Haber Xiaomi Mi Note 2

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, bu yıl tanıtacağı Mi Note 2 ile fiyat performans odaklı amiral gemisi üretimine devam ediyor. Daha önce teknik detaylar ve çıkış tarihi sızdırılan Mi Note 2’nin fotoğrafları da sızdırıldı.

İlk olarak göze çarpan nokta Samsung’un S7 Egde ile Mi Note 2’nin benzerliği. Çift taraflı kavisli ekrana sahip olan cihaz görsel olarak oldukça şık bir tasarıma sahip. Xiaomi’nin özellikle piyasaya sürdüğü tüm cihazlarındaki çizgileri koruyan Note 2 donanımsal olarak da oldukça başarılı bir cihaz.

Metal bir kasa ile gelen Mi Note 2, 370 – 405 dolar arasında donanımlarına bağlı olarak farklı fiyatlar gösterecek. Ayrıca daha önceden de sızdırılan çıkış tarihi Xiaomi Mi Note 2’nin, 5 Eylül 2016’da tanıtılacağını belirtiyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi Mi Note 2 5.7 inç boyutunda Full HD ekranla karşımıza çıkıyor. Bu ekran çözünürlük olarak rakiplerinin gerisinde kalıyor fakat performans ve batarya ömrü açısından hissedilir artışlar ortaya koyuyor. Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 821 işlemciden güç alan cihazın 6 GB RAM’e sahip olacağı belirtiliyor 64GB ve 128GB dahili depolama seçeneği bulunan cihazın Sony IMX298 sensöre sahip 13MP çözünürlükte fotoğraflar çekebilen çift kameraya sahip. 3600 mAh batarya kapasitesi ile başarılı kullanım süreleri sunmaya aday cihazın ön tarafında yer alan home tuşunda parmak izi sensörü bulunuyor. Android 6.0 işletim sistemi ile piyasaya sürülecek olan cihazın kısa süre içerisinde Android 7.0 Nougat güncellemesi alacağı belirtiliyor.

Cihaz hakkında görüsleriniz neler ?
Bu soruyu kendi adıma sorucam :) Xiaomi Mi 5 Pro alıcam.Sizce beklemelimiyim bu cihazı yoksa mi5 pro almalımıyım ?

KeremUyar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi5Pro
Konular
7
1500 tl için bence gayet iyi...

Diğer Xiaomi cihazlarının fiyatına kıyasan pahalı bence sonuçta Xiaomi cüzi miktarlara canavar gibi telefon yapan firma adım adım fiyatları yukarı çekerse artık fiyatlar el yakacak duruma gelir özellikle çinden telefon getirme imkanı olmayıp burdan almak isteyenler için

kadirirdem

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
0
Diğer Xiaomi cihazlarının fiyatına kıyasan pahalı bence sonuçta Xiaomi cüzi miktarlara canavar gibi telefon yapan firma adım adım fiyatları yukarı çekerse artık fiyatlar el yakacak duruma gelir özellikle çinden telefon getirme imkanı olmayıp burdan almak isteyenler için
bu cihaz özel yanları eğimli ekstra masraf...

KeremUyar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi5Pro
Konular
7
bu cihaz özel yanları eğimli ekstra masraf...

Resimdede görüldüğü gibi buda meizu pro 7 nin sızıntısı 2 cihazın önüde birebir lakin kafamda suan su soru dönüyo hangi prototip dogru hangisi sahte bence xiaomi mi note 2 için tam konusma zamanı lansman günü :)

Ekli dosyalar

• gsmarena_001-1.jpg
    gsmarena_001-1.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 28

kadirirdem

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
0
Resimdede görüldüğü gibi buda meizu pro 7 nin sızıntısı 2 cihazın önüde birebir lakin kafamda suan su soru dönüyo hangi prototip dogru hangisi sahte bence xiaomi mi note 2 için tam konusma zamanı lansman günü :)
ifa da tanıtılacak anlarız bir kaç güne...

marslan81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tasarım Teknisyeni
Konular
1
Şuan HTC M9 kullanıyorum ve pek memnun değilim. Yeni Nexusları bekliyordum ama sızdırılan tasarımlar çok kötü görünüyor. Zaten geçmişten beridir Miui'ye merakım vardır, romlarını az kullanmamışımdır... Eğer bu sızdırlan tasarm ve özelliklerle gelirse vede 2000 TL yada altında olursa kesin alırım. Note benzeri tasarımı çok hoşuma gitti(bence note'dan güzel duruyor). Zaten kalem kullanmayıda sevmem hiç. Merakla bekliyorum. Muhtemelen bunu alırım :D Kurtar bizi XİAOMİ :D

KeremUyar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi5Pro
Konular
7
Şuan HTC M9 kullanıyorum ve pek memnun değilim. Yeni Nexusları bekliyordum ama sızdırılan tasarımlar çok kötü görünüyor. Zaten geçmişten beridir Miui'ye merakım vardır, romlarını az kullanmamışımdır... Eğer bu sızdırlan tasarm ve özelliklerle gelirse vede 2000 TL yada altında olursa kesin alırım. Note benzeri tasarımı çok hoşuma gitti(bence note'dan güzel duruyor). Zaten kalem kullanmayıda sevmem hiç. Merakla bekliyorum. Muhtemelen bunu alırım :D Kurtar bizi XİAOMİ :D

Tasarım iddialı ancak tek sevmediğim yer arka kameraların ayrı olması :( İphone 7 nin çift kameralı cihazının tasarımı gibi olsaydı daha yakısırdı bence tabi sayılı gün kaldı :) erken davranırda yarın tanıtır insallah :)

marslan81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tasarım Teknisyeni
Konular
1
Tasarım iddialı ancak tek sevmediğim yer arka kameraların ayrı olması :( İphone 7 nin çift kameralı cihazının tasarımı gibi olsaydı daha yakısırdı bence tabi sayılı gün kaldı :) erken davranırda yarın tanıtır insallah :)
5 Eylül Pazartesi İFA'da tanıtılabilir diye bir dedikodu duydum

Üst Alt