Xiaomi mi4 lte

sizir73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
Xiaomi mi4 lte çin versiyonunu olduğu için 3g bağlantısı yapamıyorum,arkadaşlar çözüm önerileri

sizir73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
Cvp: Xiaomi mi4 lte

cantara pid=14478 dateline=1418666408' Alıntı:
Arkadaşlar modem dosyasını flashlayabilmeniz için öncelikle modem dosyasını bulmanız gerekli. Burada da kullanılabilecek olan 4G'li modelin satışlarına yarın başlanacak, dolayısıyla dosyaya da en erken yarından sonra ulaşabilirsiniz...

http://news.mydrivers.com/1/350/350678.htm
Çin versiyonunu ile Global Version  arasında donanımsal değilde yazılımsal fark varsa global versiyon modem dosyasının çin versiyonuna flashlanabilmesi teorik olarak mümkün olmalı.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Re: RE: Cvp: Xiaomi mi4 lte

sizir73' Alıntı:
Arkadaşlar modem dosyasını flashlayabilmeniz için öncelikle modem dosyasını bulmanız gerekli. Burada da kullanılabilecek olan 4G'li modelin satışlarına yarın başlanacak, dolayısıyla dosyaya da en erken yarından sonra ulaşabilirsiniz...

Çin versiyonunu ile Global Version  arasında donanımsal değilde yazılımsal fark varsa global versiyon modem dosyasının çin versiyonuna flashlanabilmesi teorik olarak mümkün olmalı.

Aynı şekilde dusunuyorum hocam fakat fark sadece yazılimsal olsaydı yeni model için bu kadar uzun süre beklenemezdi diye düşünüyorum.

Diğer yandan mi4 yazilimi ile mi3 yazilimi aynı. Bildiginiz gibi Mi3 wcdma modeli olmadan ülkemizde 3g ile kullanılamıyor ve bu durum yazılımla düzeltilemiyor. Maalesef Mi4 için de aynı şey geçerli olacaktır zannediyorum...

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Oyla:

sizir73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1

Cihazın baglantı seçeneklerinde 4g,3g,2g Seçenekleri mevcut 4g, 3g seçsemde 2g edge ile bağlanıyor sadece

Oyla:

sizir73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1

cantara pid=14485 dateline=1418679176' Alıntı:
sizir73 pid=14482 dateline=1418671396' Alıntı:
Benim kullandığım lte versiyonunu 4g destekliyor zaten. 

Aynı şekilde dusunuyorum hocam fakat fark sadece yazılimsal olsaydı yeni model için bu kadar uzun süre beklenemezdi diye düşünüyorum.

Diğer yandan mi4 yazilimi ile mi3 yazilimi aynı. Bildiginiz gibi Mi3 wcdma modeli olmadan ülkemizde 3g ile kullanılamıyor ve bu durum yazılımla düzeltilemiyor. Maalesef Mi4 için de aynı şey geçerli olacaktır zannediyorum...

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Oyla:

sizir73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1

emrebegen pid=14438 dateline=1418567132' Alıntı:
Yapabilirken anlatımını resimli paylaş, bir ilk ol. Belki bizim wcdma da 4g ceker:) takipteyim

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bizimkisi ortak çaba ile bir çözüme ulaşabilme,benim telefon  lte versiyonunda 4g, 3g mevcut sorun  avrupa versiyonunundaki  wcdma yerine çin  TD-SCDMA  bantları yüklü olduğundan 4g  Türkiye de yok 3g td-scdma odundan bağlanmıyor, ancsk 2g ( edge) ile bağlanıyor

Oyla:

sizir73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1

Bir başka sorunda tüm telefoncuların belirttiği, cihaz dört  aylık çok yeni cihaz elimize ilk defa geliyor, bu cihaz özel araştırma gerekiyor ki buda zaman demek tamirci,  yazılımcı olarak kimse zamanını ayırmaz diyorlar.

Oyla:

sizir73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1

Modem dosyasını bulmak derken o dosya zaten wcdma Global rom içerisinde NON-HLOS olarak  bulunmuyormu, asıl sorun global modem dosyasını flash ile alıp çin versiyonu td-scdma modem dosyasını silerek onun yerine flashlayabilme maharetinde

Oyla:

sizir73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1

Bu gün itibarı ile satışa çıkacak olan unicom lte versiyonuna ait orjinal rom  modem dosyasına ulaşılıp aynı telefonun çin versiyonu modemine flash yapılarak değişiklik yapılabilirmi.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Teorik olarak yapılabilir olsa da henüz pratiğe dökülmediği için kimse birşey söyleyemez hocam. Daha uzun bir süre beklemek gerekecek.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Oyla:

sizir73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1

Bekleyip göreceğiz artık gelişmeleri, benzer donanım özelliklerine sahip opo modellerinde uygulayan kullanıcılar varsa mi4 içinde çıkar belki

Oyla:
Üst Alt