İnceleme Xiaomi Mi Note 2 Teknik Özellikler ve Görseller

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bu telefonun kamera özelliğinden şikayetçiyim ben. Ön kameraya sözüm yok ama 22mp olan arka kamera sanki 5mp gibi çekiyor. Açıkçası alma nedenlerinden birisi de kamerasının iyi olmasıydı ama hayal kırıklığına uğradım. Neredeyse ön kamera arka kameradan daha iyi diyebilirim. Tek sıkıntılı yanı bana göre bu. Gerçekten çok kötü arka kamerası. Manuel odaklanma zaten yok, yakın bir foto çekmek isteseniz bulanık çekiyor. Verdiğim paraya sadece kamerası için üzülüyorum

Bir Note 2 kullanıcısı olarak yorumunuza ben de katılıyorum :(

ekhrem123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ekrem Özbakı
Cihazım
Mi Note 2
Konular
1
22mp kamera diye aldım ama emin olun 22 değil. 5 mp ile rahat kıyaslayabilirsiniz. Kamera olarak 22mp diye mi note 2 kurbanıyız diyebilirim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
22mp kamera diye aldım ama emin olun 22 değil. 5 mp ile rahat kıyaslayabilirsiniz. Kamera olarak 22mp diye mi note 2 kurbanıyız diyebilirim.

Kamera özelliklerinde belirtilen megapiksel kameranın daha iyi olduğu anlamına gelmez. Evet Mi Note 2 22 MP çözünürlüğünde fotoğraflar çeker ancak çektiği fotoğraflar "iyi" midir? Çoğu zaman değildir... İyi fotoğraf çeken bir cihaza sahip olmak istiyorsanız sadece kamera çözünürlüğüne değil kullandığı lens, diyafram açıklığı, kullanılan yazılım vb. pek çok kriteri değerlendirmeniz gerekir.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
1 m boyutunda pixel li bir sensörden çok şey beklemeyin. Mi 5s in ön kamera 2m, srka kamera 1,55m , mi note 3 arka 1,25 m pixel boyutu vardır. Işığı rengi ve alan derinliğini çok daha iyi kullanır.
[doublepost=1523115166,1523115027][/doublepost]Sorun çok megapiksel iyidir mantığındaki kullaıcı için telefon yapılmalı baskısına yenik düşen mühendiste.
[doublepost=1523115332][/doublepost]Size tavsiyem fotoğraf için, Xperia mod diye bir uygulama var. Onu kurmanız. Bu sayede 5 megapiksel boyutunda ancak daha güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

ekhrem123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ekrem Özbakı
Cihazım
Mi Note 2
Konular
1
Xperia Mod uygulamasını bulamadım. Google play de yok. Siz link atabilir misiniz rica etsem.

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
ekranı kadar kötü değil kamerası, hesap edin artık ne kadar kötü. zaten fiyatı bu kadar hızlı düşen bir model daha yoktur biran önce piyasadan silinsin diye uğraştı xiaomi silindi de.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Hocam çok teşekkür ederim ilginize.
İnşallah işinizi görür. 20 mp Xperia Z serisindeki aynı sorun için bir vatandaş yapmış bunu , video da değil ama fotoğraflarda gerçekten boyutu önemli değil derseniz tam size göre.

Üst Alt