
Üst Alt