İnceleme Xiaomi mi note 3

Ümit Bey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Mİ NOTE 3
Konular
0
Miui forum uygulaması sadece Miui global forumuna özeldir. Onun içinde başka forum olmaz. Kısaca forumun uygulamasıdır diyebiliriz. Eğer browser yerine bir uygulamadan forumumuza girmek istiyorsanız ya da ilgilendiğiniz forumları bir çatı altında görmek istiyorsanız, bunun için Tapatalk uygulaması biçilmiş kaftandır. Gösterdiği reklamlara gelince, ben 8 senedir tek bir mühtehcen reklama rastlamadım. Ya sizin telefona virüs falan girmiştir ya da telefonunuzdan mühtehcen içeriklere tıklanıyor olabilir. Google, kişilerin ilgi alanlarına yönelik reklamlar gösterir.
Bu arada Tapatalk ücretli uygulamadan vazgeçti. Artık sadece ücretsiz versiyonu var. Sadece daha önce satın almış olanlar Pro olarak reklamsız kullanabiliyor.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Hocam. Ben telefonu yeni aldım. Dun bir bugün iki , virüs imkansız yani. Telefonun ayarları ile oynayıp duruyorum. Ben tapatalk uygulamasınin reklamında bariz çıplak kadın gördüm, baya baya çıplak kadın vardı. Ne reklamı olduguna bile bakmadan hemen reklamı kaldırmak istedim. Ama tapatalk, bana reklamların gerekliliğini anlatan bir açıklama ve ücretli tapatalk uygulamasını önerdi. Ben de direkt uygulamayı telefondan sildim. Bu forumu zaten chromedan direkt açıyorum ve kısayol olarak cep telefonumda masaüstüne ayarladım. Bir de ilgi alanlarımıza göre reklamı Chrome veya Explorer gibi tarayıcılar da önerir ama, reklamı kaldırmak deyince de kaldırır. Telefon yeni ve tapatalk u dün ilk defa kullandım. Hangi arada benim ilgi alanimi tespit etti ve uygunsuz sitelerin reklamını yaptı. Bir de reklamda bir kaç kadın vardı iç çamaşırı ile duruyorlardı biri de baya çıplaktı. Bi an gözünüze ilismese iç çamaşır reklamı sanıp aldırış etmeyebilirsiniz tarzında idi. Neyse...

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Hocam. Ben telefonu yeni aldım. Dun bir bugün iki , virüs imkansız yani. Telefonun ayarları ile oynayıp duruyorum. Ben tapatalk uygulamasınin reklamında bariz çıplak kadın gördüm, baya baya çıplak kadın vardı. Ne reklamı olduguna bile bakmadan hemen reklamı kaldırmak istedim. Ama tapatalk, bana reklamların gerekliliğini anlatan bir açıklama ve ücretli tapatalk uygulamasını önerdi. Ben de direkt uygulamayı telefondan sildim. Bu forumu zaten chromedan direkt açıyorum ve kısayol olarak cep telefonumda masaüstüne ayarladım. Bir de ilgi alanlarımıza göre reklamı Chrome veya Explorer gibi tarayıcılar da önerir ama, reklamı kaldırmak deyince de kaldırır. Telefon yeni ve tapatalk u dün ilk defa kullandım. Hangi arada benim ilgi alanimi tespit etti ve uygunsuz sitelerin reklamını yaptı. Bir de reklamda bir kaç kadın vardı iç çamaşırı ile duruyorlardı biri de baya çıplaktı. Bi an gözünüze ilismese iç çamaşır reklamı sanıp aldırış etmeyebilirsiniz tarzında idi. Neyse...
Reklamlar modeminizin ip adresini baz alarak ilgi ve kullanıma göre reklam yapar. Sadece sizden kaynaklı olmayabilir modeme bağlanan bütün cihazlara bağlı olarak reklamlar gözükür. Bazen de saçma sapan gereksiz müstehcen şeyler çıkıyor hiç girilmemiş olsa bile her reklam veren uygulama da olabilir. Modeminiz TTNet ise güvenli internetini etkin edebilirsiniz. Türk telekomünikasyon sitesine hesabınızı girdiğinizde ayarlar mevcuttur. Daha sonra rahatsız olmamanız için.

Küçük çocuklara da bu şekilde empoze ediliyor. Neslimiz mağlum hocam kolay gelsin. Önlemi ebeveynler almalı. Bilmiyorsa öğrenmeli öğretmeli. Benden kat kat iyi biliyorsunuz sağlıcakla..

Mi 5S Epicrom Global Beta 8.1.25

Ümit Bey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Mİ NOTE 3
Konular
0
Reklamlar modeminizin ip adresini baz alarak ilgi ve kullanıma göre reklam yapar. Sadece sizden kaynaklı olmayabilir modeme bağlanan bütün cihazlara bağlı olarak reklamlar gözükür. Bazen de saçma sapan gereksiz müstehcen şeyler çıkıyor hiç girilmemiş olsa bile her reklam veren uygulama da olabilir. Modeminiz TTNet ise güvenli internetini etkin edebilirsiniz. Türk telekomünikasyon sitesine hesabınızı girdiğinizde ayarlar mevcuttur. Daha sonra rahatsız olmamanız için.

