Xiaomi Mi4'ün varisinde Snapdragon 808 mü kullanacak?

Çinli analist Pan Jiutang, Çin'deki Twitter benzeri sosyal medya olan Weibo'daki hesabında Xiaomi'nin Mi4i'yi Çin'de satışa sunmayacağını, ancak Snapdragon 808'li bir cihaz satışa sunabileceğini, fiyatıyla da Redmi serisi ve Mi serisi arasında konumlanabileceğini iddia etti.

Bazı kaynaklar fiyatın 1299 (yaklaşık 205$) yuan ila 1499 yuan (yaklaşık 240$) arasında yorumladı.

Ancak böyle bir cihazın çıkması durumunda, Snapdragon 615 ile donatılmış Mi4i'nin 205$, Snapdragon 801 ile donatılmış Mi4'ün en düşük versiyonunun 270$ olduğunu göz önünde bulundurursak, 205-240$ arası bir tahmin isabetli olmayacaktır.

16GB Mi4'ün 290$'a indiğini düşünürsek ve birkaç ay içerisinde tekrar bir indirim görüp ardından Mi5 veya Mi4s'in çıkacağını düşünürsek 320$ seviyesi daha olası görünüyor.

Peki Mi ile Redmi arasında nasıl konumlanıyor olabilir, zaten Mi 320$ seviyesindeydi diye soru işareti oluşabilir.

Dikkat edilirse Mi Note geçen senenin üst seviye özellikleriyle donanmış olarak gelmiş ve 320$ barajını 370$'a taşımıştı.

Bu senenin gerçek üst seviye özellikleriyle donanmış Mi Note Pro için ise önce 530$ fiyat belirlenmiş, ardından aylar süren gecikmenin ardından 480$ fiyatla piyasaya çıkmıştı.

Bunun ardından 64GB Mi Note ile Mi Note Pro'nun arasındaki fiyat düştüğü için kısa bir süre önce de 64GB Mi Note'un fiyatı 450$'dan 400$'a indirilmişti.

Gerek 16GB Mi4'ün (290$), gerekse de 64GB Mi Note'un (400$) arasında 370$'lık fiyatıyla tuhaf bir pozisyonda kalan 16GB Mi Note'un da çok yakında 320$'lık bir seviyeye indirilmesi olası gözüküyor.

160$'ı Redmi serisinin tavan fiyatı, 480$ da gerçek amiral gemisi Mi serisinin tavan fiyatı olarak belirlersek 320$ da arada kalacaktır.

Snapdragon 808'in kullanımı aynı zamanda yüksek maliyetli LPDDR4 RAM ve UFS 2.0 depolama birimlerinin kullanılamayacağı anlamına geliyor. Note ve Note Pro ile üst seviyede iki fableti var iken muhtemelen 5 inçlik veya en fazla 5.2 inçlik bir ekran da 2K ekran ihtimalini büyük oranda eleyecek ve maliyetlerin düşük kalmasına yardım edecektir.

Gerçek üst seviye cihazların fiyatı yukarı çekilirken 320$ seviyesi de bu şekilde doldurulup, ilerleyen günlerde Snapdragon 820 ile donanmış gerçek 2015 üst seviye cihazı da 480$ civarından sürülebilecektir.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Snapdragon 808 zaten 615 den çok daha iyi bir işlemci değil mi? Aynı fiyata çıkarsa Hindistanlılar buna kızmaz mı? Mi4i'nin Çin'e gitmemesini anlamadım. 

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ByKatre' Alıntı:
Snapdragon 808 zaten 615 den çok daha iyi bir işlemci değil mi? Aynı fiyata çıkarsa Hindistanlılar buna kızmaz mı? Mi4i'nin Çin'e gitmemesini anlamadım. 

SD808 ile aynı fiyata, hatta yakın bir fiyata çıkmaz zaten.

Çin'de de o fiyata Mi4i'yi zor satar. O seviye cihazların piyasası 160$ Çin'de.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Guaire' Alıntı:
ByKatre' Alıntı:

SD808 ile aynı fiyata, hatta yakın bir fiyata çıkmaz zaten.

Çin'de de o fiyata Mi4i'yi zor satar. O seviye cihazların piyasası 160$ Çin'de.

Bana da öyle geliyor hocam. Ama 615 ile 808'in fiyatlarının yakın olduğunu bilmiyordum. Madem aynı niye 615 kullnaıyorlar. :)

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ByKatre' Alıntı:
Bana da öyle geliyor hocam. Ama 615 ile 808'in fiyatlarının yakın olduğunu bilmiyordum. Madem aynı niye 615 kullnaıyorlar. :)

Fiyatları da yakın değildir.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Guaire' Alıntı:
ByKatre' Alıntı:

Fiyatları da yakın değildir.

Pardon hocam yukarıdaki mesajını yanlış anlamışım. Ne olacak bu M4i nin Çin sürümü cidden merak ediyorum.

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
Valla benim fikrimi sorarsanız xiaomi firması uluslararasına yöneliyor + samsungu kendine idol seçiyor bir apple olamayacak gibi 1 senede 10 telefon üretmek markanın pazar payını büyütür ama kalitesini ?????   xiaomi ye tek önerim senede 2 veya 3 telefon üretip pazar payını kalitesiyle öne çıkarması yönünde olacaktır ... Bu haberleri duydukca uzaklaşmaya başlıyorum bu firmadan... 

Mi note pro dan vazmı geçsem demedim değil....

Üst Alt