Xiaomi Mi3 Ağustos’ta Türkiye’de!

[font=FrancoisOneRegular, OpenSansRegular, Tahoma, sans-serif]Xiaomi Mi3 Ağustosta Türkiye de

Bu başlık altında yayınlanan haberde xiaomi Türkiye ye ağustosta gelicek haberini aldım . Daha resmi site bilmeden bunların nerden haber aldığını merak ediyorum.

Haberin doğruluğuda merak konusu !!

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98
Cvp: Xiaomi Mi3 Ağustos’ta Türkiye’de!

Şunun şurasında Ağustosa ne kaldı ki :D

intibak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
4

Benim asıl merak ettiğim fiyatlandırmanın nasıl olacağı .

Malezya ,Hindistan , ve Tayvan da Çin de satılan fiyatlardan satışa sürüldü Mİ3(16gb) ler hepsinde 1500 Yuan civarında.

Acaba Türkiye de de aynı fiyat politikası uygulanır mı veya uygulanabilir mi.

Ne dersiniz arkadaşlar olacak fiyatlandırma hakkında düşünceleriniz neler acaba ?

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524

intibak' Alıntı:

Malezya ,Hindistan , ve Tayvan da Çin de satılan fiyatlardan satışa sürüldü Mİ3(16gb) ler hepsinde 1500 Yuan civarında.

Ne dersiniz arkadaşlar olacak fiyatlandırma hakkında düşünceleriniz neler acaba ?

bu ülkelerden devlet nezlinde tek farkımız ötv.birde bu ülkelere oranla çine daha uzağız buda bize gelirken şirketin azcık daha fazlası taşıma anlamına para harcayacak.ama bu taşıma da toplu olduğu için cihaz adet başına çok az mikta oynatır yani çok fazla fiyat farkı beklemiyorum.ordakilerden çıkan fiyata en fazla 250 tl fazla olacağını düşünüyorum.

intibak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
4

benkimim pid=5630 dateline=1405556080' Alıntı:
intibak pid=5629 dateline=1405555457' Alıntı:

bu ülkelerden devlet nezlinde tek farkımız ötv.birde bu ülkelere oranla çine daha uzağız buda bize gelirken şirketin azcık daha fazlası taşıma anlamına para harcayacak.ama bu taşıma da toplu olduğu için cihaz adet başına çok az mikta oynatır yani çok fazla fiyat farkı beklemiyorum.ordakilerden çıkan fiyata en fazla 250 tl fazla olacağını düşünüyorum.
Ben taşımada çok masraf çıkacağını sanmıyorum ki sizde bunun çok bir masraf olmadığını belirtmişsiniz . 
Çin free shipping işinde gerçekten dünyada tek. Adamlar sürekli ülke dışına mal gönderiyor ve taşıyorlar masrafları ciddi anlamda minimum da ,dünya ülkeleri arasında. 

Ötv ek bir masraf yaratır elbetteki ama genede sizin hesabınızla bile piyasayı yıkar geçer düşüncesindeyim yeter ki buradaki aç kurtların eline bırakmasınlar satış işlemlerini .

Kendi sitelerini kurup online satış işini başarabilirler ise hem onlar Türkiye den ciddi anlamda mutlu kalacaklardır :)  hemde Türkiye  onlardan  .

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524

intibak' Alıntı:
benkimim pid=5630 dateline=1405556080' Alıntı:
intibak pid=5629 dateline=1405555457' Alıntı:

Ben taşımada çok masraf çıkacağını sanmıyorum ki sizde bunun çok bir masraf olmadığını belirtmişsiniz . 
Çin free shipping işinde gerçekten dünyada tek. Adamlar sürekli ülke dışına mal gönderiyor ve taşıyorlar masrafları ciddi anlamda minimum da ,dünya ülkeleri arasında. 

Ötv ek bir masraf yaratır elbetteki ama genede sizin hesabınızla bile piyasayı yıkar geçer düşüncesindeyim yeter ki buradaki aç kurtların eline bırakmasınlar satış işlemlerini .

