Xiaomi mi2/s/a ve Redmi serileri için Miui 6

'Xiaomi Mi2/2S' forumunda mv_9522 tarafından 16 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Demin en.miui.com sitesinde okudumki mi2/s/a ve Redmi serileri için Miui V6-nin yıl sonunda testlerine başlayacaklar.  Kim bilir ne zaman stabil sürüme keçecekler. Ne olurdu sanki biz mi2 kullanicilari icçinde miui 6 hep birlikde sunulsaydi. eski model oldugumuz için pabucumuz damami atildi. Allah bilir başları miui 6-ya karisdigi için bizi v5 için gelistirici guncellemelerindende mahrum  birakacaklar.

2. Cvp: Xiaomi mi2/s/a ve Redmi serileri için Miui 6

hocam miui stabil hercihaza yine olacaktır ama orjinal destek olmaya bilir diğer cihazlara. mi telefonlara destek verecektir.

3. Stabil rom ne zaman çıkar bilmem ama Xiaomi yanlış bir güncelleme politikası izliyor. 17 milyon satılmış cihaza daha v5 kitkat sürümü vermediler. Diğer taraftan nexus cihazlarına v5 kitkat çoktan verildi. bağımsız geliştiricilerin hazırladığı miui kitkat romu kullanmak zorundayız. 
    V6 sürümü de nexus cihazlarına versinler. :(

4. Cvp: Xiaomi mi2/s/a ve Redmi serileri için Miui 6

Hocam son cümledeki dileği tüm nexus cihazlara olarak değiştirebilir miyiz? :P

Şaka bir yana gerçekten bu duruma inanmıyorum. Aslında inanmak istemiyorum... Bu cihazlara resmi olarak kitkat geleceğini açıklayıp da destek vermemek hiç MIUI tarzında bir davranış değil. Umarım akıllarında başka bir şey vardır.

5. Cvp: Xiaomi mi2/s/a ve Redmi serileri için Miui 6

akillarinda ne olduğunu bilmiyorum. ama yil sonunda mi2 için testlere başlayacaklari kesin. 
    miui politikasini anlamak zor.

6. Mi2 için v6 yine 4.1 üzerine yapılacakmış, resmi kitkat gelmeyecek anlaşılan.... Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

7. Cvp: Xiaomi mi2/s/a ve Redmi serileri için Miui 6

İki sene önce mi2'ye geçmemdeki en önemli neden htc'nin hiçbir eksiği olmamasına rağmen sensation xe modeline jb güncellemesi vermemesiydi. Htc bu hatanın bedelini çok ağır ödedi ve şu anki görünüşe göre Xiaomi de bu felsefe ile çalışıyor. Firmaya şu anki namını kazandıran ve çıktığın zaman androidlerin şahı olarak ün salan MI2 modeline böylesine bir üvey evlat muamelesi yapılması  hiçte adil değil.

8. Cvp: Xiaomi mi2/s/a ve Redmi serileri için Miui 6

Aynen bende mi2 adini ilk kez duyanda cok beyendim ve benim icin en kral telefon oldugunu dusundum. Benim icin o telefonu cinden azerbaycana alip getirmek cok pahaliya patlasada (o zaman o paraya unlu marka telefon ala bilirdim) mi2-ni aldim. Almamda esas sebeb haftalik guncelleme vermesi, telefonlarina daima destek vermesini ogrendigim icin olmustu. Malasef xiaominin bugunki miui 6-nin mi2 ye gec verilmesi hatta android 4.1.1 bazinda verilmesi beni biraz mi2 almama pisman etdi...

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...