Yardım Xiaomi Mi True Wireless Earphones Basic 2 Orijinallik Hakkında

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Merhaba Arkadaşlar ;

Bir site üzerinden (Amaz...) 2 Adet Xiaomi Mi True Wireless Earphones Basic 2 kulaklık aldım.

Birisinin üzerinde ki orijinal doğrulama kod kısmını, Xiaomi sayfasından kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok. Diğerini de henüz kontrol ettirmedim.

Buraya kadar sıkınıtı yok fakat, 2 ürünün kutuları ve seri numara kısımları birbirinden çok farklı. Dikkatimi çeken nokta üretim tarihi birisinin daha yeni. Şimdi elimde ki bu 2 ürünün orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?

Sadece arkasında ki doğrulama kodunu alıp sitede doğrulatmamızda ki sonuç yeterli mi?
Orijinal ürünün kutusunun resmini nerden bulabilirim? Kıyaslama için...

Sizden desteklerinizi ve bilgilerinizi rica ediyorum.

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Evet, doğrulama kodu yeterlidir. Eğer kodu sizden önce kullanan olmadıysa cihazınız orijinaldir.

Peki, kutu farkları neden? Sadece arka kısımlar farklı. Üretim tarihi birisi daha yeni bir tarihte diğeri daha eski. Bundan dolayı olabilir mi?

husmer22

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
hüsnü
Cihazım
mi9se
Konular
21
Merhaba Arkadaşlar ;

Bir site üzerinden (Amaz...) 2 Adet Xiaomi Mi True Wireless Earphones Basic 2 kulaklık aldım.

Birisinin üzerinde ki orijinal doğrulama kod kısmını, Xiaomi sayfasından kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok. Diğerini de henüz kontrol ettirmedim.

Buraya kadar sıkınıtı yok fakat, 2 ürünün kutuları ve seri numara kısımları birbirinden çok farklı. Dikkatimi çeken nokta üretim tarihi birisinin daha yeni. Şimdi elimde ki bu 2 ürünün orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?

Sadece arkasında ki doğrulama kodunu alıp sitede doğrulatmamızda ki sonuç yeterli mi?
Orijinal ürünün kutusunun resmini nerden bulabilirim? Kıyaslama için...

Sizden desteklerinizi ve bilgilerinizi rica ediyorum.
Üstat amazondan bende sipariş verdim daha kargoda kulaklık performans nasıl. Beni özellikle mikrafon kalitesi ilgilendiriyor .

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Merhaba ;

JBL kablolu kulaklık içi kulaklıktan sonra bu ürüne geçtim. Ürün gerçekten JBL'i aratmadı. Hatta kullandığım modelden daha üstün diyebilirim. Ben 2 adet almıştım. Gayet memnunum, açıkçası biraz da beklentiniz nasıldır bilmiyorum ama ben kıyasladığımda kesinlikle pişman etmedi beni.

Ayrıca aldığın ürünün kontrolünü mutlaka yaptır. (Orijinallik doğrulama)

Bir de mümkün ise kulaklık kutusunun resimlerini atabilir misiniz? (Ön ve Arkalı olarak)

husmer22

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
hüsnü
Cihazım
mi9se
Konular
21
Merhaba ;

JBL kablolu kulaklık içi kulaklıktan sonra bu ürüne geçtim. Ürün gerçekten JBL'i aratmadı. Hatta kullandığım modelden daha üstün diyebilirim. Ben 2 adet almıştım. Gayet memnunum, açıkçası biraz da beklentiniz nasıldır bilmiyorum ama ben kıyasladığımda kesinlikle pişman etmedi beni.

Ayrıca aldığın ürünün kontrolünü mutlaka yaptır. (Orijinallik doğrulama)

Bir de mümkün ise kulaklık kutusunun resimlerini atabilir misiniz? (Ön ve Arkalı olarak)
Üstat internette sahte orijinal ürün kıyaslamalari izledim biraz fikreM oluştu . Cihaz eline daha geçmedi geçince buradan paylaşırım
Orjinallik testini de yapacağım

husmer22

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
hüsnü
Cihazım
mi9se
Konular
21
Arkadaşlar bu uygulama ile kulaklıklarin orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz .

Kulaklığı bagladiginizda start diyin .

Resimdeki gibi bir yaziyla karşılaşırsanız orijinaldir
Ama Unknown diye bir şey yazıyorsa orijinal değildir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

husmer22

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
hüsnü
Cihazım
mi9se
Konular
21
İsterseniz bu adrese Bluetooth cihazın MAC adresini girerek hangi şirkete ait olduğunu öğrenebilirsiniz

husmer22

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
hüsnü
Cihazım
mi9se
Konular
21
Arkadaşlar kulaklık elime ulaştı mikrofon kalitesi gerçekten harika. Ses kalitesi çok berrak
Amazondan aldığım kulaklık orijinal ama satıcınin Amazon olmasına dikkat edin.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

erkan5515

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xxxx
Cihazım
note8
Konular
3
menteşe yapısından, kulaklıkların kutu içerisindeki sağlam oturuşundan yada kullanılan plastik kalitesinden rahatça anlayabilirsin. Tarihlerin farklı olmasında bir önem yok. Elime sahtesi geçmişti gerek menteşenin kalitesi olsun gerek plastiğin bitim yerlerindeki kalite olsun bariz belli ediyor kendisini.

Üst Alt