Yardım Xiaomi Mi5 Prime kapandı açılmıyor şarj olmuyor...

elektrokent

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
mi 5
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Xiaomi Mi5 Prime
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Xiaomi Mi5 Prime telefonum dün kendi kendine şarjı %70 varken kapandı. Telefonu hiç bir türlü açamıyorum. Şarj etmiyor. PC ye bağlıyorum telefonu görmüyor. Uzun süre ses kısma ve açma tuşuna basıyorum hiç bişey olmuyor. Telefonda hiç bir ışık yanmıyor.Ne yapmalıyım? Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

herdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Ergen
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Aynı sorun şuan bende de var bir çözüm bulabildiniz mi acaba?

Oyla:

moon.iron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Aydemir
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
6
Aynı sorun şuan bende de var bir çözüm bulabildiniz mi acaba?
Merhabalar hocam, bu sorun şimdilerde bende de oldu. İlk 3-4 tanesinde bataryayı söküp tekrar takınca oldu ama şuan tamamen kapalı. Siz bir çözüm bulabildiniz mi, yardımcı olursanız sevinirim

Oyla:

herdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Ergen
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Merhabalar hocam, bu sorun şimdilerde bende de oldu. İlk 3-4 tanesinde bataryayı söküp tekrar takınca oldu ama şuan tamamen kapalı. Siz bir çözüm bulabildiniz mi, yardımcı olursanız sevinirim

Hocam kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm. Telefonu hiçbirşey yapmadan 2 gün boyunca olduğu yerde bıraktım. Teknik bir bilgim olmamakla beraber tahminen içerisindeki statik elektriği boşalttı. 2 günün ardından sarja taktığımda yavaş yavaş kendine geldi. Tam sarj olana kadar kullanmadım. O günden sonra düzeldi telefonum ancak birdaha eskisi kadar randıman alamadım. Umarım ben bu mesajı yazdığımda siz sorununuzu çoktan çözmüşsünüzdür. İyi akşamlar

Oyla:

moon.iron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Aydemir
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
6
Hocam kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm. Telefonu hiçbirşey yapmadan 2 gün boyunca olduğu yerde bıraktım. Teknik bir bilgim olmamakla beraber tahminen içerisindeki statik elektriği boşalttı. 2 günün ardından sarja taktığımda yavaş yavaş kendine geldi. Tam sarj olana kadar kullanmadım. O günden sonra düzeldi telefonum ancak birdaha eskisi kadar randıman alamadım. Umarım ben bu mesajı yazdığımda siz sorununuzu çoktan çözmüşsünüzdür. İyi akşamlar
Sorunu bulduk sanırsam, anakartın arkasında işlemcinin üstündeki termal pedlerin miadı dolmuş olabilir. O pedlere baskı yapınca düzeliyor ama telefon ısınıyor hızlıca. O pedden alıp yapıştırmak sorununuzu çözebilir tahminimce. Ben daha pedleri almadım ama baskı yapıp biraz soğutunca düzeldi telefon. Eğer telefonunuz ısınıyorsa, termalin işlevi tükenmiş olabilir. Yeni bir tane alıp yapıştırmak sorunu çözeceğine inanıyorum

Oyla:

shocan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alper
Cihazım
mi5 prime
Konular
1

bir kaç konuya yazdım bu linki. umarım birilerine faydası olur.

Oyla:

moon.iron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Aydemir
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
6

bir kaç konuya yazdım bu linki. umarım birilerine faydası olur.
Teşekkür ederim, şimdi okudum ama doğru mu anladım telefonu fırına mı koydunuz yoksa sadece anakart mı
Birde dediğiniz malzemeler bende yok ve benim işlemcinin gpunun üstündeki termal pedler soyuldu, çalışmıyor diye yeni takmadım, dediğiniz şekilde sorun tamamen çözülüyorsa bi deneyeceğim, bir de bu flaks dediğiniz şeyi tam nereye sıktınız fotoğraf atabilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim

Oyla:

shocan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alper
Cihazım
mi5 prime
Konular
1
1- sadece anakart. sökebildiğiniz herşeyi sökün üstünden.
2- flaks ise mutlaka krem olanını kullanın. bütün işlemler için toplamda bir nohut tanesi kadar sürmeniz yeterli.
3- aşağıdaki linkin resminde bakarsanız mavi termal ped var. ona, üstündeki aynı boyuttaki çipe ve sol tarafındaki büyük olan çipe.
bunlar qualcomm çipleri. yan kısımlarına süreceksiniz. üstüne sürmeniz pek fayda vermez. eridikçe altına gidecektir çipin. burada silikon korumaların musade edeceği kadar olacağını bildirmekte fayda var.

4- ben mini fırında yaptım. flaks bir güzel köpürmeye başladı. fırını kapatıp. kapağını açtım ve soğumasını bekledim. tiner ile temizliğini yaptım.
5- oyun oynamayacaksanız termal ped bile gerekli değil. ısınan cihaz değil bunlar. sadece google haritalar kullanırken ısınıyor cihaz. bunu anlamış değilim.

Oyla:

moon.iron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Aydemir
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
6
1- sadece anakart. sökebildiğiniz herşeyi sökün üstünden.
2- flaks ise mutlaka krem olanını kullanın. bütün işlemler için toplamda bir nohut tanesi kadar sürmeniz yeterli.
3- aşağıdaki linkin resminde bakarsanız mavi termal ped var. ona, üstündeki aynı boyuttaki çipe ve sol tarafındaki büyük olan çipe.
bunlar qualcomm çipleri. yan kısımlarına süreceksiniz. üstüne sürmeniz pek fayda vermez. eridikçe altına gidecektir çipin. burada silikon korumaların musade edeceği kadar olacağını bildirmekte fayda var.

4- ben mini fırında yaptım. flaks bir güzel köpürmeye başladı. fırını kapatıp. kapağını açtım ve soğumasını bekledim. tiner ile temizliğini yaptım.
5- oyun oynamayacaksanız termal ped bile gerekli değil. ısınan cihaz değil bunlar. sadece google haritalar kullanırken ısınıyor cihaz. bunu anlamış değilim.
Teşekkür ederim, en kısa sürede deneyeceğim.

Oyla:

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Teşekkür ederim, en kısa sürede deneyeceğim.
yaparken dikkatli olun riskli bir işlem fazla ısıtırsanız lehimler eriyip akabilir kısa devreye sebep olabilir. devre elemanlarına zarar verebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt