Yardım Xiaomi mi5s kamera odaklama sorunu

Emreyiilmaz17

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5S
Konular
1
Arkadaşlar 2 defa kamera taktirmama rağmen en ufak sallantıda yeniden sorun başlıyor . Sorunla karşılaşan var mı ? Varsa nasıl hallettiniz bi yardımcı olursaniz sevinirim
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bloodin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz Han
Cihazım
Note 4
Konular
2
Ben de Mi 5S'e aynı problem yüzünden kamera taktırmıştım, çok büyük hata yaptığımı farkettim sonradan, Mi 5S kameralarının lensi ufak düşmelerde bile çok rahat yerinden kayıyor malesef, bu yüzden bu şekilde odaklama problemleri ortaya çıkıyor, çözümü çok basit:

1-) Öncelikle telefonun sim kart yuvasını ve haliyle içindeki sim kartı çıkartın.

2-) Alttaki iki tane vidayı söküyorsunuz, vidalar beşgen veya altıgen küçük vidalar, kaçgen olduğunu hatırlayamadım şimdi :) Şu büyük marketlere ara sıra gelen ucuz 40 tane ucu olan ufak tornavida takımlarında mutlaka oluyor o uçlar

3-) Metal bir şey değdirmeden alttan başlayarak arka kapağı ön ekrandan ayırıyorsunuz. metal değdirirseniz kasa veya ekran rahatça çiziliyor, plastik ince bir şey veya uzunsa tırnağınızı kullanabilirsiniz ama tırnağı feda etmeye hazır olun :)

4-) Ana kamerayı tutan metal alanın içindeki lensi etrafındaki siyah plastik ile beraber söküyorsunuz, bunun için cımbız kullanabilirsiniz ama elimden kaydığında lensi çizmiştim ben, lens cam değil plastik, bu yüzden çok dikkatli olun. Çıkaracağınız yer altta gördüğünüz gümüş renkli metal alanın içindeki lensi tutan siyah plastik bölüm

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

5-) Çıkardıktan sonra içeride yanar döner renkli sensör ile karşılaşacaksınız, sensöre hiçbir şey değmemesine dikkat edin yoksa gerçekten kamerayı yeniden değişmek zorunda kalabilirsiniz :)

6-) Ardından elinizle nazikçe çıkardığını parçayı yerine geri oturtun, telefonun arka kapağını kapatmadan önce telefonu açarak kameranın düzelip düzelmediğini kontrol edin. Düzeldiyse kapağı kapatabilirsiniz, düzelmediyse yeniden lensi çıkarıp takmanız gerekiyor.

Ben bu işlemci 5'ten fazla yaptığım için artık alıştım, 10 dakikamı almıyor bile.
[doublepost=1524835502,1524835057][/doublepost]Not: Her şey sizin sorumluluğunuzdadır, ben sadece defalarca karşılaştığım bu sorunu nasıl çözdüğümü söyledim fakat yukarıdaki arkadaşın paylaştığı şu linkte daha profesyoneli var ve sanırım kalıcı çözüm, ben çift taraflı bandı akıl edememiştim: mi5s kronik kamera sorunu ve çözümü

O lense dokunmak kamerayı etkileyebilir yazıyor, sanırım bu da doğru çünkü bendeki Mi 5S'in kamerasında ilk aldığım zamandan eser yok malesef...

Oyla:
Üst Alt