Küçük çocuklara da bu şekilde empoze ediliyor. Neslimiz mağlum hocam kolay gelsin. Önlemi ebeveynler almalı. Bilmiyorsa öğrenmeli öğretmeli. Benden kat kat iyi biliyorsunuz sağlıcakla..

Mi 5S Epicrom Global Beta 8.1.25

İnternetimiz aile profili hocam.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Benim burada anlatmak istediğim şey, gördüğünüz reklamın Tapatalk ile ilgili olmadığı. Tapatalk, Google'ın reklamlarını kullanır. Google ne verirse onu gösterir. Dolayısıyla gördüğünüz reklamların Tapatalk ile bir ilgisi yoktur. Google ise kullanıcı deneyimine göre reklam verir. Bunu nasıl elde ediyor derseniz, açtığınız oturumlardan, sitelerin bıraktığı çerezlerden, anketlerden ve hatta bana göre konuşmalarımızdan. Aramızda sohbet ederken bahsi geçen şeylerin her seferinde telefonlarımızda da görünmesi tesadüf boyutunu aşıyor artık.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Ümit Bey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Mİ NOTE 3
Konular
0
Mi NOTE 3 u inceliyorum ve gerçekten güzel. Mi6, mi5s plus ve Note 3 arasında kalmıştım. Kamera yönü plustan daha iyi oldgunu okumuştum, ve mi 6 ile karşılaştırınca da fiyat farkı vermeye bence gerek yoktu. İşyerindeki 2 arkadaşım mi5s ve mi5 kullanıyorlar ki bana hep mi6 önerdiler, onlara Note 3 ten bahsettb
İnternetimiz aile profili hocam.

Şimdi virüs taraması yaptım ve virüs tespit edildi. Yeni telefonda virüs olması ilginç. Neyse ki virus programi ile temizledim banka sitesine giriş yaparken root lu cihaz uyarısı yaptı. Cihazımin rootlu olması bir sorun mudur?

ne0n66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habip
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
2
Arkadaşlar şuan mi 5s 64 gb kullanıcısıyım. Bu telefonu babama vereceğim kendime yeni bir telefon alıcam. Normalde note 8 alıcaktım şu aralar maddi durumda sıkışıklık olduğu için mi 6 ile note 3 arasında kaldım. 6 ay ile 1 sene sonunda telefonu elden çıkarırım. Bu bilgiler doğrultusunda,

Şuan sıfır olarak mi note 3 1470 tl ye alabiliyorum.
Mi 6 ise 1775 tl gibi bir fiyata alabiliyorum.
Sizce hangisini almalıyım. Mi 5s ten sonra mi note 3 alırsam üzülür müyüm.?

Ümit Bey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Mİ NOTE 3
Konular
0
Arkadaşlar şuan mi 5s 64 gb kullanıcısıyım. Bu telefonu babama vereceğim kendime yeni bir telefon alıcam. Normalde note 8 alıcaktım şu aralar maddi durumda sıkışıklık olduğu için mi 6 ile note 3 arasında kaldım. 6 ay ile 1 sene sonunda telefonu elden çıkarırım. Bu bilgiler doğrultusunda,

Şuan sıfır olarak mi note 3 1470 tl ye alabiliyorum.
Mi 6 ise 1775 tl gibi bir fiyata alabiliyorum.
Sizce hangisini almalıyım. Mi 5s ten sonra mi note 3 alırsam üzülür müyüm.?

Hocam, mi 6 ile Note 3 arasında sadece küçük bir ekran büyüklüğü farkı var. Note 3 azıcık buyuk. Bir 5 diğeri 5,5 inç. Sizde 5 lik kullanıyorsunuz, size yakın her iki ekran da. Eğer 6 inç bı telefona gecseniz büyüklük farkını hissedersiniz. Diğer konular büyük ölçüde ayni gibi. Note 3 aldım, mi 6 da güzel belki bir tık daha güzel, ama fiyat farkı vermeye değmez di benim için. Note 3 u tavsiye ederim.

ne0n66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habip
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
2
Hocam, mi 6 ile Note 3 arasında sadece küçük bir ekran büyüklüğü farkı var. Note 3 azıcık buyuk. Bir 5 diğeri 5,5 inç. Sizde 5 lik kullanıyorsunuz, size yakın her iki ekran da. Eğer 6 inç bı telefona gecseniz büyüklük farkını hissedersiniz. Diğer konular büyük ölçüde ayni gibi. Note 3 aldım, mi 6 da güzel belki bir tık daha güzel, ama fiyat farkı vermeye değmez di benim için. Note 3 u tavsiye ederim.
Hocam şimdi şöyle bir durum gelişti. Mi 6/64 gb jdi panel 4 aylık temiz bir cihaz buldum 1500e bıraktı arkadaş. Sanki bu değer kaybı açısından daha mantıklı gibi geldi bana. Siz ne dersiniz?

Ümit Bey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Mİ NOTE 3
Konular
0
Hocam şimdi şöyle bir durum gelişti. Mi 6/64 gb jdi panel 4 aylık temiz bir cihaz buldum 1500e bıraktı arkadaş. Sanki bu değer kaybı açısından daha mantıklı gibi geldi bana. Siz ne dersiniz?

İkinci el bı telefon fiyat olarak çok cazip olmali, yoksa sıfır daha mantıklı bence. İkinci el cihaz kişisel bişey. Ben almazdim. Sıfır bı ürün dururken.

Üst Alt