Yardım Xiaomi Mi5 Kendi Kendine İnternet Kullanma Sorunu

26nano26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Merhabalar, Turkcell hat kullanıyorum, paketim varken farkına varamadım, paket bitince telefon kendiliğinden mobil veri - hücresel veri kapalı olmasına rağmen, açıkmış gibi küçük byte'lerde harcama yapıyor ve bu da TL kesintisi olarak (1 TL) her seferinde bana yansıyor ve sinir bozucu... Orijinal rom, cepport cihazı hatta forumda imei sorunuda yaşadığım için epey de bir mesajım da var. Şükür o halloldu diyorken böyle bir şeyle karşılaşmam da tuzu biberi oldu yine... Rom atma kurcalama yanlısı, sevdalısı, meraklısı değilim. Çözüm arıyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum başta cantara hocamızın mümkünse... Ota ile bölgeyi Hindistan yaparakta Android 7 yükledim, rom versiyonu da sanırım en yenisi, yine de kendiliğinden internet kullanıyor, operatör de benden kullanmışım gibi ücret kesiyor. Toplamda 6 TL kesildi... Adamlar halime acıdı 100 mb günlük internet verdi... Yarın da keserse yüklediğim TL çöpe gidecek...
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

tolgaee

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tolga
Cihazım
mi5
Konular
0
Sağolun, peki MIUI 8.2 Android 7 Global Stable versiyonunu kurabilirmiyim yukarıda hakkında kısmınının görüntüsünü çektiğim telefona, sorun düzelenilir mi?
hocam bekleme modunda şarj durumu nasıl acaba? aynı sorun bende de var sonucu paylaşır mısınız?

Oyla:

26nano26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Bir çok insan 4g çıktığından beri bu sorunu yaşamış, general mobile'den tutun Samsung ve iPhone dahil. Soruna genel anlamda bakınca 4g den kaynaklı gibi gözüküyor. 4g hatası da diyorlar. GPS den kaynaklanıyor sanki sorun, konum bulmaya çalıştıkça, WiFi, mobil veri ne varda yüksek doğruluk kullanmak için gizliden harcıyor gibi... Ne yaptığımı tam olarak bilemiyorum GPS kullanımını epey bir kurcaladım. Emin değilim düzeldi mi düzelmedi mi. Mobil veriyi, veri kullanım istatistikleri değişmesin, hatcamayayım diye kullanmıyorum. Sorunu anlamaya çalışacağım bakalım...

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
hocam o zaman ayarlardan konum'u pil tasarrufu veya yalnızca cihaz olarak değiştirin ben 4g kullanıyorum böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım ama dediğiniz mantıklı gibi

Oyla:

26nano26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
  • Yüksek doğruluk
  • Pil tasarrufu
  • Yalnızca cihaz
Diye üç ayar var zaten, yalnızca cihaz seçmişim. Diğer ikisinin açıklaması kafamı karıştırdı kablosuz, Bluetooth, hücresel ağ(mobil veri) ne varsa kullanır diyordu. :) işimi sağlama alıyım diye cihaz seçtim geçtim :)

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
  • Yüksek doğruluk
  • Pil tasarrufu
  • Yalnızca cihaz
Diye üç ayar var zaten, yalnızca cihaz seçmişim. Diğer ikisinin açıklaması kafamı karıştırdı kablosuz, Bluetooth, hücresel ağ(mobil veri) ne varsa kullanır diyordu. :) işimi sağlama alıyım diye cihaz seçtim geçtim :)
Bakalım gidecek mı TL bı dene bakalım

Oyla:
Üst Alt