Xiaomi MI3 vs GALAXY S5

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
[youtube]HGNr17yClL8[/youtube]
Xiaomi MI3 gerçek akıllı telefonların Şahı.....

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.202
Cvp: Xiaomi MI3 vs GALAXY S5

İkisininde birbirinden güzel özellikleri var karşılaştırmada MI3 sadelik ve kullanımı ile öne çıksa da özellikler konusunda s5'in gerisinde kalıyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Bence s5'te bulunann özellikler tamamen gereksiz ve sadece göz boyama adına eklenmiş şeyler... Örneğin ICS ilk yayınlandığında yüz tanımayla kilit açılma olayı çok büyük bir devrim olarak sunulmuştu ve pek çok iOS kullanıcısı sadece bu sebeple android'e geçmişti. Şimdi bakıyorum da kaçımız yüz tanımayla kilit açıyor... Bana göre bu tarz özellikler fazlasıyla kullanışsız ve sadece pazarlama stratejisi başlığı altında incelenmeli. (elbette bu başlık altında bakıldığında son derece başarılılar) Günümüz telefonlarının hemen hemen tamamı donanımsal olarak benzer yapıda ve hemen her ihtiyacı giderebilecek özelliklere sahip. Bence asıl fark yaratan şey dizayn ve yazılım. Yazılım dediğimize göre note dışındaki tüm samsungların diğer tüm markalardan bir kaç adım geride olduğunu ve mi telefonların ve nexusların da hepsinden bir adım ileride bulunduğunu düşünüyorum. Tasarım olarak bakıldığında ise kullanılan malzeme olarak HTC ve Xiaomi, dayanıklılık olarak ise Sony öne çıkıyor. Benim şahsi görüşüm şu anda piyasada bulunan cihazlar içinde fiyat bağımsız olarak alınabilecek cihazlar Mi3, Nexus 5, z2 ve One M8. İşin içine fiyat da girince mi3 ve nexus 5 arasında seçim yapılması gerekir diye düşünüyorum.

Elbette bunlar sadece benim kişisel görüşlerim :)

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4

S5 özellik olarak üstün ki olması da lazım, aynı zamanda çıkan telefonlar degil, s5 için ekran parlaklığı baya iyiydi dikkatimi çekmedi degil, mi3 kasası biraz büyük üstten alttan sırıtmış onun yanında ama hangisi derseniz mi3 derim, şans olsa redmi note'da derim de dedirtmiyorlar işte. :P

Üst Alt