Yardım Xiaomi mi5 batarya sorunu nasıl

HayatBirSiir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
26
Merhabalar değerli forum üyeleri.2016 Ağustos ayında xiaomi mi5 32 GB telefonu numara aldım.Yanliz nedense uzun zamandan beri telefonun şarjı çabuk bitiyor.Yani burada gördüğüm arkadaşlar 22 23 saat pil ömründen bahsederken benim şarjım normal kullanımda bile 7 saat dayanıyor.Bunun sebebi nedir? Bazi arkadaşlar miui10 yükle demiş ama bilemedim.Güncelleme hatası mı yoksa Batarya kaynaklı mıdır.Guncelrme kaynaklı ise nasıl düzeltilir? Batarya kaynaklı ise nasıl düzeltilir? Şuan bile 4 saat geçti şarjım %35.Ve hiç oyun oynamadım ekran süresi 2 saat.Bu durum gerçekten beni üzüyor çünkü bu telefonu ben şarj süresi için almıştım. :( Yardımcı olabilir misiniz?

cristaly

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aylin
Cihazım
iximiao mi 5
Konular
1
Maalesef ne kadar yetkili serviste olsa artık artık onlarında yapacağı birşey yok. Çünkü mi5 için orijinal batarya bulunamıyor. Sizin de yapabileceğiniz çok birşey yok. Kendiniz arama yapıp kötünün iyisi bir batarya bulabilirsiniz. En çok tercih edilen yurt dışı ürünü "Nohon" var ve son zamanlarda baya bir tercih edilen yerli üretim "deji" batarya tavsiye edebilirim.
O zaman sorun bataryadan kaynaklı kendim değiştirebilirim dediğiniz bataryadan alıp ya da bir telefoncu değiştirebilir tşk ederim.

Oyla:

bydogan20

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
10
Cihazım
mi5 pro
Konular
6
ben orjinal dahil 4 batarya kullandım. en son aldığım batarya tam da orjinalinki kadar performaslıydı ki telefon kapandı bir daha da açamadım. öncesinde dokunmatik problemi olduğu için servise göndermeye değer mi bilemedim. mi5 pro telefon 2 yıl içerisinde çöp oldu. 4 sene önce aldığım general mobile android one orjinal batarya şarj aleti ve kablosu ilk günki gibi duruyor. ben de tam bir hayal kırıklığı oldu resmen. neyse ben bu siteden almıştım .

Oyla:

robinho32

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
erkan
Cihazım
mi5
Konular
0
Aynı problem bende de var.şarz 10lara geldiğinde kapanıyor .1saat ekran süresini zor alıyorum.Ama çokda çabuk şarj oluyor.Batarya mı bitmiştir sizce romla alakalı birşey midir? Telefona ben hiç rom felan yüklemedim sadece kendi güncellemeleri.
Mi 5 telefonum garantiden bugün geldi bataryanın ikinci değişimi bir ay önce değişti delta serviste bir ay içinde yüzde 30 larda telefon kapanıp şarj bitiyordu tekrar yüzde 27 den şarj oluyordu şikayet ettim hemen gönderin dediler yolladım sorunu düzelttiklerini söylediler bugün telefonuma kavuştum ama gün içinde iki kez şarj ettim oyun oynamam sadece sosyal medya kullanıyorum yinede çok çabuk bitiyor şarjı sorun ne olabilirr yardımcı olacak var mı ? telefonu alalı iki sene oldu

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek