Yardım Xiaomi Mi5 Açılmıyor

kaancntmur

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Merhaba 2-3 gün önce telefon şarj almıyor alsada çok yavaş şarj oluyordu. Araştırmam sonucu şarj soketini değiştirerek problemi çözebileceğimi sandım ve soketi söküp yenisi ile değiştirdim bağlantıları düzgün bir şekilde yapıp bataryayı taktım telefon açılıyor ve şarja taktığımda
normal bir şekilde şarj oluyordu sorun çözülmüştü. Yeniden başlatmak istedim ve açılırken mi logosu ve altında 3 nokta yanıp söndüğü ekranda takılı kaldı ve açılmıyor sürekli o ekranda. Anladığım kadarıyla yazılımsal bir sorun varmış ve global ROM atmam gerekiyormuş. Ancak şöyle bir sıkıntı var bootloader açık olması gerekiyor ve telefon kapalı yani açılmıyor bu şekilde bu özelliği açma gibi bir şansım var mı? mi tool tarzı programlar ile denediğimde bana mi hesabıma girmemi istiyor hesaba giriyorum ancak cihazın o hesaba kayıtlı olmadığı tarzda bir şey söylüyor. Cihazı bir şekilde açmadan bu hesaba kaydedip işlemlerime devam edebilir miyim? veya bootloaderı nasıl açacağım yardımcı olur musunuz?

kaancntmur

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
EDL mode ile bootloader açmaya gerek kalmadan rom yüklenebiliyormuş. Bunun hakkında bilgisi olan var mı?

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
EDL mode ile bootloader açmaya gerek kalmadan rom yüklenebiliyormuş. Bunun hakkında bilgisi olan var mı?
Öyle bir şey yok yetkili hesabı ile yine boot kilidi açıkken yüklenir edl modunda zaten o panel yetkililer için diyebilirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yetkili hesabı ile boot kilidini açtırmak için Zenex hocamla iletişime geçiniz

Oyla:

kaancntmur

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Öyle bir şey yok yetkili hesabı ile yine boot kilidi açıkken yüklenir edl modunda zaten o panel yetkililer için diyebilirim

Merhaba sorunu çözdüm! cımbız yardımıyla test noktalarına kısa devre yapıp usb portunu bilgisayara bağladığımda 9008 olarak çalıştığını gördüm. Ardından 64 mi flash ile global rom attım ve şuan telefonda bir sıkıntı yok ilk işim bootloader açmak olacak :D umarım bu sorunu yaşayanlara yardımcı olur çünkü ben çok uğraştım sorunuz var ise sorabilirsiniz.

Oyla:

Mrnilster

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nilay
Cihazım
Mi5
Konular
1

Sayın yetkili, Mi5 telefonuma su değdi, ekran kartı ve anakartta sorun olabileceği söylendi. Ankara da tamir edebilecek yer arıyorum, tamir edemediler, önerisi olan var mı?

Oyla:
Üst Alt