Yardım Xiaomi Mi Vacuum Mop Düz Gitmeme Sorunu

elrohiral

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Efe
Cihazım
.
Konular
1
Merhabalar,

Xiaomi Mi Vacuum Mop ürününü kullanıyorum. Başlarda sorun yok iken cihaz bir süre sonra önünde herhangi bir engel vs. olmamasına rağmen çapraz gitmeye başladı. Ara ara da dock u duvara dayalı düzgün bir şekilde olmasına rağmen yamuk duruyor olarak göstermeye başladı.

Sonrasında da süpürme işlemi yaptığı alan da aynı yerde gidip gelme gibi sorunlar silsilesi yaşatmaya başladı.

Çokça kez sıfırlama işlemi yaptım ama sorun hala devam ediyor. Cihazı aldığım yer de gereken desteği veremiyor ne yazık ki.

Cihaz düz bir şekilde şarj istasyonundan çıkıyor süpürme işlemi için fan çalışıp ilerlemeye başladığı an düz bir doğrultuda ilerleyemiyor. Görsellerden de görebilirsiniz.

Bu konuda net bir çözüm var mıdır yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-16 at 13.33.50.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-16 at 13.33.50.jpeg
    91 KB · Görüntüleme: 8
  • WhatsApp Image 2020-12-16 at 13.35.33.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-16 at 13.35.33.jpeg
    47,1 KB · Görüntüleme: 8
  • WhatsApp Image 2020-12-16 at 14.53.54.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-16 at 14.53.54.jpeg
    8,1 KB · Görüntüleme: 7
  • WhatsApp Image 2020-12-16 at 14.58.41.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-16 at 14.58.41.jpeg
    97,4 KB · Görüntüleme: 7

ilkergoren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilkergoren
Cihazım
g925f
Konular
0
Robot süpürge konusunda baya uzmanım ve servis işletiyorum programlama teknik ve mekanik ama bu arızayı çözemedim.bozulma sebebini buldum.cihazin öncelikle vacum motoru bozuluyor sesi yükseliyor ve yüksek akım çekmeye başlıyor sonrası navigasyon bölümünde bir sıkıntı oluşuyor ve çapraz gitmeye başlıyor.nand flash işlemci vs degismedigim bir parça kalmadı bu arızaya sıfır anakart degisiyorum eskileri bende çözen olursa yardimlasalim

kadiryalcin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi band 2
Konular
14
Robot süpürge konusunda baya uzmanım ve servis işletiyorum programlama teknik ve mekanik ama bu arızayı çözemedim.bozulma sebebini buldum.cihazin öncelikle vacum motoru bozuluyor sesi yükseliyor ve yüksek akım çekmeye başlıyor sonrası navigasyon bölümünde bir sıkıntı oluşuyor ve çapraz gitmeye başlıyor.nand flash işlemci vs degismedigim bir parça kalmadı bu arızaya sıfır anakart degisiyorum eskileri bende çözen olursa yardimlasalim
Mop pro nun yazılım dosyası mevcut mu hocam elinizde ? Yurtdışı iki süpürgem var birinde yazılım hatası var. Yazılım dosyasını Viomi V2 nin buldum fakat uyum sağlamadı. Mop Pro nun varsa iletme şansınız var mı ?

ilkergoren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilkergoren
Cihazım
g925f
Konular
0
Mop pro nun yazılım dosyası mevcut mu hocam elinizde ? Yurtdışı iki süpürgem var birinde yazılım hatası var. Yazılım dosyasını Viomi V2 nin buldum fakat uyum sağlamadı. Mop Pro nun varsa iletme şansınız var mı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mop pro nun yazılım dosyası mevcut mu hocam elinizde ? Yurtdışı iki süpürgem var birinde yazılım hatası var. Yazılım dosyasını Viomi V2 nin buldum fakat uyum sağlamadı. Mop Pro nun varsa iletme şansınız var mı ?
Her modelin yazılımı mevcut.hangi makine ile yukleyeceksiniz elinde hangi nand programmer var ona göre dosya toplayabiliriz.

kadiryalcin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi band 2
Konular
14
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Her modelin yazılımı mevcut.hangi makine ile yukleyeceksiniz elinde hangi nand programmer var ona göre dosya toplayabiliriz.
PhoenixSuit ile şuan viomi yazılımı yükleyebiliyorum. Varsa elinizde hali hazırda link iletme şansınız var mı hocam ?

ilkergoren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilkergoren
Cihazım
g925f
Konular
0
PhoenixSuit ile şuan viomi yazılımı yükleyebiliyorum. Varsa elinizde hali hazırda link iletme şansınız var mı hocam ?
o sekilde yedeğim yok bende direk fabrika nand dosyaları mevcut.48 pin nand programmer cihaz kullanıyorum.

Üst Alt