Kendi sitelerini kurup online satış işini başarabilirler ise hem onlar Türkiye den ciddi anlamda mutlu kalacaklardır :)  hemde Türkiye  onlardan  .

benim bu firma ile ilgili tek türkiyede kuşkum anlaşacakları garanti hizmeti firma önemli şöyle bir sorun var ki bu firmaları çoğu berbat benim kvk,telpa genpa. hizmetinden memnun kaldığım telefonda iki firma başarı ve brighstarın bir türkiye şirketi olan teleservice.ama bana göre türkiyedeki en iyi teknik servis asus türkiyedir.keşke asus ile xiaomi türkiyede anlaşsada teknik servis işini türkiyede asus türkiye yapsa diye düşünmüyorum değil.ama asus prensip gereği hiçbir firmaya teknik servis vermez ama xiaomi kendi servislerinide açıyor ama ilk etapta bizim kanunlara uyabilmek için biri anlaşması gerekiyor gibi duruyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Eğer Telpa ile anlaşılırsa kesinlikle hiçbir cihazını almam. Bu durumda almak için tek nedenim fiyat olur. Yurtdışından alınabilecek bir fiyata satışına başlanırsa kendimi yurtdışından almış gibi avutarak garanti hizmetini yok sayabilirim.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Fiyat konusunda Hugo Barra'nın yakın zamanda hindistan için yaptğı bir açıklama vardı... Fiyatların yüksek vergilere rağmen neden bu kadar düşük olduğu sorulmuştu kendisine. Verdiği cevap Xiaomi'nin yeni girdiği bu pazarda yakın zamanda yüksek bir kar beklentisi olmadığı yönündeydi. 

Bizim için bu açıklama referans olabilir mi bilmiyorum ama hindistan'da bu şekilde bir açıklama yaptıktan sonra Türkiye'de yüksek kar beklentisi içinde olacaklarını sanmıyorum. 

http://tech.firstpost.com/news-analysis/not-thinking-about-profit-at-this-stage-says-xiaomis-hugo-barra-after-india-launch-227406.html

intibak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
4

Kesinlikle katılıyorum Telpa garantili hiçbir şey almam bende tam anlamıyla köylü uyanığı bir firma .

Keşke Benkimim ' in dediği gibi Asus TR altında olsa teknik servisi ama gene dediğin gibi  Asus bu alır mı Xiaomi yi. 
Alsa da biraz abes olurdu zaten.   Kendi servislerini açana kadar dayanmak şart :) 

Chatin_62 sana da katılıyorum sonuna kadar yurt dışı fiyatı ile alınabilir olursa kesinlikle garanti göz ardı edilir. 

Cantara  hocam bende xiaomi nin yüksek kar beklentisinde olacağını sanmıyorum bizim ülkemizde.

Yeter ki satış işlemlerini kendi siteleri üstünden yapsınlar. Aracı satıcılar girerse araya zor alırız uygun fiyata :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

intibak pid=5657 dateline=1405592965' Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum Telpa garantili hiçbir şey almam bende tam anlamıyla köylü uyanığı bir firma .

Keşke Benkimim ' in dediği gibi Asus TR altında olsa teknik servisi ama gene dediğin gibi  Asus bu alır mı Xiaomi yi. 
Alsa da biraz abes olurdu zaten.   Kendi servislerini açana kadar dayanmak şart :) 

Chatin_62 sana da katılıyorum sonuna kadar yurt dışı fiyatı ile alınabilir olursa kesinlikle garanti göz ardı edilir. 

Cantara  hocam bende xiaomi nin yüksek kar beklentisinde olacağını sanmıyorum bizim ülkemizde.

Yeter ki satış işlemlerini kendi siteleri üstünden yapsınlar. Aracı satıcılar girerse araya zor alırız uygun fiyata :)

Hocam Hindistan'da da aracı ile çalışıyorlar ama fiyatlar makul seviyede. Umarım burada da benzer bir şekilde çalışacaklardır.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hindistan'daki partner leri flipkart mıydı neydi, sanırım onların kar paylarını Xiaomi finanse (asıl kelime oruç kafayla aklıma gelmedi) ediyorlar.
Ayrıca servis konusunda LG Servisleri de oldukça iyi. P880 telefonların değişimlerini önce Nexus4 şimdilerde de Nexus5 ile yapıyorlar. Keşke bendeki P880'e de toz girse de bende değişime girebilseydim. :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Üst Alt