Rom Xiaomi Mi11 Ultra - XiaomiEu Android 13 MIUI 14

bqux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 11 ultra
Konular
0
merhaba şimdi ben ilk paylaşılan linkten fastboot ile yükleyip daha sonra twrp ile güncelleme geldikçe güncelleme mi yapacağım bu rom konularında biraz yeniyim pek anlamıyorum yardımınız için şimdiden teşekkürler. Cihazım mi 11 ultra global sürüm 13.0.6

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
6
merhaba şimdi ben ilk paylaşılan linkten fastboot ile yükleyip daha sonra twrp ile güncelleme geldikçe güncelleme mi yapacağım bu rom konularında biraz yeniyim pek anlamıyorum yardımınız için şimdiden teşekkürler. Cihazım mi 11 ultra global sürüm 13.0.6
Direkt TWRP üzerinden son paylaşılan 23.1.3 ü de yükleyebilirsiniz. Neden ilk yayınlanandan başlıyorsunuz ki. Tabi isterseniz öyle de yapabilirsiniz sorun olmaz.​

jeofoking

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umit
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Memur
Konular
4
Direkt TWRP üzerinden son paylaşılan 23.1.3 ü de yükleyebilirsiniz. Neden ilk yayınlanandan başlıyorsunuz ki. Tabi isterseniz öyle de yapabilirsiniz sorun olmaz.​

hocam bende fastboottan konuda paylaşılanı kurdum trwp yükleyemyorum cihaza twrp yi nasıl kurdunuzu anlatabilirmisiniz

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
6
trwp yükleyemyorum cihaza twrp yi nasıl kurdunuzu anlatabilirmisiniz
Bu konuyu inceleyin. Öncelikle yüklemeden fastboot boot recovery.img şeklinde boot etmeniz gerektiği belirtilmiş. Aşağıdaki link Xiaomi.Eu nun paylaştığı TWRP. A13 olanı indirmeniz gerekiyor.
--
Bu konuda da bilgi var inceleyebilirsiniz.

jeofoking

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umit
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Memur
Konular
4
Bu konuyu inceleyin. Öncelikle yüklemeden fastboot boot recovery.img şeklinde boot etmeniz gerektiği belirtilmiş. Aşağıdaki link Xiaomi.Eu nun paylaştığı TWRP. A13 olanı indirmeniz gerekiyor.
--
Bu konuda da bilgi var inceleyebilirsiniz.

hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim twrp yüklemeyi hallettim lakin efs yedeği alamıyorum backupda modem gözüküyor ama efs yok ayrıca rom yükleyeyim dedim format data yaptım wipe data yaptım pc teli görüyor ama internal storage de boyut gözükmyordu dolayısıyla rom dosyasını atamadım bende fastboot rom kurdum tekrardan bu telefon için keşke tam detaylı bir rehber yapılsa

Ercüment A

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercüment
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
0
hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim twrp yüklemeyi hallettim lakin efs yedeği alamıyorum backupda modem gözüküyor ama efs yok ayrıca rom yükleyeyim dedim format data yaptım wipe data yaptım pc teli görüyor ama internal storage de boyut gözükmyordu dolayısıyla rom dosyasını atamadım bende fastboot rom kurdum tekrardan bu telefon için keşke tam detaylı bir rehber yapılsa
telefonunuz ne işlem gördü çip değişimi ile kayıt ettirdiyseniz efs yedeği almanıza gerek bi durum yok diye biliyorum

jeofoking

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umit
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Memur
Konular
4
telefonunuz ne işlem gördü çip değişimi ile kayıt ettirdiyseniz efs yedeği almanıza gerek bi durum yok diye biliyorum

direnç ile kayıt hocam ama ne olur ne olmaz almak lazım zahmet olmazsa temiz bir şekilde recovery rom kurulumunu anlatabilirmsiniz

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
6
Ben efs yedeği almıyorum, qcn dosyasını yedekleyip sorun yaşarsam QFIL ile geri yüklüyorum.
Şuan fastboot üzerinden yüklediğiniz ROM Xiaomi.EU rom mu? Fastboot modunda iken recovery imajını flaşlamadan boot komutu ile bir seferliğine TWRP ye ulaştığınızda bilgisayardan ROM u cihazınıza kopyalayabilmeniz gerekiyor. ROM u yükleyip ondan sonra format data yapın.​

jeofoking

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umit
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Memur
Konular
4
Ben efs yedeği almıyorum, qcn dosyasını yedekleyip sorun yaşarsam QFIL ile geri yüklüyorum.
Şuan fastboot üzerinden yüklediğiniz ROM Xiaomi.EU rom mu? Fastboot modunda iken recovery imajını flaşlamadan boot komutu ile bir seferliğine TWRP ye ulaştığınızda bilgisayardan ROM u cihazınıza kopyalayabilmeniz gerekiyor. ROM u yükleyip ondan sonra format data yapın.​

evet hocam fastboot eu beta miui 14 rom mi 9 t pro kullanırken önce format data yapardım direk romu kurup üstüne format data yaptıktan sonra başka bir işleme gerek varmı

Ercüment A

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercüment
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
0
evet hocam fastboot eu beta miui 14 rom mi 9 t pro kullanırken önce format data yapardım direk romu kurup üstüne format data yaptıktan sonra başka bir işleme gerek varmı
Selamlar açıkcası çip değişimi olduğundan dolayı ben yedek vs almıyorum satın aldığım kişi facebookta oldukça popüler birisi özellikle sordum rom vs atarsam herhangi şekilde risk var mı yok dedi ondan dolayı umursamıyorum hiç tabi siz bilirsiniz.

Ben harici otg dönüştürücü kullanıyorum yedekleme yada twrpdeki dosya görmeme gibi durumlarda çözüm oluyor bende şuna benzer bir ürün var

Burada da dediği gibi format data yaptıktan sonra dosyayı telefona atarak (ki bazen görmeyebiliyor bu durumda üstteki dediğim yöntem çözüm oluyor) yükle demeniz yeterli oluyor fakat söyle bir durum var bazen hata verebiliyor kırmızı ile yazıyor hata mesajı korkmayın sakın telefonu yeniden başlatıp twrpye alın tekrar zip dosyasını yükle derseniz sorunsuz kurulacaktır sonrasında telefonunuzu açıp kurulumu yapabilirsiniz

Üst Alt