Rehber Xiaomi mi4 cyanogenmod 13 yükleme rehberi

GuardianTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Konular
21
Piyasadaki Custom Romların Miui 'den Daha İyi Olduğunu, Bende Düşünmüyorum. Discovery için o kadar custom rom kullandım (Stock Romu Hiç Kullanmadım). Miuiden Daha Stabil, Görsellik ve Sürekli Geliştirme Vereni de Yok.
Android = Miui
Sanırım Bu Kadarı Daha Açıklayıcı Olur :)
Discovery de saten stock romu kullananlar gitsin bi köşede ölsün hocam :)

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Hocam olayı şöyle açıklayayım en başta kişinin telefonu kullaniş biçimine bağlı olarak farklı romlarda farklı şarj süresi alabilir. Miui arka plan işlemlerini sınırlayabiliyor ve bunu çok iyi yapıyor buna lafım yok saten ama şöylede birşeyi görmeniz gerekiyor miuinin sınırladığı arkaplan işlemlerinin çogunluğu cmde hiç olmayan şeyler yani sınırlamasına gerek olacak durum yok saten. Şöyle de birşey var ben miui yi aldigim günden beri performans modundan çıkarmadım çünkü normal modda performans kaybı çok oluyor. Olayı port romların şarjı miui den kötü diyerek genelleme yapmak çok acemice bir yorum olur. Cm yi istesem miuinin 2-3 kati sarj dayanacak şekildede ayarlayabilirsin şimdi diyeceksinki miui dede yaparız ama yapılmıyor işte miui için bu kadar kaynak yok çünkü sürekli guncellenencve guncellendikce ciddi degisiklikler geciren bir sistem. Ve cm ye oranla sisteme müdahale çok sınırlı en ufak bi müdahalede cihaz brick oluyor .Belirtmedigim birsey daha var arka plan uygulamalarını hayatta kapatmam(çok gereksiz ve saçma bir işlem olarak görürüm) ben bu değerlendirmeleri bu çerçevede yaptım 1-2 gün cm kullanıpts yapmadım 1 aydan fazla kullandım. Ve bu değerlendirmeyi miui 7 zamanınds yapmıştım miui 8 ile tamamen baştan bir karşılaştırma yapmak gerekiyor. İleriki konuşmalarda miui romun kullanım zevkinden falan bahseden hocalarım olmuş. Birebir katılıyorum onlara. Hic bir rom miui kadar zevk vermiyor hele miui 8 le çok iyi işler yaptılar. Zamanında benim de discovery vardı haftada 2-3 kere rom değiştirdim Bu telefonu aldıktan sonra o alışkanlıklarım devam ediyordu cm-paranoid vs miui 8 kullanmaya başlayınca bir telefonun stock romunu ilk defa sevmeye başladım yeniden bir değerlendirme gerekirse miui 8 bana göre cm den iyi her bakımdan şarj dışında herkese ayrıyeten cevap veremiyorum fazla online olamıyorum kusura bakmayım herkes burdan kendi mesajına cevapları alabilir

Bakın hocam işler ku kısımda değişir. Sürekli performans modunda kullanırsanız telefonu pil tüketiminde miuiyi geçen bir rom bulamazsınız işin o noktası farkli. Çünkü miui zaten genel itibari ile 2 kitleye hitap eder. Birincisi şarj sıkıntısı çekenler ki xiaomi firması bu konuda baya iyi işler yaptı. İkincisi performans isteyenler ki siz bu taraftasınız. Xiaomi o yüzden performans modu koyuyor telefonlarına. Ancak bir de uyarı yapıyor zaten kullanıcılarına. Performans modunda iken pil tüketimi baya artar diye. Bu miui sistemin özelliklerinden biri. Zaten ağır bi sistem hepimiz bunu kabul edelim. Üstüne performans açıyosunuz 4 çekirden de harıl harıl çalışıyo. Bu sistemden bu tempoda uzun süreli pil beklentisi absürt olur. Örneklemek gerekirse 100 kiloluk bir insanın koşarak enerji tüketip yorulması ile 60 kiloluk bi insanı kıyaslamak gibi bu :)

furkanaytuttu1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Miui mi 4
Konular
3
Haci kizil otesi calismiyo

furkanaytuttu1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Miui mi 4
Konular
3
Cyanogende hersey super ne gecelik te nede snapshot da kizil otesi calistiramadim denemekten gapps im bozuldu tekrar yukledim butuk kizil otesi programlari denedim yapan varmi

samik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sami
Cihazım
MI 4LTE
Konular
1
Kızılötesi hatasını çözebilen var mı acaba?

furkanaytuttu1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Miui mi 4
Konular
3
ben
selinux indir ve en üstekine tıkla

chheess

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Xiaomi MI 4
Konular
6
Merhaba
Arkadaşlar ben öyle çok anlamam
cyanogenmod 14.1 yükledim çalışıyor, sorun yok gibi duruyor, telefonun menü tuşları dışında
bunu düzeltmenin bi yolu varmı?

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Hocam cm 13 link ölmüş o yüzden en son stable cm 13 link bırakıyorum isteyen deneyip yükleyebilir tavsiyem ilk sayfadaki linke eklenmesi yönünde ;

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Birkaç ay sonra ölecek olan dosya linkleri yerine, site adresi verilse oradan en güncel olan rom indirilebilir. Mi4 yani Cancro modelin CyanogenMod linkini ekleyeyim dedim ama kota aşımı yüzünden CyanogenMod sitesi açmıyor. Şu adresten daha sonra deneyin.

site açılınca cancro modeli seçip gelecek olan rom linklerini görebilirsiniz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Üst Alt